11 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 8
امروز: 791
هفته جاری: 12062
ماه جاری: 93173
تاکنون: 15898522
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  گام هاي بلند استاندار همدان در راه توسعه ديار هگمتانه
 • پنج سال پيش در چنين روزهايي با حکم وزير کشور سکان مديريت استان همدان از محمدعلي آزاد به محمدناصر نيکبخت واگذار شد و استاندار جديد در چارچوب اهداف دولت تدبير و اميد گام هاي بلندي براي توسعه اقتصادي، عمراني و فرهنگي ديار هگمتانه برداشت.
 •  

  به گواه کارشناسان و بر اساس داده هاي آماري، عملکرد محمدناصر نيکبخت استاندار همدان با وجود برخي انتقادات جزئي که لازمه عملکرد هر مديري است، در مجموع موفق بوده و وي توانسته است رضايت جامعه و طيف هاي مختلف سياسي و اقتصادي را جلب کند.
  ارتقاي رتبه همدان در دريافت تسهيلات رفع موانع توليد، ميزباني متعدد از وزيران و مسئولان رده بالاي دولتي و اخذ موافقت هاي مناسب، نشست هاي متعدد با سرمايه گذاران داخلي و خارجي در همدان و تهران، رشد واگذاري مناصب و مسئوليت هاي اداري به بانوان، توجه و علاقه مندي به ورزش با هدف نشاط افزايي جوانان، سپردن مسئوليت ها به مديران با تجربه و امتحان پس داده و اهتمام فراوان به تکميل طرح هاي نيمه تمام بخشي از تلاش هاي پنج ساله و به ثمر نشسته نيکبخت در مسير رسيدن همدان به توسعه پايدار است.
  از ديگر سو تکميل راه آهن تهران - همدان، تکميل سه سد و 9 مجتمع آبرساني، رشد 26 درصدي تعداد واحدهاي فعال توليدي، گازدار شدن 994 روستا و انتقال پساب تصفيه خانه فاضلاب همدان به نيروگاه مفتح، توسعه گردشگري و ميزباني از 2 رويداد بزرگ جهاني گردشگري در سال 2018 نيز بخش ديگري از کارنامه موفق وي در همدان است.
  پس از توجه به مشکلات توليدي، صنعتي و خدماتي به عنوان چرخه اصلي اقتصادي استان همدان، نيکبخت با هدف رسيدن به اقتصادي پويا، رفع موانع توليد را در اولويت قرار داد؛ گامي مهم که نتيجه آن، تحسين فعالان اقتصادي و صنعتي را برانگيخت.
  نيکبخت براي تحقق اين هدف و استفاده از ظرفيت واحدهاي توليدي نيمه فعال که مي توانند سهم قابل توجهي از بار اقتصادي کشور را بر دوش بکشند، کارگروه هاي تخصصي تسهيل و رفع موانع توليد استان را با جديت فعال کرد تا چرخ به خواب رفته توليد دوباره به حرکت در آيد.
  در اين بين آنچه که بيش از همه بايد مد نظر قرار گيرد، حفظ و فعال تر کردن واحدهاي توليدي موجود است که برغم شرايط تحريم همچنان پابرجا مانده و از چرخه اقتصاد کشور کنار نکشيده اند.

  *** فضاي توسعه همدان توسط استاندار فراهم شد
  شهردار همدان در ارزيابي عملکرد نيکبخت گفت: فضاي رشد، توسعه و پيشرفت همدان توسط محمدناصر نيکبخت استاندار ديار هگمتانه فراهم شده و وي در شاخص هاي پيگيري، برنامه ريزي، ارتباط با نمايندگان مجلس و وزارتخانه ها گام هاي بزرگي برداشته است.
  عباس صوفي تاکيد کرد: استاندار همدان از موفق ترين استانداران کشور ارزيابي مي شود و عملکرد خوب و قابل قبولي در بخش هاي مختلف داشته است.
  وي با اشاره به سابقه درخشان مديريتي استاندار همدان، بيان کرد: نيکبخت از بدنه وزارت کشور بوده و همه رده ها را طي کرده و در بدنه اين وزارتخانه موفق عمل کرده است.
  صوفي با بيان اينکه نيکبخت هماهنگي هاي زيادي را در رده هاي مياني و بين مديران ايجاده کرده که قابل تقدير است، افزود: فضاي استان همدان، فضاي همدلي و همراهي است و همه مردم و مسئولان به اين نتيجه رسيده اند که همدان بايد توسعه يابد.
  شهردار همدان تاکيد کرد: با تغييرات ايجاد شده در دوره مديريتي نيکبخت، در حوزه هاي مختلف فضاي رشد و توسعه فراهم شد و اميدواريم اين روند همچنان ادامه يابد.

  *** نيکبخت گامهاي بزرگي براي پيشرفت صنعت برداشت
  مديرعامل مجتمع فولاد ويان با تشريح عملکرد استاندار همدان در حوزه اقتصادي و صنعتي، گفت: نيکبخت عملکرد خوبي در استان داشته و گامهاي بزرگي براي پيشرفت صنعت برداشته است.
  مجتبي حاجي شفيعي افزود: نيکبخت از موفق ترين استانداران اين ديار بوده و کاري هاي بزرگي براي پيشرفت صنعت، اقتصاد و گردشگري استان کرده است.
  وي با بيان اينکه زماني که مجتمع فولاد ويان تاسيس مي شد، نيکبخت تصدي معاونت برنامه ريزي استانداري همدان را بر عهده داشت، اضافه کرد: اشتغال بيش از يکهزار نفر به صورت مستقيم و غير مستقيم در اين مجتمع حاصل حمايت هاي وي در زمان تصديگري معاونت برنامه ريزي استانداري همدان بود.
  حاجي شفيعي با اشاره به اينکه نيکبخت حمايت هاي خود را از صنعت هرگز دريغ نکرده است، اظهار داشت: جذب سرمايه گذار براي استان و برخورد صميمانه با مردم مهمترين مولفه هاي شخصيتي استاندار است.
  وي ادامه داد: همدان استاني است که ظرفيت هاي بسياري براي پيشرفت دارد و به دليل شاخصي هايي همچون نزديکي به تهران و آب و هواي خوب، مي تواند به سرعت شاخص هاي توسعه و پيشرفت را ارتقا دهد.
  حاجي شفيعي با بيان اينکه نيکبخت در حوزه عملکرد نمره 18 را از 20 کسب مي کند، افزود: اقدامات استاندار همدان را مي توان الگويي براي ديگر مديران دانست چرا که وي در همه امور پيگير و در حل مشکلات صنعتگران مدافع حقوق توليدکننده بود.
  مديرعامل مجتمع فولاد ويان، حمايت استاندار از مديران را به عنوان مهمترين رويکرد در جهت پيشرفت استان برشمرد و اين فرايند را موجب دلگرمي و پيشبرد سريع امور ارزيابي کرد.

  *** نيکبخت با حمايت از گردشگري مسير توسعه را فراهم کرد
  مديرعامل هتل کتيبه همدان نيز در گفت وگو با ايرنا اظهار داشت: استاندار همدان با حمايت از بخش خصوصي به خصوص در توسعه گردشگري مسير پيشرفت را براي اين استان فراهم کرد.
  رامبد صداقت افزود: حمايت بالايي که وي از بخش خصوصي در راستاي پيشرفت استان داشت موجب شد زيرساخت هاي توسعه استان به خوبي فراهم شود.
  وي با بيان اينکه انقلاب هتل سازي در همدان در دوره تصدي گري نيکبخت رخ داد، اضافه کرد: پيگيري مستمر براي دستيابي به نتيجه مناسب، از مهمترين ويژگي ها و خصوصيت هاي استاندار همدان است.
  صداقت با بيان اينکه استاندار همدان نمره 18 را در مديريت استان از 20 کسب مي کند، افزود: اميدواريم استان همدان در آينده با انتخاب استاندار قوي و ادامه روند فعلي بتواند در توسعه گردشگري و رونق اقتصادي پيشتاز باشد.
  وي تاکيد کرد: به طور يقين برگزاري اجلاس ها و رويدادهاي گردشگري همدان را يکي از رکن هاي مهم گردشگري خواهد کرد.

  *** استانداري که گره از صنعت گشود 
  يکي از جوانان کارآفرين و عضو کارگروه اشتغال همدان نيز در گفت وگو با ايرنا اظهار داشت: نيکبخت با دلسوزي پيگير مسايل و مشکلات استان بود و در جهت رفع مشکلات کارآفرينان و صنعت گران تلاش کرد.
  اميد صالحي افزود: استاندار همدان دلسوزانه پاي کار بوده و مواردي را در کارگروه اشتغال ديديم که چگونه مشکل صنعت گران را با جديت رفع کرده و گره از پاي صنعت همدان گشود.
  وي پيگير بودن را مهمترين نقطه قوت نيکبخت بيان و اضافه کرد: اگر همدلي بيشتر شود و مسئولان سازمان ها و ادارات دلسوزانه وظايف خود را انجام و مديران به جوانان بها دهند، آينده روشني در انتظار استان همدان خواهد بود.
  صالحي افزود: جا دارد به عنوان نماينده سمن ها از زحمات استاندار همدان و تلاش ها و خون دل خوردن هاي وي تشکر کنم و اميدوارم رويکرد مديريتي استان پس از وي نيز مثبت و در جهت پيشبرد توسعه همدان باشد.

  *** عملکرد استاندار همدان را نمي توان زير سوال برد 
  سرپرست روزنامه کار و کارگر همدان نيز عملکرد استاندار همدان را خوب ارزيابي کرد و گفت: نيکبخت عملکرد خوبي دارد هرچند برخي به آمار اشتغال وي انتقاداتي دارند، اما اين موجب نمي شود که عملکرد وي را زير سوال برد.
  حسين غلامي با بيان اينکه ارتباط خوب استاندار همدان با وزرا و مديران مرکز از نقاط قوت وي در زمان تصديگري مديريت استانداري است، افزود: نفوذ و ارتباطي که وي در تهران داشت در پيشبرد برنامه ها تاثيرگذار بود.
  سرپرست روزنامه کار و کارگر همدان ادامه داد: نيکبخت سه روز از طول هفته را براي پيشرفت امور در تهران با مديران بخش هاي مختلف ديدار دارد که اثرات مثبت آن به چشم مي خورد.
  وي با بيان اينکه استاندار همدان نمره 18 را از 20 نمره کسب مي کند، اضافه کرد: آينده استان روشن و رو به پيشرفت است؛ اگر استاندار بعدي ادامه دهنده راه نيکبخت باشد و با تهران ارتباط خوبي برقرار کند.

  *** نيکبخت دلسوزانه براي همدان وقت گذاشت
  نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان نيز در اين ارتباط به ايرنا گفت: عملکرد استاندار همدان در طول خدمت مثبت ارزيابي مي شود؛ چرا که در حوزه هاي مختلف به خصوص اشتغال و سرمايه گذاري تلاش زيادي کرده و همگان شاهد زحمات وي بوده ايم.
  حميد بادامي افزود: نيکبخت دلسوزانه براي استان وقت گذاشت و بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط مرکز آمار ايران، نرخ اشتغال را تک رقمي کرد و اين به دليل تلاش هاي شبانه روزي وي و حمايت از توليد به دست آمده است.
  بادامي با بيان اينکه استان همدان نسبت به ديگر مناطق کشور بهتر اداره شده است، بيان کرد: نيکبخت در حوزه مديريت استان نمره 16 را از 20 نمره کسب مي کند و صاحب نظر بودن وي و ارتباط خوب با مرکز از مهمترين نقاط قوت کاري او به شمار مي رود.
  نايب رئيس شوراي اسلامي همدان با اشاره به اينکه همدان ظرفيت هاي توسعه و پيشرفت را دارد، افزود: دستيابي به شاخص هاي توسعه پايدار در همدان وجود دارد اما اينکه چه کسي پس از نيکبخت مديريت استان همدان را برعهده بگيرد نيز مهم است؛ چرا که توسعه به اين بستگي دارد که چه کسي و با چه رويکرد و اولويتي استان را مديريت کند.
  وي تاکيد کرد: همدان در چند سال گذشته رشد قابل توجه و چشمگيري داشته که ملموس است و اين رشد و توسعه به خصوص در مديريت شهري چشمگير ارزيابي مي شود.
  مديرعامل شرکت صنايع تبديلي الوند نيز در اين زمينه به ايرنا گفت: نيکبخت يکي از شاخص ترين استانداران کشور است چرا که هيچ استانداري به اندازه وي از توليد حمايت نداشته است.
  بهزاد دادگر اضافه کرد: وي خدمات بي شائبه اي به صنعت و توليد استان داشتند و وجود نيکبخت در کنار توليد و رفع موانع به خصوص حل مشکلات بانکي موثر بود.
  وي با بيان اينکه در پنج استان کشور کارخانه دارد، افزود: اما در هيچ استاني حمايتي که استاندار همدان از بخش توليد کرده است، مشاهده نشده است.
  مديرعامل شرکت صنايع تبديلي الوند افزود: صلابت، حمايت و ارتباطات خوب نيکبخت با مسئولان کشوري و وزرا، بي نظير و نظارت و پيگيري وي در بخش هاي مختلف، قابل تقدير است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/08/20   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 256
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.