11 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 87
امروز: 715
هفته جاری: 11986
ماه جاری: 93097
تاکنون: 15898462
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استبداد ستيزي ويژگي بارز جنبش دانشجويي است+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان گفت: دانشجويان نقش بارزي در پيروزي انقلاب اسلامي داشتند و استبداد ستيزي ويژگي بارز جنبش دانشجويي است.
 • سيد سعيد شاهرخي روز پنجشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتي استان همدان با بيان اينکه جنبش دانشجويي، دانشگاه ها و تشکل ها يک نقش اثرگذار و مفيدي در به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي داشتند اضافه کرد: اوج جنبش هاي دانشجويي در 16 آذر 1332 با به شهادت رسيدن سه تن از دانشجويان در دانشگاه تهران، به اوج خود رسيد.
  استاندار همدان با بيان اينکه ويژگي بارز جنبش دانشجويي بحث استبداد ستيزي و دفاع از استقلال و کيان وطن است تاکيد کرد: دانشجويان در تاريخ معاصر ايران نقش بي بديلي در تحولات سياسي، اجتماعي و فرهنگي جامعه داشته اند.
  وي گفت: خون پاک دانشجويان براي تحقق اين اهداف ريخته شده و تا امروز جنبش دانشجويي در اين مسير حرکت مي کند.

  ** دولت تدبير و اميد حقانيت ايران را به جهانيان ثابت کرد
  شاهرخي در بخش ديگري از سخنانش با تاکيد بر اينکه دولت تدبير و اميد حقانيت ايران را به جهانيان ثابت کرد افزود: يکي از برنامه هاي جدي دولت در سياست خارجي جلب اعتماد عمومي و بالا بردن جايگاه و اعلام حقانيت جمهوري اسلامي در دنيا بود.
  وي با بيان اينکه استعمارگران چهره خشني را از ما در دنيا ترسيم کرده بودند ادامه داد: در شرايطي که برجام شکل گرفت، اجماع جهاني عليه ايران فرو ريخت و خوي استکباري آمريکا با خروج از اين توافق بين المللي روشن شد.
  وي تاکيد کرد: با خروج آمريکا از برجام حقانيت جمهوري اسلامي و دولت تدبير و اميد در نشستن پاي ميز مذاکره به اثبات و جديت تيم مذاکره کننده ايران به منصه ظهور رسيد.
  استاندار همدان افزود: ترامپ با خروجش از برجام بر اين واقعيت صحه گذاشت که ايران اسلامي به دنبال دستاوردها و دانش هسته اي است.
  شاهرخي گفت: طرح اجماع جهاني عليه ايران، آمريکا را به انزوا کشانده است و پس از اين اقدام غيرمتعارف با تشديد تحريم ها يک جنگ تمام عيار اقتصادي را مقابل ايران به راه انداخته است.
  وي ادامه داد: همه ما در مقابله با تحريم ها مسئوليت و نقش داريم و امروز با يک جنگ اقتصادي مواجه هستيم و دولت در خط اول اين جنگ هست و ما سربازان اين جنگ هستيم.
  استاندار همدان با بيان اينکه مديريت جهادي وقت نمي شناسد افزود: مديران از افسران و نيروهاي اصلي مبارزه در جنگ اقتصادي هستيد و بايد الگو باشيم تا ديگران با نگاه به ما حرکت را سرعت دهند.
  وي با تاکيد بر اهميت اقتصاد مقاومتي اضافه کرد: با اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي بايد بهره وري را بالا برده و تلاش را مضاعف کنيم.
  شاهرخي ادامه داد: واگذاري طرحها در راستاي اقتصاد مقاومتي است و مديران بايد سياست اصولي دولت را عملياتي کنند.
  وي با تاکيد بر اينکه بر سر منافع مردم با هيچ گروه و جناحي تعارف نداريم گفت: اگر مديران سياست هاي کاري خود را منطبق بر سياست اقتصاد مقاومتي نکنند نمي توانيم با آنها کار کنيم.
  استاندار همدان با تاکيد بر اينکه اصل خدمت رساني به مردم و شايسته سالاري و اعتقاد به سياست هاي دولت است افزود: ما بايد مصمم، استوار و جدي حرکت کنيم شرايط ما شرايط عادي نيست و اين روحيه بايد در تمام رده هاي سازماني تسري پيدا کند.
  وي همچنين با تاکيد بر جذب اعتبارات خزانه تا هفته آينده توسط دستگاه هاي اجرايي افزود: پاشنه آشيل توسعه استان توجه به توليد و سرمايه گذاري است و راه ديگر و منبع ديگري وجود ندارد و ما دولتي ها بايد زمينه را براي ورود بخش خصوصي به کار گيريم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/09/15   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 337
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.