22 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 161
هفته جاری: 8905
ماه جاری: 257380
تاکنون: 16212954
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  55 درصد بودجه شهرداري هاي استان همدان محقق شد
 • مديرکل امور شهري و روستاهاي استان همدان گفت: بودجه سال جاري شهرداري هاي اين استان 882 ميليارد تومان بود که تاکنون 55 درصد از آن محقق شده است.
 • به گزارش ايرنا، سيد حسين جعفري پنجشنبه در کارگاه آموزشي شوراهاي اسلامي شهرهاي استان همدان افزود: ميانگين سرانه هر نفر نسبت به اين بودجه 800 هزار تومان است که اين رقم سال گذشته 380 هزار تومان بود.
  وي با اشاره به اهميت و جايگاه شوراهاي اسلامي اظهار داشت: همگان مي دانيم که امروزه مديريت شهري چندان مطلوب به نظر نمي رسد و دغدغه امروز ما چه در شهرداري و چه در شوراي شهر به عنوان دو بال مديريت شهري، چالش هاي توسعه اي و آينده محور نيست و آنچه هست مربوط به حال و عبور از آن است.
  مديرکل امور شهري و روستاهاي استان همدان ادامه داد: دغدغه هاي شهرداري ها بسيار سطحي و شامل پرداخت حقوق، مزايا و بيمه است.
  جعفري خاطرنشان کرد: بايد بدانيم که هزينه اداره کردن شهر گران شده و يکي از هزينه ها مي تواند تراکم بيش از حد نيروي انساني در شهرداري ها باشد.
  وي با بيان اينکه موقعيت امروز ما شبيه يک دوره گذار است، تاکيد کرد: دوره گذار شاخص هاي خودش را دارد که يکي از آنها روزمرگي است.
  مديرکل امور شهري و روستاهاي استان همدان اظهار داشت: همه ما قبول مسوليت کرديم تا با عبور از اين دوره موقت و خروج از روزمرگي ها، براي اثر بخشي خود بکوشيم.
  وي با بيان اينکه امروز بايد به جاي سعي و خطا کردن هاي فراوان و پر هزينه از تجربه ديگران استفاده کنيم افزود: ما بايد به حکمراني شهري خوب فکر کنيم چرا که در حکمراني خوب، شهر ما به مواردي چون دولت الکترونيک، شهر هوشمند، دولت محلي، طراحي شهري و استاندارد کوچک مقياس مواجه مي شود.
  جعفري گفت: اين ها مواردي هستند که ما مجبوريم به آنها فکر کنيم و شرايطي را ايجاد کنيم که در يک لحظه و زمان متوقف نشويم و توان مديريت شهري را آنقدر بالا ببريم که در اقتصاد شهرمان تاثير گذار باشد.
  وي با تاکيد بر اينکه بايد قدمهايي که معطوف به آينده باشد را هدف گذاري کرد، اظهار داشت: اگر مردم و شهروندان را با خود همراه نکرده، از فکر و ايده آنها براي اداره شهر استفاده نکنيم و از سرمايه آنها بهره نبريم، دوباره روزمرگي شروع مي شود.
  جعفري با بيان اينکه دوره گذار تمام نمي شود و و در يک دوز ايستايي کامل قرار مي گيريم، اظهار داشت: تا زمانيکه اين حالت ها هست شهرداري ها از اين دغدغه نجات پيدا نخواهد کرد و کم کم اعتمادي که مردم دارند از بين خواهد رفت.
  به گفته وي چاره اي نداريم جز اينکه به منابع درآمدي پايدار فکر کنيم؛ چرا که اثبات شده است که ديگر نبايد منتظر درآمدهاي زودگذر و ناپايداري چون جريمه هاي ماده 100 و صدور چند پروانه ساختماني باشيم.
  جعفري ادامه داد: از طرفي دولت نيز منابع اندکي دارد و نگاه آنها تقويت محور است و نبايد فقط به منابع دولتي اتکا کرد.
  مديرکل امور شهري و روستاهاي استان همدان گفت: استفاده از ظرفيت مردمي يک راه آزموده شده است و نبايد مردم فراموش شوند.
  وي به فلسفه وجودي شورا يعني واگذاري امور به مردم در سايه خرد جمعي اشاره و اضافه کرد: در سايه خرد جمعي، جمع گرايي، توجه به مصالح عمومي و پرهيز از منيت و فرد گرايي شکل مي گيرد.
  جعفري با اشاره به تشکيل و آغاز به کار شوراها گفت: تشکيل شوراها در نوع خودش فرصت ها و تهديدهايي داشت که فرصت ها ملموس و عيني هستند در حالي که تهديدها در حوزه امکان است.
  وي ادامه داد: آفت امروز ما در شوراها اين است که فضاي همدلي و هميت جاي خود را به منيت و خود رايي داده و باعث اختلافات عديده اي شده است.
  مديرکل امور شهري و روستاهاي استان همدان گفت: شوراهايي که اين مشکلات را دارند موقعيت کمتري دارند و دائم در حال کشمکش و نزاع هستند و وجه مردمي خود را از بين برده اند.
  وي افزود: مجموع تعداد جلسات شوراها 2 هزار و 212 جلسه با پنج هزار و 253 مصوبه از اول دوره پنجم تا پايان آبان ماه است که از مجموع اين مصوبات چهار هزار و 133 مصوبه تاييد شده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/10/08   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 358
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.