11 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 108
امروز: 766
هفته جاری: 12037
ماه جاری: 93148
تاکنون: 15898503
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاديار دانشگاه وست چستر آمريکا: ايجاد نوآوري براي توسعه گردشگري ضروري است
 • استاديار دانشگاه وست چستر آمريکا گفت: ايجاد نوآوري در صنعت گردشگري امري ضروري براي توسعه و جذب توريست است و بايد به اين مقوله توجه ويژه اي داشت.
 • به گزارش کميته اطلاع رساني چهلمين اجلاس جهاني گردشگري، «مايکل دي جيوواين» روز دوشنبه در سمينار بهره گيري گردشگري فرهنگي، در حاشيه چهلمين اجلاس جهاني گردشگري در همدان افزود: توسعه گردشگري نبايد مقطعي باشد بلکه بايد اهداف و برنامه ريزي ها براي توسعه گردشگري پايدار انجام شود.
  وي با بيان اينکه بحث ما در مورد گردشگري پايدار است، اضافه کرد: سفر به سرتاسر جهان جزو علاقمندي مردم است و همين موضوع موجب توسعه گردشگري پايدار مي شود.
  استاديار دانشگاه وست چستر آمريکا با تاکيد بر ضرورت تحول و چالش در گردشگري، عنوان کرد: اين روند باعث حفظ ملت ها شده در حاليکه نتايج آن را نمي توان حدس زد.
  وي با تاکيد بر اينکه هدف اين است که ببينيم نوآوري چه تاثيري بر جوامع دارد، اظهار داشت: ما يک تکامل فرهنگي داريم که جوامع بدوي به سمت جوامع متمدن حرکت کردند و آنچه که مهم است استفاده از نوآوري براي گردشگري فرهنگي است.
  دي جيوواين تاکيد کرد: در چند سال اخير شاهد تحولات فناورانه هستيم و اين تفکر به ما کمک مي کند که در صنعت ميراث فرهنگي و گردشگري سرمايه گذاري کنيم.
  وي با تاکيد بر توسعه گردشگري کشاورزي اظهار داشت: مردم زمان زيادي براي ديدن و يادگيري موضوعات جديد همچون نحوه توليد مواد غذايي مي گذارند از همين رو مي توان توسعه گردشگري کشاورزي و مواد غذايي را در دستور کار قرار داد.
  اين مدرس دانشگاه وست چستر آمريکا افزود: نگاه و ديدگاه گردشگران در حال تغيير است و اين نوآوري ها هستند که خط فکري گردشگران را تغيير مي دهد.
  وي با تاکيد بر نقش نيروي انساني در صنعت گردشگري، اظهار داشت: هميشه نبايد بر روي اقتصاد صنعت گردشگري تمرکز کرد بلکه بايد به موارد مختلف چون فرهنگ گردشگري نيز توجه داشت.
  دي جيوواين با اشاره به اينکه ما شاهد افزايش جهانگردي هستيم، بيان کرد: به واقع حفظ آثار تاريخي، پايداري مناطق گردشگري يک نوآوري است و امروزه پايداري گردشگري رو به فزوني است.
  وي با اشاره به توجه يونسکو به ميراث باستاني اظهار داشت: محورهاي زيست محيطي و اقتصادي از مهم ترين موضوعات صنعت گردشگري است و ارزش گذاري به اکوسيستم مي تواند جز منابع پايداري به شمار رود.
  اين استاد دانشگاه ادامه داد: نبايد سودآوري بلند مدت را قرباني گردشگري کوتاه مدت کرد و از همين رو توجه به فناوري و گردشگري پايدار در اين زمينه بسيار با اهميت است.
  وي با بيان اينکه گردشگري پايدار داراي مزايا و معايب است، ابراز کرد: اشتراک اطلاعات و فرهنگ مي تواند در حفظ جوامع محلي کمک کند و يکي از ابعاد فرهنگي گردشگري استفاده از شبکه هاي اجتماعي است.
  به گزارش ايرنا، سازمان جهاني گردشگري (UNWTO) مستقر در شهر مادريد اسپانيا، از نمايندگي‌هاي سازمان ملل متحد در بخش گردشگري است که در رابطه با امور جهانگردي سياست گذاري مي کند و امروزه پيشتازترين و شناخته شده ترين سازمان بين المللي مرتبط با سفر و گردشگري در جهان است.
  در حال‌ حاضر اعضاي وابسته سازمان جهاني گردشگري 557 عضو هستند که جمهوري اسلامي ايران 16 عضو دارد و شهرداري همدان، شرکت سياحتي عليصدر و دهکده گردشگري گنجنامه سه عضو همداني اين اجلاس جهاني هستند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/08/21   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 213
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.