مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 22
امروز: 9894
هفته جاری: 22610
ماه جاری: 34605
تاکنون: 13459919
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  همداني آباد در ايستگاه چهلم انقلاب
 • رهاورد خدمات دولت تدبير و اميد که در سفر امروز /سه شنبه/ معاون اول رييس جمهوري و وزير نيرو به همدان همزمان با طليعه چهلمين فجر انقلاب تجلي يافت، علاوه بر رشد و توسعه اين استان، اميد به آينده اي روشن را در دل اهالي ديار هگمتانه زنده کرد.
 • به گزارش ايرنا، چهل سالگي انقلاب شکوهمند ايران در حالي رقم مي خورد که دشمنان نظام در تحليل هايشان بر اين باور بودند که اين انقلاب چهل سالگي را نخواهد ديد.
  با وجود ترفندهاي و دسيسه هاي نخ نماي استکبار از آغازين روزهاي انقلاب تاکنون اما همواره شاهد رشد و بالندگي کشور در بخش هاي مختلف بوديم.
  همه ساله با فرا رسيدن دهه مبارک فجر طرح هاي مختلفي در کشور بهره برداري مي شود تا در کنار شهد شيرين جشن انقلاب، کام مردم با بهره برداري از اين طرح هاي عمراني، شيرين تر شود.
  دولتمردان تدبير و اميد نيز از آغازين روزهاي فعاليت دولت يازدهم و دوازدهم کمر همت بستند تا با در پيش گرفتن تدبير و زير پرچم اعتدالگرايي براي رفع دغدغه معيشت مردم کاري انجام دهند.
  براي دستيابي به اين هدف بهره گيري از نيروهاي توانمند، باتجربه و متخصص در بدنه دولت مورد تاکيد بوده تا بتوان با بهره گيري از توان فکري مديران و کارشناسان زبده اهداف دولت را با شتاب پيش برد.
  اينک نير در پنجمين روز از چهل سالگي انقلاب مردمان کهن شهر تاريخي و فرهنگي همدان ميزبان مردي از تبار تلاش و خدمت هستند.
  مردمان سرزمين زر خيز همدان امروز ميزبان معاون اول رييس جمهوري بودند و با حضور اسحاق جهانگيري در اين استان طرح هايي بهره برداري شدند که هر يک از آنها فرصت هاي شغلي زيادي را براي جوانان جوياي کار ايجاد مي کند.
  معاون اول رييس جمهوري در بدو ورود به اين استان، همدان را بواسطه داشتن سبقه فرهنگي، تاريخي و تمدني ستود و آن را يکي از پايگاه هاي هاي مهم براي توسعه در زمينه گردشگري، کشاورزي و صنعتي دانست.
  جهانگيري که امسال براي دومين بار به همدان سفر مي کند بهره برداري از چند طرح در اين استان را کاري مبارک دانست و ابراز اميدواري کرد: روند توسعه کشور با شتابي که پيش مي رود، در آينده نيز اين سرعت و شتاب را داشته باشد.
  وي حجم سرمايه گذاري ها در کشور را بيش از 100 هزار ميليارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: با وجود همه محدوديت ها و کارشکني ها که در مسير فعاليت هاي اقتصادي کشور توسط آمريکا و غربي ها ايجاد مي شود، اما ايران اسلامي با روند خوب پيش مي رود.

  ** همدان قطب نيروگاه خورشيدي
  معاون اول رييس جمهوري در ابتداي سفر يکروزه به همدان با رضا اردکانيان وزير نيرو راهي کبودراهنگ شد تا چند طرح عمراني را در اين شهر بهره برداري کند.
  ابتدا چهار نيروگاه خورشيدي به طور همزمان بهره برداري شد که اين نيروگاه ها هرکدام با ظرفيت هفت مگاوات وارد شبکه برق رساني شدند.
  با ورود اين نيروگاه ها به چرخه توليد برق، تعداد نيروگاه هاي خورشيدي استان همدان به 6 نيروگاه افزايش يافت و ظرفيت نيروگاه هاي خورشيدي همدان به 45 مگاوات رسيد.

  **آغاز فعاليت مجتمع فولاد
  در اين سفر يک روزه، مرحله نخست مجتمع فولاد راد با ظرفيت توليد ميلگرد از شماره هشت تا 32 به ميزان 500 تن بهره برداري شد.
  مجتمع فولاد راد کبودراهنگ با اعتبار سه هزار و 500 ميليارد ريال و حمايت دولت تدبير و اميد آغاز به کار کرد و با بهره برداري از آن براي 400 تن به صورت مستقيم و يک هزار و 500 تن به صورت غير مستقيم اشتغال ايجاد شد.

  **ساخت بيمارستان با حمايت بنياد برکت
  اسحاق جهانگيري پس از شهرستان کبودراهنگ راهي بهار شد تا بيمارستان 85 تختخوابي آيت الله بهاري اين شهرستان را افتتاح کند.
  اين بيمارستان با همياري و مشارکت بنياد برکت، دانشگاه علوم پزشکي و راه و شهرسازي در زميني به مساحت 13 هزار و 287 متر مربع با زير بناي هشت هزار و 312 متر مربع احداث شده است.
  عمليات اجرايي اين بيمارستان از سال 90 آغاز شده بود و براي ساخت اين بيمارستان 350 ميليارد و تجهيز آن 50 ميليارد ريال هزينه شده است.
  بيمارستان جديد آيت الله بهاري شامل بخش هاي اورژانس، داخلي، جراحي، زنان و زايمان، اطفال، آي سي يو، سي سي يو، دياليز، راديولوژي و آزمايشگاه است.

  ** بهره برداري از کارخانه گندله سازي اسدآباد
  جهانگيري همچنين با حضور در اسدآباد غربي ترين شهرستان همدان کارخانه گندله سازي را افتتاح کرد؛ واحدي صنعتي که با صرف يک هزار و 170 ميليارد ريال اعتبار احداث شده و 150 تن از جوانان اين منطقه را مشغول بکار کرده است.
  بر اساس آمارهاي منتشر شده، اين کارخانه روزانه 2 هزار تن گندله توليد مي کند و نقش ويژه اي در رونق اقتصادي و اشتغال شهرستان اسدآباد دارد.
  اين واحد صنعتي در مجاورت کارخانه کنستانتره سنگ آهن احداث شده و از محصول اين واحد صنعتي تغذيه مي کند.

  ** هگمتان دارو در تويسرکان وارد مدار شد
  جهانگيري در ادامه برنامه‌هاي فشرده خود به همدان، با حضور در شهرستان تويسرکان فاز دوم خط توليد شرکت دارو سازي هگمتان دارو غرب را افتتاح کرد.
  اين شرکت که توليد کننده انواع داروهاي انساني شامل داروهاي جامدات (قرص و کپسول) و محلول ها (شربت) است با 150ميليارد ريال سرمايه گذاري و 60 ميليارد ريال سرمايه در گردش احداث شده است.
  ميزان اشتغالزايي اين طرح در حال حاضر 100 تن است که در آينده نزديک نيز 150 تن به اين تعداد اضافه مي شود.
  فاز دوم کارخانه «هگمتان دارو» به منظور توليد مواد دارويي جامد احداث شده و ظرفيت توليد ساليانه يک ميليارد عدد قرص و ??? ميليون عدد کپسول را دارد.
  با تکميل روند توليد اين فاز ??? فرصت شغلي جديد ايجاد مي‌شود؛ فاز اول اين کارخانه براي توليدات دارويي مايع سال گذشته بهره‌برداري شده بود.

  ** فروسيليس ملاير به بار نشست
  طرح توسعه شرکت فروسيليس غرب پارس واقع در شهرک صنعتي جوکار ملاير نيز با حضور معاون اول رييس جمهوري بهره برداري شد.
  طرح توسعه اين شرکت با ظرفيت توليد سالانه 12 هزار تن فروسيليس در زميني به مساحت 28 هزار مترمربع و با اعتباري حدود يکهزار و 500 ميليارد ريال در شهرک صنعتي جوکار صورت گرفت.
  شرکت فروسيليس غرب پارس نخستين واحد فرآوري سيليس در شهرک صنعتي جوکار بود که سال 93 با ميزان سرمايه گذاري يکهزار ميليارد ريال و اشتغالزايي 130 تن و با حضور «اسحاق جهانگيري» معاون اول رييس جمهوري شروع به توليد کرد.

  ** جهانگيري در شهرک مبل و منبت ملاير
  معاون اول رييس جمهور در سفر به ملاير از شهرک مبل و منبت اين شهر بازديد و از نزديک در جريان جزئيات فعاليت‌هاي هنرمندان و فعالان صنايع دستي قرار گرفت.
  ملاير داراي يک شهرک تخصصي مبل و منبت است که در حال حاضر 100 واحد در اين شهرک فعال است و پس از ملي شدن اين صنعت، احداث نمايشگاه مبل و منبت نيز در اين شهرک در دست اقدام است.
  80 واحد نمايشگاهي در اين شهرک در حال احداث است و اين براي نخستين بار در کشور است که در شهرک صنعتي واحد نمايشگاهي ايجاد مي شود.
  در استان همدان به عنوان يکي از مراکز اصلي مبل و منبت، حدود ? هزار نفر در حدود چهار هزار کارگاه توليد مصنوعات چوبي و منبت‌کاري مشغول به کار هستند.
  شش درصد از سهم اشتغال‌آفريني در همدان در اختيار توليدکنندگان صنايع چوبي بوده و در مجموع ?? درصد سهم اشتغال استان مربوط به بخش صنايع دستي است.
  گردش مالي صنايع چوبي و مبل و منبت همدان در سال گذشته بيش از ??? ميليارد تومان برآورد شده و در ?? ماهه نخست امسال ارزش صادرات محصولات اين بخش حدود ?? ميليون دلار برآورد شده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/11/16   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 87
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.