مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 32
امروز: 5017
هفته جاری: 19197
ماه جاری: 13466
تاکنون: 12536963
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  دانشگاهيان نسبت به رفع معضلات اجتماعي تلاش کنند
 • سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري همدان گفت: اهل علم از جمله دانشگاهيان، معلمان و روحانيان نسبت به رفع معضلات اجتماعي به ويژه اعتياد به موادمخدر تلاش کنند چراکه در اين زمينه تکليف و مسئوليت دارند.
 • ابوالقاسم الماسي روز شنبه در نشست اعضاي شوراي مبارزه با مواد مخدر بيان کرد: با توجه به نقش اهل علم و دانشگاهيان و تاثير گذاري آنها در رفع چالش جامعه اما جاي خالي برخي شخصيت ها و نهادها علمي در اين شورا محسوس است.
  وي با بيان اينکه تاثيرگذاري عالمان و دانشگاهيان بسيار زياد است افزود: بنابراين با توجه به تکليف اهل دانشگاه و روحانيت در رفع اعتياد و مسئوليت آنها در تربيت جامعه، آيا آنها دغدغه اي در رفع پديدهاي اجتماعي دارند؟
  سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري همدان اضافه کرد: ملت ايران آموزه هاي ديني و زندگي خود را از روحانيت مي شنوند حال اين افراد در حوزه اعتياد به چه ميزان ورود کردند؟
  الماسي ادامه داد: معلمان تعهد اخلاقي نسبت به جامعه دارند، در حاليکه خروجي 12 ساعت درس معلم به دانش آموز در طي روز برخي مواقع جواناني است که با معضلات اجتماعي درگير هستند.
  وي تاکيد کرد: چقدر در زمينه آگاه سازي والدين اقدام شده است؟ در حاليکه همه بايد با هم فکري و توجه به کيفيت کارها و برنامه ها در کنار کميت ها و عمق بخشي به آنها براي ماندگاري فعاليت هاي صورت گرفته تلاش کنند.
  سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري همدان گفت: موضوع اعتياد به علل مختلف يکي از پديده هاي چندلايه و تنيده درهم است که کار در اين حوزه را سخت و دشوار مي کند.
  الماسي افزود: اين پديده آثارزيانبار فراواني بر جامعه از خود به جا مي گذارد، چراکه سود آوري بالاي اين تجارت، آن را به يک موضوع فرهنگي، اجتماعي و سياسي تبديل کرده است.
  وي اظهار داشت: اين پديده شوم درصدد تهي کردن وجود انسان از اخلاق، ارزش هاي انساني، هويت و شخصيت است همچنين افرادي با اين ويژگي ها را خانواده و جامعه نمي پذيرند.
  سرپرست معاونت سياسي، امنيتي اجتماعي استانداري همدان تاکيد کرد: خلاء ها و مشکلاتي در اجرا و کارها وجود دارد که احتمال مي رود اين موانع عامل کسب موفقيت لازم در اين حوزه است.
  الماسي گفت: مبارزه و برخورد با اين پديده شوم نيازمند نگاه همه جانبه، هماهنگي و اراده بالا است تا شاهد مهار و رفع اين معضل باشيم.
  وي ادامه داد: اقدامات پيشگيرانه فرهنگي و تربيتي مهمترين راهکار براي پيشگيري از اين معضل و مقاوم و واکسينه کردن جامعه در برابر موادمخدر و اعتياد است.
  سرپرست معاونت سياسي، امنيتي اجتماعي استانداري همدان اضافه کرد: هم اينک يک خلاء شناختي نسبت به پديده موادمخدر وجود دارد و اين موضوع موجب شده با موازي کاري و اقدام جزيره اي نتوان در بين مجموعه فعاليت ها پيوند ايجاد کرد.
  الماسي تاکيد کرد: هر کدام از مسئولان حوزه موادمخدر در جايگاه خود کاري انجام مي دهند که مي تواند کار ديگر مجموعه ها را خنثي يا کم اثر بکند.
  وي شيوع مصرف گُل را خطرناک دانست و گفت: سود گران موادمخدر سازمان يافته و خطر ناک عمل کرده و پايمال کردن ارزشها براي آنها اهميت دارد.
  وي ادامه داد: با وجود شتاب روز افزون تهديد موادمخدر براي جامعه آيا مسئولان در برخورد با اين معضل، ارايه برنامه هاي اثرگذار و خلاقانه، برنامه هاي تاثيرگذار و ماندگار، به روز هستند؟
  بيش از چهار تن و 600 تن انواع موادمخدر هشت ماهه سالجاري در استان همدان کشف و ضط شده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/09/18   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 192
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.