9 اسفند 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 4624
هفته جاری: 49410
ماه جاری: 64114
تاکنون: 15314679
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان:گردشگري مذهبي در استان تقويت شود
 • استاندار همدان گفت: در راستاي تقويت و توسعه گردشگري مذهبي بايد ظرفيت‌هاي درون استان و زمينه بهره‌مندي هم استاني‌ها از اماکن مذهبي داخل و خارج از کشور را فراهم کرد.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان افزود: سالانه 2 ميليون گردشگر با حضور در استان پنج ميليون بازديد از اماکن تاريخي توريستي دارند که با بهره گيري از اين امکان مي‌توان زمينه معرفي اماکن مذهبي را ايجاد کرد.
   شاهرخي خاطر نشان کرد:طرح جامعي براي شاهزاده حسين واقع در ابتداي خيابان شهدا در حال اجرا است تا آن رااز حصر خارج کنيم.

  وي ادامه داد: اين بقعه از يک سو توسط بازار ميوه فروش ها و يک هتل قديمي و از سوي ديگر توسط بانک محصور شده در حاليکه مي توان با خارج کردن آن از حصر به عنوان يک جاذبه گردشگري مذهبي معرفي کرد.
   شاهرخي تاکيد کرد : درصورت برخورد حرفه‌اي و تخصصي با مسايل اسلامي و ديني زمينه بروز آسيب‌هاي اجتماعي سلب مي‌شودچراکه جامعه زماني به سمت رشد و تعالي مي‌رود که برنامه لازم را براي تقويت باورهاي ديني فراهم کند.
   وي در ادامه اضافه کرد: براي رفع معضلات، ناهنجاري‌ها و توجه به ارزش‌ها لازمه تقويت باورهاي ديني مردم به ويژه نسل جوان است و اين نسل بايد براي آينده کشور تربيت شود.
  استاندار گفت: بيش از 20 مرکز  فرهنگي در بعد ملي و استاني در حال فعاليت هستند که بايد تلاش آنها هدفمند و هماهنگ شوند.
  وي خاطر نشان کرد:  بايد با يک هم‌افزايي طرح‌هاي خاصي توسط نهادهاي فرهنگي تدوين و با هدف و برنامه از اين ظرفيت‌ها که نيروي متخصص دارند استفاده کرد.
  در پايان استاندار افزود:  آموزش و پرورش بيش از 800 هزارنفر از اهالي اين استان را در قالب دانش آموز، فرهنگي و انجمن اوليا و مربيان زير پوشش دارد و اين اداره کل از توان جامعه روحانيون بايد به خوبي استفاده کند.  تصاویر در سایز اصلی
    
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/07/24   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2602
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.