14 آذر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 26
امروز: 5117
هفته جاری: 51155
ماه جاری: 100140
تاکنون: 16947605
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندارهمدان:مديران برآماردستگاههاي خودتسلط داشته باشند
 • استاندار همدان با بيان اينکه نبايد فردي که تخصصي در بيان آمار ندارد در اين زمينه اظهار نظر کند، خطاب به مديران دستگاه هاي اجرايي استان تاکيد کرد: هيچ ابايي در بيان آمار واقعي نداشته باشيد و آمارهاي درست را به مردم اعلام کنيد.
 • سيدسعيد شاهرخي روز پنجشنبه در جلسه اعضاي شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان، خواستار ورود کارشناسانه رسانه ها در بيان آمارها شد وي ادامه داد: نااميد کردن و ناکارآمد کردن مردم يکي از محورها و اهداف دشمن است که موجب ياس جامعه مي شود. شاهرخي خطاب به مديران استان گفت: توجه به سياست اقتصاد مقاومتي بايد به عنوان اصل اساسي مورد توجه قرار گيرد و مديران دستگاه هاي اجرايي بر ضوابط و ارقام بودجه و طرح هاي پيوستي و تبصره تسلط داشته باشند. استاندار همدان با اشاره به اينکه نقش محوري بودجه استان را سازمان برنامه و بودجه بر عهده دارد، اظهار داشت: تيم ارشد و مديريت استان با مجمع نمايندگان تلاش دارند تا شرايط استان در بودجه 98 بهتر شود. وي با بيان اينکه انسجام مجمع نمايندگان ما را در اهداف بودجه موفق تر مي کند، افزود: با همه مشکلات اسناد خزانه اسلامي جذب شده است. شاهرخي با بيان اينکه اعتبارات عمراني استان از 414 ميليارد تومان با 17 درصد رشد به 485 ميليارد تومان رسيده است، افزود: اعتبار هزينه اي نيز با 20 درصد رشد از 279 ميليارد تومان به 334 ميليارد تومان افزايش يافت. وي گفت: مديران شهرستاني نگران نباشند چراکه با توجه به ظرفيت شهرستان ها بودجه به صورت متوازن بين آنها تقسيم مي شود. شاهرخي با بيان اينکه بايد بر فرصت هايي که در تبصره بودجه وجود دارد تسلط يابيم، افزود: سرانه درآمد مردم بايد بالا برود، چرا که در پي افزايش اين سرانه، پرداخت عوارض شهرداري و ماليات نيز آسان مي شود. وي اضافه کرد: در اين زمينه نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اثرگذار هستند و بايد با تلاش آنها سهم بيشتري از اعتبارات را براي طرح هاي ملي استان جذب کنيم. شاهرخي اظهار داشت: جذب سرمايه گذار اولويت نخست استان است که بايد بر اساس نماد شاخص بودجه سال 98 از آنها در جهت اشتغال و معيشت مردم حمايت کنيم. وي با تاکيد بر بالا بردن ظرفيت واحدهاي توليدي، عنوان کرد: اين موضوع بايد به حق به صورت عملياتي، کيفي و کمي روي ميز گذاشته و محقق شود. شاهرخي با بيان اينکه بايد فرصت ها را براي سرمايه گذار ايجاد کنيم، افزود: واحدهايي که ظرفيت بالايي دارند اما با ظرفيت محدود کار مي کنند بايد شناسايي و تعيين تکليف شوند. استاندار همدان با بيان اينکه واحدهاي راکد را نيز بايد شناسايي کرد، ادامه داد: نگاه ما به سياست هاي اقتصاد مقاومتي است که در رابطه با اين موضوع ستاد اقتصاد مقاومتي همدان عملکرد خوبي دارد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/10/14   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1448
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.