11 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 10
امروز: 793
هفته جاری: 12064
ماه جاری: 93175
تاکنون: 15898524
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  بررسي رسانه ها اجلاس گردشگري همدان 2018؛ نماد تحريم ناپذيري ايران
 • در شرايطي که دور جديد تحريم هاي يکجانبه آمريکا عليه ايران از سر گرفته شده است، چهلمين اجلاس جهاني گردشگري (UNWTO) در سال 2018 به ميزباني همدان برگزار شد تا سندي بر بي تاثيري تحريم هاي آمريکا و نمادي از تحريم ناپذيري ايران باشد.
 • به گزارش ايرنا، سال 2018 ميلادي را شايد بتوان سالي مهم و خاص براي گردشگري ايران دانست؛ سالي که در آن شهرهاي همدان و تبريز ميزبان رويدادهاي بين المللي هستند و قرار است گوشه اي از ظرفيت هاي شگرف فرهنگي اين سرزمين کهن را به جهانيان معرفي کنند.
  در اين سال ميلادي، تبريز که عنوان فيروزه اي جهان اسلام را يدک مي کشد به عنوان شهر نمونه گردشگري جهان اسلام در سال 2018 برگزيده شد و پس از آن نام همدان با عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي آسيايي بر سر زبان ها افتاد و اين کهن شهر تاريخي براي نخستين بار، براي ميزباني چهلمين اجلاس جهاني گردشگري(UNWTO) در سال 2018 برگزيده شد تا بخشي از ظرفيت هاي خود را براي کشورهاي شرکت کننده به نمايش بگذارد و از توانمندي هاي نخستين پايتخت سرزمين پارسي بهره برداري کند.
  ميزباني چهلمين اجلاس اين سازمان به عنوان بزرگترين رويداد گردشگري جهان در سال 2018 ميلادي، از روز گذشته (دوشنبه 21 آبان) با حضور دبير کل سازمان جهاني گردشگري و اعضاي آن در سالن شهداي استانداري همدان برگزار شد و برنامه هاي جانبي آن تا 24 آبان ادامه دارد.
  به جرات مي توان حضور پرشمار کشورهاي مختلف در چهلمين اجلاس جهاني گردشگري (UNWTO) در همدان را خط بطلاني بر اقدام غيرقانوني، يکجانبه و ظالمانه آمريکا در تشديد تحريم ها عليه کشورمان دانست و شرکت داشتن 80 تن از اعضاي اجلاس جهاني گردشگري از 30 کشور جهان در اين اجلاس را نشانگر بي اهميت دانستن تحريم ها از سوي فعالان عرصه گردشگري بين المللي برشمرد.
  روزنامه ها، خبرگزاري ها و تارنماهاي داخلي، امروز در گزارش هاي خود به بازتاب برگزاري اين اجلاس مهم پرداخته و بر اهميت ميزباني رويدادهاي گردشگري در توسعه ارتباطات بين‌المللي و بي اثر کردن دسيسه دشمنان در ايجاد ايران هراسي تاکيد کرده اند.
  توسعه ارتباطات بين المللي با احياي صنعت گردشگري؛ بي اثر شدن ايران هراسي با ميزباني اجلاس جهاني ؛ تاثير ميزباني اجلاس گردشگري بر توسعه روابط ديپلماتيک؛ لزوم توجه به توسعه صنعت جهاني گردشگري؛ دستاوردهاي اجلاس گردشگري و بازديد از غار عليصدر از مهمترين محورهاي مورد توجه اين رسانه ها است.

  **توسعه ارتباطات بين المللي با احياي صنعت گردشگري
  روزنامه ايران در گزارشي به نقل از علي اصغرمونسان مي نويسد: اغلب کارشناسان و متخصصان معتقدند رويدادهاي گردشگري همچون همدان 2018 در توسعه گردشگري تأثير ملموسي داشته است. چنين موقعيت‌هايي مي‌تواند بيانگر تحول در چهره بين‌المللي ايران باشد، در شرايطي که اعلام اعمال تحريم از سوي امريکا عليه ايران در عرصه بين‌المللي رقم زده است... دستيابي به بهبود شرايط با اتکا به توسعه ارتباطات بين‌المللي با محوريت اين اجلاس اتفاقي مبارک است.

  ‌به گزارش خبرگزاري ايسنا، ‌زوراب پلوليکا شويلي دبيرکل سازمان جهاني گردشگري ، بعدازظهر دوشنبه 21 آبان در کنفرانس خبري اجلاس جهاني گردشگري همدان، در پاسخ به سوال خبرنگاران مبني بر نقش تحريم‌ها و توطئه‌هاي ايران‌هراسي در گردشگري گفت: سوال سختي است چرا که آمريکا در اين اجلاسيه عضو نيست و تلاش مي‌شود در درازمدت تحريم‌ها برداشته شود، بنابراين در برداشتن اين تحريم‌ها، در مذاکرات رسمي از ايران اسم خواهيم برد.

  **بي اثر شدن ايران هراسي با ميزباني اجلاس جهاني
  تارنماي نامه نيوز در اين باره نوشت: حضور دبيرکل سازمان جهاني جهانگردي به همراه 70 عضو وابسته اين سازمان و همچنين اساتيدي از دانشگاه‌هاي معتبر آمريکا، انگلستان، سوييس، ژاپن، کره جنوبي و فنلاند در شرايطي که وزارتخانه‌هاي امور خارجه کشورهاي مختلف، سفر به ايران را پرخطر اعلام کرده‌اند، فرصتي است براي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري تا غفلتي را که اين سال‌ها از عضويت در اين سازمان جهاني وابسته به سازمان ملل متحد و حضور چندين باره دبيران کل اين سازمان داشته است، جبران کند.

  خبرگزاري ايسنا به نقل از دبيرکل اجلاس جهاني جهانگردي نوشت: بسياري از توريست‌هايي که از ايران بازمي‌گردند، ايران را به عنوان يک کشور امن محسوب مي‌کنند و يک چالش است که توريسم ايران با يک صلح مواجه خواهند شد... بنده اينجا هستم که ايران را به عنوان يک مقصد گردشگري معرفي کنم و حضور من و نمايندگان کشورهاي دنيا به رشد گردشگري کمک خواهد کرد.

  اين رسانه در گزارش ديگري آورده است: در شرايطي که گردشگران غربي تحت تاثير تهديدها و تحريم‌هاي آمريکا براي سفر به ايران ترديد دارند و سفرهايشان را به تعويق انداخته‌اند و يا کنسل کرده‌اند، دبيرکل سازمان جهاني جهانگردي به ايران آمد تا به شائبه ناامن بودن و احتمال آغاز جنگ در اين کشور را خاتمه دهد.

  **تاثير ميزباني اجلاس گردشگري بر توسعه روابط ديپلماتيک
  روزنامه همدان پيام که يکي از روزنامه هاي محلي استان همدان است در گزارش امروز خود به تحليل اثرات مثبت ميزباني چهلمين اجلاس گردشگري در روابط ديپلماتيک ايران پرداخت و نوشت: برگزاري چنين اجلاسي در ايران و حضور بخش خصوصي و دولتي در کنار هم و رونمايي از ويترين ظرفيت ها در آيينه تمام نماي رسانه ها نقطه عطفي براي دستيابي به توسعه گردشگري در پرچالش ترين شرايط سياسي و اقتصادي موجود است...انعکاس شرايط مطلوب حاکم بر روابط ديپلماتيک ايران زماني دلچسب تر مي شود که آمار بيانگر حضور نمايندگان 27 کشور در چهلمين اجلاس جهاني گردشگري در ايران است.

  بهار نيوز در مطلبي با اشاره به تاثيرپذيري صنعت گردشگري در نوسانات مختلف بين المللي به نقل از 'مسعود منتجبي' مدرس دانشگاه منطقه خراسان مي نويسد: صنعت گردشگري، صنعتي شکننده است و مسائل بين ‌المللي، جهاني و سياست‌هاي اقتصادي کاملا بر اين صنعت تاثيرگذار است و به همين علت است که مشاهده مي‌کنيم دولت‌ها در کشورهاي مختلف، برنامه‌ها و بخش‌هاي خاصي را براي اين صنعت در نظر مي‌گيرند تا کم‌ترين آسيب را در نوسانات اقتصادي و سياسي متحمل شوند.

  **لزوم توجه به توسعه صنعت جهاني گردشگري
  ‌به گزارش ايسنا، ‌پروفسور 'لورنزو کانتوني' ‌استاد دانشگاه سوئيس ظهر دوشنبه 21 آبان در پنل بررسي توانمندي‌هاي گردشگري فرهنگي در اجلاس جهاني گردشگري همدان، به وجود امکانات و فناوري همچون تلفن‌هاي هوشمند و رسانه‌ها در نوآوري گردشگري اشاره و اظهار کرد: سازمان جهاني گردشگري بازوي انتقال داده‌هاي نوآوري و فناوري گردشگري است.
  لورنزو کانتوني با تأکيد بر اينکه گردشگري يک صنعت جهاني است، بيان کرد: سالانه 3 ميليارد گردشگر از مرزهاي ملي جابجا مي‌شوند و توزيع اطلاعات در رشد گردشگر تأثيرگذار است.

  **دستاوردهاي اجلاس گردشگري
  خبرگزاري ايسنا درباره يکي از دستاوردهاي مهم اين اجلاس نوشت که '‌محمدناصر نيکبخت' استاندار همدان ‌استاندار همدان گفت: دفتر نمايندگي سازمان جهاني گردشگري به ايران داده شده که مقرر شد يک مدت در تهران پردازش و سپس به همدان واگذار شود... شاهديم اين اجلاس با حضور 80 شرکت‌کننده از سراسر دنيا و دبيرکل مجمع جهاني گردشگري که به راحتي در اين اجلاس‌ها شرکت نمي‌کند، قرار است سه روز در همدان باشند که آورده خوبي براي استان همدان محسوب مي‌شود.

  نامه نيوز در گزارشي نوشت: مسئولان گردشگري ايران بر اين باورند که سفر' زوراب پولوليکا شويلي' تصويرسازي مثبتي از کشورمان را در ذهن دبيرکلي که احتمالا تا 9 سال آينده براين مسند باشد ايجاد خواهد کرد که يقينا نقش مثبتي خارج از پروتکل‌هاي اداري در هدايت سرمايه‌ گذاران خارجي به ايران ايفا مي کند.

  **بازديد دبير کل سازمان جهاني گردشگري از غار عليصدر
  خبرگزاري ايلنا درباره بازديد زوراب پلوليکا شويلي از غارعليصدر نوشت: او آن را از مهم‌ترين فاکتور‌ها براي ارتقا و پيشبرد گردشگري اين منطقه خواند وگفت که بايد سعي کنيم از اين غار بسيار زيبا حفاظت و صيانت کنيم و سعي مي‌کنيم تا ايران و جاذبه‌هايش را با توجه بيشتري به جهانيان نشان دهيم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/08/23   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1780
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.