مهمانان حاضر در سایت: 96
امروز: 2272
هفته جاری: 70001
ماه جاری: 322457
تاکنون: 14290735
مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  چهل سالگي انقلاب؛ بهار دوباره صنعت فروسيليس
 • انقلاب شکوهمند اسلامي ايران سراسر افتخار، غرور و عزت است و حالا که چهل سالگيش را جشن مي گيريم، بهار صنعت فروسيليس را بايد به دستاوردهاي انقلاب اضافه کرد، رهاوردي که تنها به برکت اين انقلاب به دست آمده است.
 • به گزارش ايرنا اگر رسيدن به خودکفايي در توليد بسياري از محصولات در حوزه هاي مختلف صنعتي و کشاورزي در سال هاي متمادي رخ داده است، اما صنعت فروسيليس اين راه پر فراز و نشيب را چهار ساله طي کرد و با همت دولت تدبير و اميد امروز به اوج شکوفايي خود رسيده است.
  چرخ صنعت فروسيليس در استان همدان هميشه گرم بوده و هست و براي گشايش فصلي ديگر در اين صنعت، لحظه ها به شماره افتاده است تا بار ديگر با افتخار آغاز به کار واحدهايي ديگر از صنعت فروسيليس در اين استان با دستان معاون اول رييس جمهوري رقم بخورد.
  در شرايطي که سايه تحريم ها بر سر بسياري از واحدهاي توليدي و صنعتي سنگيني مي کند، صنعت فروسيليس ملاير در استان همدان اما تاکنون از اين معرکه در امان مانده و تلاش مي کند تا تنور صنعتش را گرم نگه دارد و اين افتخار که ايران را در واردات اين کالا بي نياز مي کند، در چهل سالگي انقلاب نصيب خود کند.
  تولد صنعت فروسيليس در ملاير در جنوب استان همدان از سال 89 در شهرک صنعتي جوکار با حجم سرمايه گذاري 270 ميليارد ريال آغاز شد و پايه هاي اين صنعت با استقرار واحدهاي فروسيليس در 95 هکتار مساحت اين شهرک در کنار 6 شهرک صنعتي اين شهرستان بنا شد.
  نخستين واحد صنعتي در اين شهرک به همت بخش خصوصي در زميني به مساحت 6.5 هکتار از سال 92 و ميزان سرمايه گذاري 470 ميليارد ريال آغاز شد، شروع راهي طلايي که شرکت فروسيليس غرب پارس آغازگر آن بود و سال 93 با حضور «اسحاق جهانگيري» معاون اول رييس جمهوري پا به عرصه توليد کشور گذاشت و به عنوان سومين کارخانه توليدکننده فروسيليس کشور فعاليت خود را آغاز کرد.
  اين مرحله نخست شرکت فروسيليس غرب پارس بود که با ظرفيت توليد 12 هزار تن فروسيليس در سال و ميزان اشتغالزايي براي 170 تن در شهرک صنعتي جوکار چرخ توليدش شروع به چرخيدن کرد و سهم عمده اي را در توليد فروسيليسيوم که قابل مصرف در صنايع فولادسازي، ريخته گري و خودروسازي است، دارد.
  فروسيليس غرب پارس در شرايط کنوني پايش را در صنعت فروسيليس فراتر گذاشت و بهار دوباره خود را با چهل سالگي انقلاب متقارن کرده است و براي اجراي طرح توسعه خود حدود 860 ميليارد ريال سرمايه گذاري کرده و به خود مي بالد که بار ديگر براي 130 تن اشتغال ايجاد کرده است، البته طرح توسعه اين واحد بزرگ صنعتي قادر به توليد 12 هزار تن فروسيليس در سال است که در مجموع سالانه ظرفيت توليد 24هزار تن فروسيليس را دارد و قرعه افتتاح مرحله دوم اين شرکت نيز براي بار دوم به نام معاون اول رييس جمهوري در دهه فجر امسال رقم خوره است.
  خبر خوش تر اينکه شرکت فروسيليس غرب پارس قرار است وارد چرخه توليد منيزيم شود و در سفر 16 بهمن ماه/ فردا سه شنبه/ معاون اول رييس جمهوري به استان همدان عمليات اجرايي اين طرح براي توليد شمش منيزيم با يک هزار و 39 ميليارد ريال اعتبار و ظرفيت اشتغال براي 130 تن در شهرک صنعتي جوکار آغاز مي شود.
  با وجود مهيا بودن بستر سرمايه گذاري در صنعت فروسيليس، استخراج سالانه بيش از 400 هزار تن سيليس و وجود 71 درصد از معادن استان همدان در شهرستان ملاير، کلنگ دومين واحد توليدي فروسيليس با عنوان «شرکت آهن و سيليس آذرخش» با مساحت حدود 56 هزار مترمربع و ظرفيت توليد 12 هزار تن فروسيليس در سال و سه هزار و 600 تن پودر ميکرو سيليکا به زمين زده شد که از ديگر طرح هاي قابل افتتاح در سفر «اسحاق جهانگيري» معاون اول رييس جمهوري به اين استان است.
  اين شرکت بزرگ صنعتي در مرحله نخست سرمايه گذاري در حدود 500 ميليارد ريال هزينه کرده است و زمينه اشتغال براي 120 تن در اين واحد بزرگ صنعتي نيز مهيا شده است.
  اين نکته قابل ذکر است که علاوه بر افتتاح طرح توسعه شرکت فروسيليس غرب پارس، افتتاح مرحله نخست شرکت آهن و سيليس آذرخش و آغاز عمليات اجرايي توليد شمش منيزيم توسط شرکت فروسيليس غرب پارس با حضور معاون اول رييس جمهوري، عمليات اجرايي شرکت فروآلياژ لوتوس آدلي با اعتبار 769 ميليارد ريال به عنوان يکي از طرح هاي توسعه اي شرکت آذرخش آغاز مي شود که در زمينه توليد فروسيليکو منگنز فعاليت مي کند و با بهره برداري از آن براي 98 تن فرصت شغلي ايجاد مي شود.
  همچنين قرار است در سفر معاون اول رييس جمهوري به استان همدان و شهرستان ملاير عمليات اجرايي شرکت فروآلياژ آسا آذرين با اعتبار 718 ميليارد ريال و با ظرفيت اشتغال 145 تن براي توليد فروسيليسوم با سيليکون بيش از 55 درصد وزني نيز آغاز مي شود.
  اين برگي ديگر از افتخار صنعت فروسيليس استان همدان در شهرستان ملاير است که در چهل سالگي انقلاب در صنعت فروسيليس ورق مي خورد و به خود مي بالد که مدل صنعت استان شده است و پرشتاب روند توسعه خود را طي مي کند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/11/16   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 31
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.