مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 12
امروز: 4991
هفته جاری: 19171
ماه جاری: 13440
تاکنون: 12536940
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  دبيرکل سازمان جهاني گردشگري: آينده خوبي براي گردشگري ايران تصور مي کنيم
 • دبيرکل سازمان جهاني گردشگري (UNWTO) با بيان اينکه همدان يکي از مقاصد خوب گردشگري در ايران است، گفت: اين استان مي تواند مقصدي مطرح در گردشگري جهان باشد و آينده خوبي براي صنعت گردشگري ايران تصور مي کنيم.
 • به گزارش ايرنا، «زوراب پلوليکاشويلي» روز دوشنبه در چهلمين اجلاس اعضاي وابسته با سازمان جهاني گردشگري به ميزباني همدان اظهار داشت: اين سازمان 500 عضو شامل 16 عضو ايراني و سه عضو همداني دارد و اين امر نشان از فعاليت خوب ايران با سازمان جهاني گردشگري است.
  وي افزايش اعضاي وابسته به سازمان و جذب شرکت هاي بيشتر به اين سازمان را از اهداف اين اجلاس در همدان دانست و ابراز اميدواري کرد: اين اجلاس موجب حضور بيشتر شرکت هاي ايراني در سازمان جهاني گردشگري شود.
  دبيرکل سازمان جهاني گردشگري از حضور 27 کشور دنيا در اين اجلاس خبر داد و افزود: از فرصتي که وزارت امور خارجه و استانداري همدان در اختيار اعضا قرار داده تشکر مي کنيم.
  پلوليکاشويلي با قدرداني از معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ايران گفت: وي فردي متخصص و کارآمد به عنوان يک همکار سازمان جهاني گردشگري در ايران است.
  وي اين اجلاس را بسيار موفق ارزيابي کرد و افزود: همدان يکي از مقاصد خوب گردشگري در ايران است و مي تواند مقصد مطرح در جهان باشد.
  پلوليکاشويلي اظهار داشت: در اين اجلاس به تبادل نظر و تجربه مي پردازيم و به دنبال تحقق افزايش اعضاي سازمان هستيم.
  دبيرکل سازمان جهاني گردشگري افزايش توريسم فرهنگي را از اهداف ديگر اين اجلاس دانست و خاطرنشان کرد: در اين راستا از فناوري هاي جديد بايد بهره بگيريم.
  پلوليکاشويلي ادامه داد: بسياري از گردشگران با اهداف فرهنگي مسافرت مي کنند بنابراين بايد با استفاده از فناوري جديد براي ارتقاي فرهنگ و ميراث فرهنگي تلاش کنيم.
  وي گفت: در اين راستا بايد از توان علمي دانشگاه هاي مختلف استفاده کرد؛ چراکه در عرصه گردشگري رقابت بسيار جدي است و نبايد از اين رقابت عقب ماند بلکه نيازمند تعريف و تدوين طرح هاي جديد و نو هستيم.
  پلوليکاشويلي زيبايي غار عليصدر همدان را توصيف ناپذير دانست و گفت: بسياري از ما از وجود اين غار اطلاعي نداشتند در حاليکه اين ظرفيت مي تواند در جذب گردشگر و توسعه همدان کمک بزرگي بکند.
  وي درخواست کرد نسبت به حراست و حفاظت از اين غار تلاش شود و افزود: صنايع دستي يکي از نمادهاي فرهنگي است و ايران و همدان در راس صنايع گردشگري جهان هستند و خرسندم در مرکز برجسته صنايع دستي اين اجلاس برگزار شده و مي توان مطالعات بيشتري براي افزايش صادرات اين دستافرينه ها انجام داد.
  سازمان جهاني گردشگري (UNWTO) مستقر در شهر مادريد اسپانيا، از نمايندگي‌هاي سازمان ملل متحد در بخش گردشگري است که در رابطه با امور جهانگردي سياست گذاري مي کند و امروزه پيشتازترين و شناخته شده ترين سازمان بين المللي مرتبط با سفر و گردشگري در جهان است.
  در حال‌ حاضر اعضاي وابسته سازمان جهاني گردشگري 557 عضو هستند که جمهوري اسلامي ايران 16 عضو دارد و شهرداري همدان، شرکت سياحتي عليصدر و دهکده گردشگري گنجنامه سه عضو همداني اين اجلاس جهاني هستند.
  همدان با حدود يک هزار و 800 جاذبه گردشگري به عنوان يکي از پنج شهر گردشگر پذير کشور به حساب مي آيد. آرامگاه بوعلي سينا، آرامگاه باباطاهر، تپه باستاني هگمتانه، گنبد علويان، کتيبه هاي گنجنامه، غارعليصدر، برج قربان، سرابها و حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعليان ملاير، خانه مسعودي، آرامگاه ميررضي الدين آرتيماني و بقعه حيقوق نبي (ع) از مهمترين آثار تاريخي و گردشگري اين استان است که همه ساله مورد بازديد گردشگران قرار مي گيرد.
  شرکت سياحتي عليصدر به عنوان يکي از اعضاي هيات رئيسه اين اجلاس، براي تصاحب امتياز ميزباني از اجلاس جهاني جهانگردي (UNWTO) در همدان نقش تاثيرگذاري را ايفا کرد.
  همدان به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران از سوي کنفرانس گفت و گوي همکاري آسيايي (ACD) به عنوان پايتخت گردشگري آسيا در سال 2018 انتخاب شده است و پيش از اين نيز کنفرانس بين المللي گفت و گوي همکاري آسيايي (ACD) از پنجم تا هفتم شهريور امسال به ميزباني همدان برگزار شد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/08/21   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 106
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.