11 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 87
امروز: 385
هفته جاری: 11656
ماه جاری: 92767
تاکنون: 15898210
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  طرح آبياري نوين ملاير با حضور وزير جهاد بهره برداري شد
 • يک طرح آبياري نوين با حضور وزير جهاد کشاورزي در روستاي آورزمان ملاير به نمايندگي از 2 هزار و 200 هکتار از طرح هاي اين حوزه در سطح استان همدان امروز /پنجشنبه/ بهره برداري شد.
 • رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان همدان در حاشيه اين آيين به خبرنگار ايرنا گفت: طرح آبياري باراني سيستم کلاسيک ثابت زيرزميني و آبياري نواري (تيپ) «عزيزالله ساکي» با اعتبار يک ميليارد و 39 ميليون ريال در بخش سامن ملاير بهره برداري شد. 
  منصور رضواني جلال افزود: اين طرح در 51 هکتار اجرا شده است و منبع تامين آب آن از طريق يک حلقه چاه عميق با آبدهي 20 ليتر در ثانيه انجام مي شود. 
  وي با بيان اينکه الگوي کشت اين طرح کلزا، يونجه و گندم است افزود: اين طرح از اعتبارات ملي آبياري تحت فشار استفاده کرده است. 
  رضواني جلال ادامه داد: اين طرح با هدف صرفه جويي در مصرف آب، جلوگيري از هدر رفت آب در مسيرهاي انتقال و توزيع و افزايش کميت و کيفيت محصولات کشاورزي اجرا شده است. 
  وي اظهار داشت: در سطح استان همدان 147 هزار هکتار آبياري نوين اجرا شد که 37 هزار هکتار آن در دولت تدبير و اميد انجام شده است. 
  به گزارش ايرنا، وزير جهاد کشاورزي به منظور افتتاح و آغاز عمليات اجرايي 116 طرح عمراني و کشاورزي به شهرستان هاي ملاير و نهاوند سفر کرده است. 
  در سفر وزير جهاد کشاورزي به ملاير چهار واحد صنعتي کشمش پاک کني با اعتبار 65 ميليارد و 150 ميليون ريال بهره برداري شد. 
  در حال حاضر بيش از 9 هزار هکتار از اراضي اين شهرستان زير پوشش سيستم هاي آبياري نوين است و تنها 20 درصد از اراضي اين شهرستان زير پوش آبياري نوين است. 

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/09/01   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 279
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.