11 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 23
امروز: 485
هفته جاری: 11756
ماه جاری: 92867
تاکنون: 15898285
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  کلينيک کاهش طلاق در همدان راه اندازي مي شود
 • مديرکل دفتر امور اجتماعي استانداري همدان گفت: در راستاي کاهش آسيب هاي اجتماعي 2 کلينيک خانواده براي کاهش طلاق در شهرستان هاي همدان و ملاير راه اندازي مي شود.
 • مهرداد نادري فر روز سه شنبه درکارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان همدان بيان کرد: براي توزيع اعتبارات سال 97 در پنج حوزه کاهش آسيب هاي اجتماعي، نشست هاي برگزار شده که در اين راستا کلينيک خانواده براي مشاوره درباره مسايل و مشکلات خانواده توسط جهاد دانشگاهي ايجاد مي شود.
  مديرکل دفتر اموراجتماعي استانداري همدان اظهار داشت: کمک به راه اندازي حکمين قرآني با هدف اجراي برنامه هاي مشاوره و کنترل کاهش طلاق در دستور کار است و بنياد صيانت خانواده در 6 شهرستان اين مراکز را داير مي کند.
  نادري فر افزود: در حوزه کاهش مفاسد اخلاقي، ايجاد اشتغال براي زنان بي سرپرست که در طرح آموزش فني و حرفه اي سال گذشته حضور داشتند توسط اداره کل زندان ها و بهزيستي در دستور کار است.
  وي ادامه داد: براي کمک به اجراي برنامه تست الکل در جاده هاي برون شهري به منظور کنترل و کاهش سوانح ناشي از مصرف الکل؛ اعتباري پيش بيني شده است.
  مديرکل دفتر اموراجتماعي استانداري همدان اظهار داشت: براي مناطق حاد و بحراني، اجراي برنامه هاي اشتعالزايي براي جوانان ساکن در مناطق محروم فامنين، اجراي جشنواره ها و رقابت هاي فرهنگي و ورزشي براي افزايش نشاط اجتماعي در مناطق روستايي آسيب زا در شهرهاي همدان، ملاير، نهاوند، اسدآباد و فامنين در دستور کار است.
  نادري فر بيان کرد: همچنين در حوزه متکديان، مهارت آموزي و حرفه آموزي در 2 گرمخانه همدان و ملاير و اطلاع رساني و آگاه سازي مردم در ارتباط با آسيب هاي اجتماعي و تکدي گري با مسئوليت صدا و سيما صورت مي گيرد. 
  وي گفت: به منظور حمايت از کودکان کار ، آموزش و پرورش ملزم به شناسايي و کمک به کودکان بازمانده از تحصيل است.
  مديرکل دفتر اموراجتماعي استانداري همدان ادامه داد: کودکاني که به علت فقر مالي امکان تحصيل برايشان وجود ندارد بايد شناسايي و معرفي شوند.
  نادري فر همچنين با تبريک فرا رسيدن چهلمين سالروز پيروزي انقلاب بيان کرد: امسال فرصت مناسبي براي بيان خدمات چهل ساله انقلاب است.
  وي با بيان اينکه ستادي در کشور تشکيل شده است ادامه داد: اين ستاد در شهرستان ها نيز بايد شکل بگيرد و امروز در اولين نشست استاني چهلمين سالگرد قرار است 12 کارگروه تشکيل شود.
  مديرکل دفتر اموراجتماعي استانداري همدان گفت: کارگروه هاي فرهنگي و هنري، اقتصادي، علم و فناوري، رسانه و فضاي مجازي، روستايي و محروميت زدايي، ورزش و جوانان، زنان، تشکل هاي مردم نهاد، حوزه و روحانيت، ايثار و شهادت، بهداشت ، درمان و سلامت، دفاعي و بسيج مردمي تشکيل مي شود.
  نادري فر افزود: علاوه بر اين، تشکيل 2 کميته مديريت شهري و روستايي و عشايري از طريق وزارت کشور به استانداران ابلاغ شده است. 
  وي اضافه کرد: کيفيت برنامه هاي چهلمين سالروز پيروزي انقلاب با محوريت نشست تبييني در زمينه تحولات حوزه سياست داخلي و خارجي و برگزاري نمايشگاه سير تحولات جمهوري اسلامي از پيروزي انقلاب تاکنون باشد.
  مديرکل دفتر اموراجتماعي استانداري همدان برپايي جشن انقلاب اسلامي با حضور مسئولان با تاکيد بر حضور دولتمردان در جمع مردم، تهيه و انتشار دستاوردهاي انقلاب، ارتقاي سطح مشارکت مردمي با تاکيد بر مردمي برگزار کردن برنامه ها، توسعه فعاليت احزاب، توسعه امور عمراني شهرها و روستاها را از ديگر محورهاي ستاد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب دانست.
  نادري فر اظهار داشت: همچنين برنامه هاي ستاد با محوريت برگزاري همايش ها و نمايشگاه ها، طراحي، چاپ و توزيع تراکت با موضوع آسيب هاي اجتماعي، تحقيق و پژوهش در حوزه پيشگامان انقلاب براي انتشار در فضاي مجازي به منظور آشنايي جوانان با پيشگامان انقلاب، برگزاري نشست هاي کتابخواني با مشارکت نهادهاي فرهنگي، تهيه و تدوين کتاب خاطرات پيشگامان با عنوان انقلاب 40 ساله ، شناسايي 40 فعال اجتماعي و 40 خير پيش مي رود.
  وي گفت: وظايف مشترک براي کارگروه هاي ياد شده در نظر گرفته شده که شامل ترسيم و تدوين اهداف و کارنامه انقلاب اسلامي، توليد پيام و متن هاي مورد نياز براي رسانه ها، خطيب ها و روحانيان و برگزاري نشست هاي تخصصي با نخبگان است.
  وي بيان کرد: تعيين محور و شاخص هاي محصولات هنري و رسانه اي، بررسي و تطبيق دستاوردهاي انقلاب اسلامي، ترسيم افق آينده اميد بخش و شناسايي سوالات و شبهات و توليد پاسخ هاي مستند از ديگر وظايف مشترک ستادها است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/09/13   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 468
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.