11 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 435
هفته جاری: 11706
ماه جاری: 92817
تاکنون: 15898252
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  مونسان: گردشگري ايران نشاط مضاعف يافته است
 • رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: صنعت گردشگري ايران مدتي است که نشاط مضاعف پيدا کرده و حتي در شرايط سخت نيز همانند ديگر بخش هاي اقتصادي توانسته به رشد خود ادامه بدهد.
 • علي اصغر مونسان روز دوشنبه در حاشيه چهلمين اجلاس جهاني گردشگري (UNWTO) در گفت وگو با خبرنگاران افزود: رويدادهاي مختلف بين المللي را در کشور تجربه کرديم که نشان از رشد گردشگري است و جهانيان کشورمان را به عنوان مقصد مهم گردشگري قبول دارند.
  معاون رئيس جمهوري ادامه داد: حضور دبيرکل و حدود 80 عضو وابسته به سازمان جهاني گردشگري (UNWTO) در همدان اين گفته را تاييد مي کند.
  مونسان گفت: اين اجلاس بين المللي فرصت بي نظيري براي ما ايجاد کرد تا بتوان ظرفيت هاي گردشگري ايران را به جهانيان معرفي کنيم و از نزديک با فعلان مرتبط با اين صنعت تعامل داشته باشيم.
  وي با اشاره به اينکه موضوعات مهمي در ديدار با دبيرکل سازمان جهاني گردشگري مطرح و به توفيقات خوبي دست يافتيم، اظهار داشت: مهمترين موضوع مربوط به صنايع دستي و گردشگري بود و قرار شد دفتري ذيل اين سازمان جهاني (UNWTO) با مرکزيت ايران تشکيل شود.
  مونسان اضافه کرد: همچنين مقرر شد که در بازنگري نقشه اصلي گردشگري کشورمان سازمان جهاني گردشگري به ايران کمک کند تا بتوانيم به بهترين نحو آن را اجرا کنيم.
  وي با بيان اينکه حساب اقماري در اين حوزه سال ها مغفول مانده و هنوز سهم گردشگري در اقتصاد کشورمان مشخص نيست، تاکيد کرد: گردشگري حوزه اي فرا بخشي است و اثرات آن در بخش هاي مختلف بايد رصد و محاسبه شود.
  معاون رئيس جمهوري با بيان اينکه کارشناسان سازمان جهاني گردشگري در اين امر مي توانند کمک رسان باشند، بيان کرد: مدتي است که با مرکز آمار ايران و بانک آمار مذاکره داشتيم تا اين حساب اقماري را شکل دهيم.
  وي بيان کرد: ايران با تمدن کهن در جهان شناخته مي شود و جاذبه هاي مختلف طبيعي دارد و تاکنون عمده گردشگران ايراني، توريست هاي فرهنگي بوده اند.
  رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با بيان اينکه ايران به دليل ظرفيت هاي گوناگون در حوزه طبيعي به سمت اکوتوريسم حرکت کرده است، ادامه داد: در اين اجلاس مقرر شد تا از تجربه هاي بين المللي براي هر چه بهتر اجرا کردن برنامه هاي اکوتوريسم استفاده کنيم.
  ه گزارش ايرنا، سازمان جهاني گردشگري (UNWTO) مستقر در شهر مادريد اسپانيا، از نمايندگي‌هاي سازمان ملل متحد در بخش گردشگري است که در رابطه با امور جهانگردي سياست گذاري مي کند و امروزه پيشتازترين و شناخته شده ترين سازمان بين المللي مرتبط با سفر و گردشگري در جهان است.
  در حال‌ حاضر اعضاي وابسته سازمان جهاني گردشگري 557 عضو هستند که جمهوري اسلامي ايران نيز 16 عضو دارد و شهرداري همدان، شرکت سياحتي عليصدر و دهکده گردشگري گنجنامه سه عضو همداني اين اجلاس جهاني هستند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/08/21   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 194
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.