22 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 7
امروز: 0
هفته جاری: 8625
ماه جاری: 257100
تاکنون: 16212758
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  وزير جهاد: تکميل زنجيره توليد راهگشاي توسعه کشاورزي است
 • وزير جهاد کشاورزي گفت: اگر به دنبال توسعه منطقه اي هستيم بايد زنجيره توليد شکل گيرد و تکميل اين زنجيره راهگشاي توسعه کشاورزي است.
 • به گزارش ايرنا محمود حجتي روز پنجشنبه در آيين افتتاح يک واحد صنعتي کشمش پاک کني در شهرک صنعتي سهند ملاير با بيان اينکه ايجاد اين زنجيره توليد از مهاجرت و حاشيه نشيني شهرها جلوگيري مي کند افزود: خدماتي که قبل از توليد به صنايعي همچون خدماتي، غذايي و تبديلي برمي گردد، بايد در خود مناطق توليد ايجاد شود.
  وي اظهار داشت: امروز قطب هاي جمعيتي و اقتصادي در کشور ايجاد شده است که منابع و سرمايه هاي کشور را به سمت خود جلب کرده و معضلاتي همچون امنيتي و سياسي را به وجود آورده است.
  وزير جهاد کشاورزي از ورود بخش خصوصي همچون واحد صنعتي کشمش پاک کني در ملاير به حوزه کشاورزي تقدير کرد و افزود: در کنار اين سرمايه گذاري ها و با ورود سرمايه گذاران ديگر فعاليت و خدمات جديد تعريف مي شود.
  حجتي با اشاره به ظرفيت ويژه انگور و کشمش خاطرنشان کرد: اگر انگور وابسته به تازه خوري و خام فروشي باشد، شاهد انواع خدمات و اشتغال هم در منطقه نيستيم.
  وزير جهاد کشاورزي تاکيد کرد: سرمايه گذاري توسط بخش خصوصي منجر به اشتغال پايدار، ايجاد ارزش افزوده، منشا توسعه و کاهش دغدغه باغدار مي شود.
  حجتي ادامه داد: امروز که توليد محصول انگور و کشمش افزايش پيدا کرده و بازارها توسعه يافته است بايد اين خدمات و واحدهاي توليدي و صنعتي و صنايع تبديلي بيشتر ايجاد شود، در غير اينصورت کشاورز با مشکل مواجه مي شود.
  وي ابراز اميدواري کزد: با اقدامات و سياست هاي اتخاد شده در وزارت جهاد کشاورزي و اجراي طرح فراز و آبياري نوين، بتوانيم اين روند توسعه را ادامه دهيم.
  حجتي به فعاليت هاي جهاد کشاورزي در اجراي طرح فراز در کشور اشاره و اروميه و تاکستان را در اجراي اين طرح پيشرو دانست و گفت: طرح فراز يا داربستي ميزان توليد انگور را تا 2 يا سه برابر افزايش و کيفيت را ارتقا مي دهد.
  وي يادآور شد: در حال حاضر اين طرح در ملاير تا حدود 2 هزار هکتار اجرا شده که با توجه به حجم توليد بايد از اين ميزان جلوتر باشد.
  وزير جهاد کشاورزي تاکيد کرد: با مديريت خوب منابع آب زا مي توانيم تعادل بخشي به سفره هاي زيرزميني را اجرا و بيش از ميزان توليد کنوني، توليد داشته باشيم.

  **اختصاص 180 هزار ميليارد ريال از صندوق توسعه ملي به کشاروزي 
  وزير جهاد کشاروزي همچنين به همکاري دولت و مجلس در تامين اعتبارات و بودجه اشاره کرد و گفت: از محل تبصره 18 پشتيباني منابع بانکي مجلس، 180 هزار ميليارد ريال از صندوق توسعه ملي در اختيار وزارت جهاد کشاورزي قرار گرفت. 
  حجتي بيان کرد: افزون بر اين 9 هزار و 500 ميليارد ريال هم سهم آورده کل بودجه امسال وزارت جهاد کشاورزي است که بخشي از آن گردشي و بخشي توسعه است. 
  وي مشکل قنوات و حفر چاه هاي غيرمجاز را در کشور جدي دانست و گفت: ما به قنوات جفا کرديم و با ايجاد چاه هايي در حريم قنوات امروز به نبود تعادل رسيده ايم. 
  حجتي با تاکيد بر اينکه در تامين بودجه بايد به قنوات توجه ويژه اي شود گفت: زماني ما در رديف بودجه حتي به اندازه يک سد کوچک معيشتي هم براي قنوات اعتبار نداشتيم. 
  وزير جهاد کشاورزي با بيان اينکه احياي قنوات در دستور وزارت جهاد کشاورزي است ادامه داد: در حال حاضر بيش از 120 هزار رشته قنات در کشور وجود دارد که سال گذشته يکهزار ميليارد ريال از منابع داخلي براي احياي قنوات تخصيص داده شد که بسيار ناچيز است. 
  حجتي همچنين خريدهاي تضميني محصولات کشاورزي را از ديگر دغدغه هاي اين وزارتخانه برشمرد و خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز قيمت تضميني گندم به يارانه نان گره خورده است که با توجه به محدوديت منابع مالي دولت، اين امر موجب نگراني کشاورزان شده است. 
  وي با بيان اينکه به دنبال رفع اين مشکل هستيم ادامه داد: پيشنهاداتي نيز در اين زمينه ارايه شده است. 
  وزير جهاد کشاورزي ايران را خاستگاه گياهان دارويي دانست و گفت: توسعه کشت گياهان دارويي همچون زعفران به جاي محصولات پر آب بر بهترين راهکار در استفاده بهينه از منابع آب است. 
  حجتي تاکيد کرد: با توجه به افزايش تقاضاي بازارهاي جهاني در استفاده از گياهان دارويي، نياز است در اين زمينه تلاش هاي بيشتري صورت گيرد. 
  وزير جهاد کشاورزي امروز پنجشنبه يکم آذرماه به منظور بازديد و افتتاح چند طرح عمراني و کشاورزي به شهرستان ملاير سفر کرد و در اين سفر يک روزه چهار واحد صنعتي کشمش پاک کني با اعتبار 65 ميليارد و 150 ميليون ريال به طور همزمان در شهرک صنعتي سهند و شوشاب ملاير بهره برداري شد.
  همچنين طرح آبياري نوين به مساحت 51 هکتار و اعتبار يک ميليارد و 390 ميليون ريال در روستاي آورزمان از توابع بخش سامن افتتاح شد.
  وزير جهاد کشاورزي در ادامه سفر خود وارد شهرستان نهاوند مي شود که در جريان اين سفر عمليات اجرايي کارخانه توليد قند اين شهر آغاز، 109 طرح آبياري نوين در سطح 2 هزارو 200 هکتار به صورت همزمان و طرح 300 هکتاري شبکه فرعي آبياري و زهکشي بهره برداري مي شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/09/01   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 325
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.