15 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 182
امروز: 9037
هفته جاری: 67448
ماه جاری: 148559
تاکنون: 15937831
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون رييس جمهوري: اعتماد و وحدت مهمترين مولفه امنيت ملي است+تصاويردرگالري
 • معاون پارلماني رييس جمهوري گفت: اعتماد و وحدت مهمترين مولفه امنيت ملي است و اين کشور به مثابه کشتي است که اگر آسيب ببيند همه از بين مي روند و گرايش حزبي مطرح نيست.
 • به گزارش ايرنا، حسينعلي اميري روز دوشنبه در آيين بزرگداشت آيت الله شهيد محمد مفتح در تويسرکان بيان کرد: برخي انسان ها به مثابه ريشه اي هستند که از يوغ خاک خارج شده و با رشد و نمو تبديل به يک درخت شده و ثمر مي دهند. 
  وي گفت: اگر انسان بتواند با تقويت روح الهي به روح شيطاني غلبه کند جزو افراد بزرگ خواهد شد و شهيد مفتح يک الگو و اسوه در اين زمينه براي روحانيت و دانشگاهيان است. 
  اميري ادامه داد: شهيد مفتح در محضر علما و انديشمندان بزرگي به تحصيل علم پرداخت و سپس با عزيمت به قم از علم انديشمندان بزرگي نظير آيت الله بروجردي بهره برد؛ همچنين اين توفيق را داشت که در محضر علامه طباطبايي از اساتيد برجسته فلسفه شاگردي کند. 
  معاون پارلماني رييس جمهوري يکي از مزيت هاي انسان الهي را آينده نگري دانست و گفت: در حاليکه پيش بيني مي شد انقلاب فرهنگي امام راحل به ثمر مي نشيند اما برخي از حضور در حوزه و دانشگاه غافل بودند. 
  وي افزود: به طور حتم قرار گرفتن اين 2 پايگاه مهم اجتماعي در کنار هم، سرنوشت انقلاب اسلامي را تغيير مي داد؛ بنابراين شهيد مفتح به عنوان پيشگام اين ديدگاه براي پيشرفت و استيلاي آن تلاش کرد. 
  اميري اضافه کرد: شهيد مفتح پس از مهاجرت به تهران با وجود داشتن درجه اجتهاد اما در دانشگاه نيز به تحصيل پرداخت و به درجه دکترا نايل شد. 
  وي عنوان کرد: يکي از ويژگي هاي انسان الهي تشخيص درست جمعيت هدف است و اين شهيد والامقام به درستي جامعه هدف خود را دانشجويان و حوزويان قرار داد. 
  معاون پارلماني رييس جمهوري ادامه داد: اين شهيد بزرگوار در دانشگاه با انجام فعاليت هاي فرهنگي درصدد جذب دانشجو بود و بعد از تبعيد امام اقدام به آشکار سازي و ترويج انديشه هاي امام و انقلاب اسلامي در مسجد جاويد کرد. 
  اميري بيان کرد: پس از دستگيري شهيد مفتح مسجد قبا تعطيل شد اما پس از آزادي به علت اعتقاد به هدف و پايبند به آن، مشکلات وي را از رسيدن به هدف باز نداشت و در مسجد قبا به اقامه نماز جماعت و ترويج فرهنگ ديني پرداخت. 
  معاون پارلماني رييس جمهوري افزود: اين شهيد در استان هاي مختلف به ترويج دين و انديشه هاي امام راحل پرداخت به نحوي که ساواک ورود او را به خوزستان ممنوع کرد ولي وي از هدفش دست برنداشت. 
  اميري ادامه داد: وحدت شيعه و سني يکي از اقدامات شايسته و بزرگ شهيد مفتح بود و تاکنون کمتر به اين امر مهم پرداخته شده است در حاليکه جهان اسلام به علت داشتن انديشه هاي ناب و نفي افراطي گري وامدار اين قبيل شخصيت ها است. 
  وي با بيان اينکه کشور در شرايط جنگ تمام عيار اقتصادي و رسانه اي است، تصريح کرد: خروج آمريکا از برجام تاثيراتي در جامعه خواهد گذاشت. 
  اميري افزود: اين تحريم ها با تحريم هاي قبل از سال 92 متفاوت است چراکه آن زمان ترويج ايران هراسي اصل و محور بود و در جهان القا شده بود که ايرانيان اهل صلح و مصالحه نيستند و چند قطعنامه صادر شده بود. 
  وي اضافه کرد: با رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب و مديريت رييس جمهوري و تلاش تيم مذاکره کننده، آثار تحريم ظالمانه با يک قطعنامه شوراي امنيت از بين رفت در حاليکه تاکنون سابقه نداشته که کشوري بدون جنگ از زير فصل هفت منشور سازمان ملل خارج شود. 
  معاون پارلماني رييس جمهور ادامه داد: امروز جامعه جهاني با ايران است و در کشورهاي جهان بي اعتمادي به آمريکا ثابت شده است؛ چراکه برخلاف مقررات بين المللي از توافق بين المللي خارج شد و اين کار آنها موجب شد جامعه جهاني آمريکا را تقبيح کند. 
  وي بيان کرد: حقانيت و صلح خواهي ايران در دنيا ثابت شده است و آنچه در اين زمان به آن نياز داريم و در جلسات دولت نيز بر آن تاکيد شده ايجاد اشتغال و بهبود معيشت مردم است. 
  اميري افزود: تلاش دولت بر اين است که آثار تحريم ها را کم کند با اين وجود واقعيت اين است که دولت به کمک مردم براي عبور از اين وضعيت نياز دارد. 
  وي اظهار داشت: اگر خواسته و ناخواسته از تريبوني صداي تفرقه بلند شود اين خواست دشمن است؛ البته در همدان شاهد وحدت و همدلي مسئولان حول محور امام جمعه و استاندار هستيم 
  آيت الله شهيد محمد مفتح روحاني شيعي و از حاميان امام خميني (ره) در جريان انقلاب اسلامي ايران بود که در سال 1307 در فامنين ديده به جهان گشود. 
  وي پس از پيروزي انقلاب عضو شوراي انقلاب شد و سرپرستي دانشکده الهيات دانشگاه تهران را برعهده داشت. وي همچنين عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم و مدتي دبير جامعه روحانيت مبارز تهران بود. 
  وي در سال 1358به دست گروهک تروريستي فرقان به شهادت رسيد و پيکرش در حرم حضرت معصومه (س) دفن شد. در تقويم جمهوري اسلامي ايران روز شهادت وي در 27 آذر به روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گذاري شده است. 

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/09/26   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 259
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.