5 بهمن 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 7
امروز: 2114
هفته جاری: 2114
ماه جاری: 32718
تاکنون: 15113468
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  وزير نيرو: روستاي بالاي 10 خانوار فاقد برق نداريم
 • وزير نيرو گفت: روستاي بالاي 10 خانوار فاقد برق در کشور وجود ندارد که اين وضعيت در جهان بي نظير بوده و بايد اين افتخار را در جهان فرياد زد.
 • به گزارش ايرنا، رضا اردکانيان روز سه شنبه در نشست مشترک شوراي برنامه ريزي و توسعه و هيات هاي انديشه ورز جوان استان همدان با معاون اول رييس جمهوري بيان کرد: تعداد روستاهاي برق دار از چهار هزار و 400 به 57 هزار روستا رسيده است.
  وي با بيان اينکه از ظرفيت نيروي انساني ماهر براي رسيدن به اين امار بهره گرفته شده است گفت: اوج بار شبکه از حدود 4500 مگاوات به بيش از 57 هزار مگاوات رسيده است.
  وزير نيرو اظهار داست: در چهار دهه گذشته رشد چشمگير صنعت، افزايش رفاه اجتماعي و استفاده از فناوري نوين را در ايران اسلامي شاهد بوده ايم.
  اردکانيان افزود: در حال حاضر 100 درصد جمعيت شهري کشور از سيستم هاي بهداشتي آب پايدار و سالم برخوردار است که اين شرايط با بسياري از کشورهاي توسعه يافته جهان در رقابت است.
  وي خاطرنشان کرد: شبکه هاي فاضلاب کشور در چهار دهه قبل تنها شامل چهار تصفيه خانه بود اما اکنون اين آمار به 217 تصفيه خانه رسيده است.
  وزير نيرو يادآور شد: با مدنظر قرار دادن بسياري از شاخص ها مي توانيم به گذشته کشورمان در اين چهار دهه افتخار کنيم.
  اردکانيان منابع انساني را ثروت اصلي کشور دانست و گفت: اصلي ترين هدفي که جامعه پس از پيروزي انقلاب و انفجار نور به دنبال آن بود، آزاد شدن ظرفيت هاي انساني کشور به شمار مي رفت که تحقق يافت.
  وي افزود: هدف اصلي دشمنان جلوگيري از توسعه، آزادي و استقلال جوانان است که تحقق اين توطئه به جلوگيري از توليد، سازندگي و توسعه کشور منجر مي شود.
  وزير نيرو خاطرنشان کرد: با مرور چهار دهه گذشته اصلي ترين دشمني هايي که با اين کشور اعم از جنگ و تحريم ها شده، از بين بردن ظرفيت منابع انساني است.
  اردکانيان با بيان اينکه منابع انساني ظرفيت بالقوه و ثروت اصلي کشورمان است، گفت: کشورمان با منابع انساني لازم در کنار منابع زيرزميني و موقعيت جغرافيايي، کشوري بسيار ثروتمند است.
  وي يادآور شد: اين منابع انساني بالقوه براساس آمار و ارقام و مقايسه هايي که سازمان هاي بين المللي انجام مي دهند، مشهود است.
  به گزارش ايرنا، در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، چهار نيروگاه خورشيدي، 2 واحد صنعتي فروسيليس، يک کارخانه دارو سازي و يک کارخانه فولاد در استان همدان توسط معاون اول رييس جمهوري و وزير نيرو بهره برداري شد.
  افتتاح 2 واحد صنعتي فروسيليس آذرخش و غرب پارس در شهرستان ملاير و شرکت در جلسه شوراي اداري استان که با حضور کارآفرينان، نخبگان و جوانان اين استان برگزار مي شود از ديگر برنامه هاي سفر يک روزه معاون اول رييس جمهوري و وزير نيرو در سفر به استان همدان است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/11/17   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1285
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.