مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 12
امروز: 0
هفته جاری: 16279
ماه جاری: 218505
تاکنون: 12887834
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  تحليل روز:نقش جوانان در گام دوم انقلاب
 • مدير کل روابط عمومي استانداري همدان: اعتماد به جوانان و سپردن امور به آنها يک گام بزرگ و رو به جلو است و مي تواند در آينده و حتي امروز جامعه بازتاب بسيار خوب و مثبتي داشته باشد و رشد و پيشرفت کشور را شتاب ببخشد
 •  

  مدير کل روابط عمومي استانداري همدان

  انقلاب اسلامي در چهل سال اخير با فراز و فرودهاي زيادي همراه بوده است، در اين چهار دهه اخير و عليرغم همه تحريم ها و دشمني ها اما شاهد اين بوده ايم که کشور به موفقيت هاي بزرگي رسيده است، موفقيت ها در حوزه هاي مختلف که از اداره خوب جنگ تحميلي و بعد از آن سازندگي تا کارهاي خوب و بزرگ درحوزه علمي و پژوهشي را مي توان اشاره کرد و وجه مشترک همه اين موفقيت ها وجود نيروي هاي جوان و با انگيزه اي بود که در همه عرصه ها و صحنه ها پيشگام بودند و هر موفقيتي در کشور اتفاق افتاد محور اصلي آن جوانان بودند، جوانان انگيزه زيادي براي کار و تلاش دارند و اهل محافظه کاري نيستند و هميشه سعي دارند حتي در شرايط سخت منشأ خدمت و کارهاي بزرگ باشند.

  اما در چهل سالگي انقلاب و در آستانه ورود به چهل و يکمين سالگرد پيروزي انقلاب، مقام معظم رهبري در بيانيه اي راهبردي با عنوان گام دوم انقلاب، مهمترين برنامه ها و استراتژي هاي نظام جمهوري اسلامي را در حوزه هاي مختلف عنوان کردند که شايد مهمترين بخش آن موضوع جوانان باشد که وظيفه دارند در نظامي که به فرموده رهبر معظم انقلاب قدرتمند اما مهربان و مظلوم بوده است تلاش کنند با رسيدن به افق هاي روشن پييش رو زمينه توسعه کشور را فراهم آورند و در جهت حل مشکلات و کمبودها، گام هاي بلندي را در عرصه هاي مختلف از جمله علم و فن آوري بردارند.

  در بيانيه گام دوم اشاره شده است که محصول تلاش چهل ساله اکنون در برابر چشم جوانان قرار دارد و اين جوانان هستند که بايد آستين ها را بالا بزنند و اين دستاوردها را حفظ کنند، در جهت حل مشکلات حرکت کنند و در نهايت اينکه اين مسير سخت را به سرانجام برسانند هرچند که همه مي دانيم در اين مسير دشمنان با سخت ترين روش ها و هزينه هاي زياد و تبليغات رسانه اي سعي دارند در برابر همه اين موفقيت ها ايستادگي کنند اما بايد پذيرفت که جوانان ايراني از يک عزم و اراده راسخ برخوردار هستند و توانايي اين را دارند که در هر زمان و مکاني که به آنها اعتماد شود و ميدان داده شود اثربخش و تاثيرگذار باشند.

  امروز و در عصر ارتباطات که جهان به سرعت بسيار زيادي در حال پيشرفت و طي نمودن مسيرهاي توسعه است، اعتماد به جوانان و سپردن امور به آنها يک گام بزرگ و رو به جلو است و مي تواند در آينده و حتي امروز جامعه بازتاب بسيار خوب و مثبتي داشته باشد و رشد و پيشرفت کشور را شتاب ببخشد.

  همانطور که در بيانيه راهبردي رهبر معظم انقلاب اشاره شده است موضوع نيروي انساني يک ظرفيت اميدبخش براي کشور است که در رأس اين محور جمعيت جوان زير 40 سال است که به صورت رسمي 36 ميليون نفر آن در سنين ميانه 15 و 40 سالگي و 14 ميليون داراي تحصيلات عاليه است و اين بزرگترين سرمايه کشور است که بايد سعي شد از اين ظرفيت بزرگ به نحو درست و اصولي استفاده شود، براي هر کشور سرمايه اصلي آن نيروي انساني است و امروز اين سرمايه عظيم در اختيار کشور است و بايد سعي شود با برنامه ريزي درست واصولي از آن استفاده شود.

  ما عليرغم پيشرفت هاي بزرگي که داشته ايم اما بايد بپذيريم که ضعف ها و مشکلاتي هم داشتيم که براي حل اين مشکلات بايد سعي شود يک آسيب پذيري انجام شود و در جهت رفع آنها تلاش کنيم، امروز کشور بيش از هميشه در شرايط فعلي نيازمند وحدت وهمدلي است و مردم انتظار دارند در چهل سالگي انقلاب در حوزه رفاه عمومي و امنيت اجتماعي جامعه شاهد خدمت رساني بيشتر دور از بعضي حاشيه سازي و سياسي کاري ها باشند. بي شک ميدان دادن به جوانان و رعايت اخلاق و تقوا در همه امورات و پايبندي به ارزش هاي اسلامي و اخلاصي در شرايط فعلي جامعه يک ضرورت است که نياز است اول مسئولين و بعد از آن مردم در اين مسيرحرکت کنند تا روز به روز شاهد موفقيت هاي بيشتر درکشور عزيزمان ايران باشيم و از قافله پيشرفت و توسعه امروز جهان عقب نمانيم و براي آيندگان حرفي براي گفتن داشته باشيم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/12/02   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1472
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.