7 اسفند 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 44
امروز: 2365
هفته جاری: 30820
ماه جاری: 45524
تاکنون: 15299029
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  آبشار مجموعه توريستي بام ملاير بهره برداري شد
 • آبشار مجموعه نفريحي و توريستي بام ملاير با مساحت 2 هزار متر ديواره در ششمين روز از ايام دهه فجر با حضور جمعي از مديران بهره برداري شد.
 • به گزارش ايرنا شهردار ملاير روز چهارشنبه در اين آيين اظهار داشت: پارک جنگلي ميرزا کوچک خان در بام ملاير از حدود 12 سال پيش تحويل شهرداري شد که از آن زمان تاکنون حدود 10 هکتار توسط شهرداري به مساحت اين جنگل اضافه شد. حسين بابايي بيان کرد: چاهي که براي اين منظور به شهرداري داده شد، خشک شد و ما مجبور به لوله گذاري جديد و تامين آب مورد نياز از محل ديگري شديم و با 2 مرحله پمپاژ آب را به اين مجموعه مير سانيم. وي با اشاره به آغاز عمليات اجرايي طرح هاي گردشگري از زمان دوره سوم شوراي اسلامي شهر در مجموعه بام ملاير اظهار داشت: در حال حاضر حدود 12 طرح گردشگري نيمه کاره در اين مجموعه شامل مجموعه رستوران ها، رودخانه هاي مصنوعي و آبشار بام در دست اجرا است. شهردار ملاير هزينه نگهداري مجموعه بام ملاير را در سال هفت ميليارد و 500 ميليون ريال عنوان کرد و افزود: اين هزينه سنگيني براي شهرداري است و برخي نگهداري ها را 2 سال يکبار انجام مي دهيم. بابايي درباره طرح آبشار بام ملاير گفت: مساحت آبشار 2 هزار مترمربع است و از دوره سوم شورا آغاز و در دوره چهارم پيشرفت چنداني نداشت، اما در دوره پنجم اولويت شوراي اسلامي شهر تکميل طرح هاي نيمه تمام است. وي بيان کرد: در سطح شهر ملاير بيش از 30 طرح از دوره سوم شوراي اسلامي شهر تاکنون به صورت نيمه تمام داريم که در مجموعه گردشگري و توريستي ميني وُرد دهها طرح نيمه تمام در دست اجرا است. شهردار ملاير اعتبار هزينه شده براي اجراي آبشار بام ملاير را 12 ميليارد ريال عنوان کرد و افزود: مرحله نهايي اين طرح امسال تکميل شده است. بابايي درباره رستوران معماري ايراني و محوطه آن در بام ملاير بيان کرد: آرک هاي پاييني اين رستوران انجام شده و ستون هاي آن با معماري ايراني و اسلامي در اصفهان در حال ساخت است. وي با بيان اينکه عمليات اجرايي رستوران هاي ورودي غربي و ضلع شرقي بام ملاير در حال ساخت است اضافه کرد: هتل هاي بام ملاير نيز مشکل حقوقي آن حل شده و براي تمديد قرارداد نيازمند کمک هستيم. شهردار ملاير اظهار داشت: چنانچه منابع مالي اين طرح هاي گردشگري در مجموعه بام ملاير تامين شود، حدود 90 درصد کارهاي باقيمانده منهاي رستوران ها، در هفته دولت سال آينده به بهره برداري مي رسد. بابايي ادامه داد: مجموعه تفريحي و ترويستي ميني ورد ملاير نيز در حال تکميل است که به عنوان يکي از طرح هاي گردشگري مهم استان همدان به شمار مي رود و اولويت شهرداري است. به گزارش ايرنا، مجموعه تفريحي و گردشگري بام ملاير يکي از بزرگترين طرح هاي گردشگري استان همدان به وسعت 460 هکتار است که در شمالي ترين نقطه ملاير به عنوان کمربند سبز و دهکده گردشگري احداث شده است.
  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/11/18   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 118
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.