مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 12
امروز: 4419
هفته جاری: 14494
ماه جاری: 216720
تاکنون: 12886211
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  خدمت درخشان، ميراث ماندگار استاندار همدان
 • کالبدشکافي عملکرد پنج ساله محمدناصر نيکبخت در مسند استانداري همدان، اين جمع بندي را مي رساند که وي به عنوان مدير ارشد استان و نماينده دولت تدبير و اميد کارنامه درخشاني را در حوزه هاي مختلف برجاي گذاشته است.
 • به گزارش ايرنا، استاندار همدان در اين سال ها با تدوين برنامه هاي کارآمد و اولويت بندي نيازهاي اساسي استان، کوشيد تا با اتخاذ تدابير مناسب و بهنگام کارنامه درخشاني را در اين حوزه ارايه کند تا عموم مردم با ارتقاي سطح نشاط و اميد به زندگي، به عدالت اجتماعي دست يابند. 
  اگرچه نيکبخت بناي خدمت به همداني ها را رونق گردشگري و جذب سرمايه گذاران قرار داد اما فعال کردن عرصه هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و حتي سياسي با ايجاد فضاي همبستگي و تعامل بين مجمع نمايندگان استان در مجلس و مسئولان اجرايي، توسعه متوازن و پايدار را در تمامي بخش ها پيش برد.
  استاندار همدان در پنج سال گذشته تلاش کرد تا با اقدام هاي هوشمندانه، بهبود شرايط اجتماعي را توسعه دهد و با جلب اعتماد عمومي نسبت به رونق گردشگري، اشتغالزايي و کاهش بيکاري، افزايش امکانات، توسعه اقتصاد با حمايت و فعال کردن واحدهاي توليدي، جذب سرمايه گذاران خارجي و صدها برنامه هدفگذاري شده، در مسير دستيابي به يک جامعه مدني فعال و پويا حرکت کند.
  تاکيد نيکبخت بر راستي آزمايي و شفاف سازي مديران دستگاه هاي اجرايي در حوزه هاي مختلف نيز بسترهايي را فراهم ساخت تا مردم همواره در جريان ريزترين اقدام ها و شرح خصوصي ترين نشست هاي بالاترين مقام اجرايي استان قرار بگيرند.
  توسعه زيربناهاي حمل و نقل برون استاني جزو محورهاي مورد توجه نيکبخت در سالهاي گذشته بود و همواره تاکيد بر اين داشت که پويايي و تحرک اين بخش مي تواند نويد بخش پيشرفته همه جانبه اقتصاد استان باشد.
  نيکبخت در اين پنج سال با اجراي طرح هاي زيربنايي به گستره آزادراه، خط ريلي راه آهن و نيز فرودگاه همدان توسعه بخشيد.
  ارتقاي رتبه همدان در دريافت تسهيلات رفع موانع توليد، ميزباني متعدد از وزيران و مسئولان رده بالاي دولتي و اخذ موافقت هاي مناسب، نشست هاي متعدد با سرمايه گذاران داخلي و خارجي و جذب سرمايه، افزايش چشمگيري اشتغال و کاهش نرخ بيکاري، رشد واگذاري مناصب و مسئوليت هاي اداري به بانوان، توجه و علاقه مندي به ورزش با هدف نشاط افزايي جوانان، سپردن مسئوليت ها به مديران با تجربه و امتحان پس داده و اهتمام فراوان به تکميل طرح هاي نيمه تمام بخشي از تلاش هاي به ثمر نشسته نيکبخت در مسير رسيدن همدان به توسعه پايدار بود.
  اجراي طرح هاي بزرگ در حوزه صنعت و گردشگري نيز ميراث گرانبها از دوره مديريتي نيکبخت در استان همدان به شمار مي رود که زمينه ساز توسعه اشتغال و سرمايه گذاري شد.
  افزايش تخت هاي بيمارستاني استان همدان از 200 به 900 تخت، افزايش بيمه شدگان از 24 هزار به 225 هزار با اجراي طرح سلامت، انجام 10 طرح بزرگ همدان با مشارکت سرمايه گذاري خارجي، آزمونه همدان در سرمايه گذاري حوزه انرژي خورشيدي کشور، رشد 30 درصدي سمن ها، افزايش 50 درصدي پرداخت تسهيلات ازدواج و راه اندازي خانه احزاب و 25 شعبه جديد نمايندگي استان در کارنامه عملکرد پنج ساله نيکبخت به ثبت رسيده است.
  اجراي طرح سرشاخه کاري گردو و برگزاري جشنواره گردو در تويسرکان، اولين طرح آندولوزيت کشور در ملاير، اجراي 40 هزار هکتار کشت گلخانه اي، بازگشت بکار واحد فولاد الياژي ملاير بعد از 6 سال تعطيلي، اعزام خانواده شهدا و اصحاب رسانه به مشهد مقدس با اولين قطار همدان، انقلاب در هتل سازي استان، جهاني شدن شهر لالجين، کسب رتبه اشتغالزايي کشور، فعال سازي دوباره واحدهاي توليدي با قدمت 11 سال تعطيلي و تامين گاز تمامي روستاها و انتخاب همدان به عنوان اولين استان سبز کشور از ديگر دستاوردهاي دوره مديريتي نيکبخت است.
  ايجاد هم افزايي در طيف ها و جناح هاي مختلف استان نيز اقدامي ماندگار در دوره مديريتي نيکبخت بود که توانست آهنگ توسعه استان را متوازن تر و پرشتاب کند.
  در مجموع حجم زياد فعاليت ها و اقدامات صورت گرفته در دوره مديريتي نيکبخت بر مسند استانداري همدان يکي از ويژگي هاي اصلي وي به عنوان نماينده دولت تدبير و اميد در اين استان بود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/08/24   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 257
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.