11 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 24
امروز: 278
هفته جاری: 11549
ماه جاری: 92660
تاکنون: 15898117
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار: دفتر جهاني گردشگري در همدان داير شود+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان از دبيرکل سازمان جهاني گردشگري خواست دفتر منطقه اي اين سازمان را با توجه به ظرفيت هاي گردشگري همدان در اين استان داير کند.
 • به گزارش ايرنا، محمد ناصر نيکبخت روز دوشنبه در آيين افتتاحيه اجلاس جهاني گردشگري ابراز اميدواري کرد: علاوه بر انتخاب همدان براي استقرار دفتر منطقه اي سازمان جهاني گردشگري، دبيرکل جهاني گردشگري براي راه اندازي اين دفتر مجدد به همدان سفر کند.
  وي خطاب به رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور عنوان کرد: در ايران جايي همانند همدان با اين شرايط گردشگري پيدا نمي کنيد بنابراين اميد مي رود اين اجلاس مقدمه اي براي استقرار دفتر جهاني گردشگري در همدان و توسعه روابط ايران و همدان با ديگر کشورها شود.
  استاندار همدان اظهارات داشت: اين استان آمادگي را براي ايجاد تبادلات و ارتباطات با کشورهاي عضو جهاني گردشگري اعلام کرده است.
  نيکبخت با يادآوري اينکه همدان 500 سال پايتخت امپراطوري ايران بزرگ بوده است، ادامه داد: در سال 2018 همدان به عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي آسيايي انتخابات شد و امروز نيز ميزبان چهلمين اجلاس جهاني گردشگري است.
  استاندار همدان افزود: حضور دبيرکل سازمان جهاني گردشگري در ايران با توجه به اينکه اين کشور با استفاده از ظرفيت گردشگري دنبال ارتقاي تعامل و ارتباط و ارسال پيام صلح و دوستي به مردم جهان است، بسيار ارزشمند ارزيابي مي شود.
  نيکبخت اضافه کرد: حضور همدان در سازمان جهاني گردشگري با سه عضو بيانگر جايگاه اين استان تاريخي در گردشگري جهان است.
  وي بيان کرد: روزي همدان را با عالمان بزرگي مثل بوعلي سينا مي شناختند و اين دانشمند همدان را به خلطر سهولت دسترسي به غرب و شرق براي زندگي انتخاب کرد.
  استاندار همدان اظهار داشت: امروز همدان به عنوان مرکزي براي فعاليت دانشگاه «دي 8» انتخاب شده است و دانشگاه هاي همدان آماده پذيرش دانشجويان از نقاط مختلف جهان هستند.
  نيکبخت افزود: توجه جدي به صنعت گردشگري و انتخاب اين صنعت به عنوان اولويت استان از پنج سال پيش آغاز شد و در اين باره اقدامات بزرگي چون تعامل با کشورها، برگزاري همايش بين المللي، توسعه زيرساخت ها و افزايش هتل ها و بوم گردي صورت گرفت.
  وي گفت: بر اساس اين مطالعات و داشته هاي مناسب استان از جمله دارا بودن يک هزار و 800 اثر تاريخي، صنايع دستي متنوع، بهره مندي از بزرگترين غار آبي جهان، آب و هوايي مناسب، شهرت جهاني انديشمنداني چون بوعلي سينا و مير سيد علي همداني، طبيعت منحصر به فرد و مردماني ميهمان دوست بهترين شرايط را براي توسعه گردشگري فراهم کرده است.
  استاندار ادامه داد: همدان براي توسعه محيط زيست و اشتعال بايد به سمت گردشگري سوق يابد؛ توسعه اي که با گردشگري همراه باشد محيط زيست را هم حفظ مي کند.
  نيکبخت افزود: در همدان زير ساخت هاي گردشگري فراهم شده است و در حوزه برند سازي، نام همدان با شهر جهاني سفال، مبل و منبت ملاير و تويسرکان و شهر سراب هاي خروشان نهاوند عجين شده است.
  وي اظهار داشت: همدان به واسطه ظرفيت هاي خوب گردشگري، صنايع دستي، صنعت و معدن و کشاورزي آمادگي همکاري با شرکت هاي بين المللي را دارد و امنيت سرمايه گذاري آنها را تضمين مي کند.
  استاندار همدان تاکيد کرد: گردشگري راهي براي صلح پايدار در جهان است و بر اين باورم که هيچ قدرتي نمي تواند مانع ارتباط مردم جهان با يکديگر باشد.
  نيکبخت افزود: مردم همدان در تمامي جهان موثر و نقش آفرين بوده و اين نقش آفريني را در حوزه گردشگري ادامه مي دهد.
  وي تصريح کرد: ملت ايران هيچگاه دنبال جنگ نبودند با اين وجود سلطه و زور را نمي پذيرد و امروز خاورميانه بايد افتخار کند ايران با ثبات را در کنار خود دارد.
  استاندار همدان ادامه داد: تحريم هاي ترامپ عليه ايران غير قانوني، ظالمانه، يک جانبه و برخلاف روند صلح جهاني است بنابراين از همه کشورها انتطار داريم با تداوم همکاري بين المللي اين تحريم ها را به رسميت نشناخته و در کنار ملت ايران مقابله با يکجانبه گرايي آمريکا را فرياد بزنند.
  به گزارش ايرنا، سازمان جهاني گردشگري (UNWTO) مستقر در شهر مادريد اسپانيا، از نمايندگي‌هاي سازمان ملل متحد در بخش گردشگري است که در رابطه با امور جهانگردي سياست گذاري مي کند و امروزه پيشتازترين و شناخته شده ترين سازمان بين المللي مرتبط با سفر و گردشگري در جهان است.
  در حال‌ حاضر اعضاي وابسته سازمان جهاني گردشگري 557 عضو هستند که جمهوري اسلامي ايران نيز 16 عضو دارد و شهرداري همدان، شرکت سياحتي عليصدر و دهکده گردشگري گنجنامه سه عضو همداني اين اجلاس جهاني هستند.
  همدان با حدود يک هزار و 800 جاذبه گردشگري به عنوان يکي از پنج شهر گردشگر پذير کشور به حساب مي آيد. آرامگاه بوعلي سينا، آرامگاه باباطاهر، تپه باستاني هگمتانه، گنبد علويان، کتيبه هاي گنجنامه، غارعليصدر، برج قربان، سرابها و حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعليان ملاير، خانه مسعودي، آرامگاه ميررضي الدين آرتيماني و بقعه حيقوق نبي (ع) از مهمترين آثار تاريخي و گردشگري اين استان است که همه ساله مورد بازديد گردشگران قرار مي گيرد.
  شرکت سياحتي عليصدر به عنوان يکي از اعضاي هيات رئيسه اين اجلاس، براي تصاحب امتياز ميزباني از اجلاس جهاني جهانگردي (UNWTO) در همدان نقش تاثيرگذاري را ايفا کرد.
  همدان به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران از سوي کنفرانس گفت و گوي همکاري آسيايي (ACD) به عنوان پايتخت گردشگري آسيا در سال 2018 انتخاب شده است.
  پيش از اين نيز کنفرانس بين المللي گفت و گوي همکاري آسيايي (ACD) از پنج تا هفت شهريور به ميزباني همدان برگزار شد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/08/21   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 217
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.