رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 30
امروز: 10686
هفته جاری: 99048
ماه جاری: 217844
تاکنون: 14566237
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون وزير راه و شهرسازي: طرح‌هاي بازآفريني شهري با مشارکت مردم و شهرداري ها اجرايي شود
 • معاون وزير راه و شهرسازي گفت: تمام طرح هاي بازآفريني شهري بايد با انجام مطالعات کارشناسي و مشارکت مردم و شهرداري ها انجام شود.
 • به گزارش  مهر، سيدمحمد پژمان ظهر سه شنبه در ستاد بازآفريني شهري پايدار استان همدان سياست محوري دولت و حاکميت را نوسازي بافت‌هاي فرسوده با محوريت بخش مسکن خواند و گفت: با توجه به اينکه ارتقاء وضعيت سکونت و تامين رفاه و آسايش ساکنان اين بافت‌ها مستلزم توجه به موضوعات زيرساختي و روبنايي است امسال 100هزار فقره تسهيلات همراه با يارانه به مردم ارائه مي شود که 50درصد سود تسهيلات را دولت تامين مي‌کند.

  مديرعامل شرکت بازآفريني شهري ايران نخستين چالش حفظ هويت بافت‌هاي ناکارآمد را فرسودگي و عدم استحکام اين بافت‌ها خواند و گفت: ساکنان اين محلات بايد با فرصتي که دولت ايجاد کرده  نسبت به نوسازي بناهاي خود اقدام کنند.

  هر سال 10درصد محلات براي اجراي طرح بازآفريني شهري در نظرگرفته مي شود

  وي با بيان اينکه هر سال 10درصد محلات براي اجراي طرح بازآفريني شهري در نظرگرفته مي شود و اولويت ها بايد در انتخاب مناطق رعايت شود، گفت: اعتبارات طرح بازآفريني را صندوق توسعه ملي تامين مي کند.

  پژمان با تاکيد بر اينکه براي تحقق اين هدف و افزايش سرعت فعاليت ستاد بازآفريني کشور، اختيارات  اين ستاد در استان‌ها به هيئت‌هاي اجرايي 3نفره متشکل از معاون عمراني استاندار، مديرکل راه و شهرسازي و شهردار واگذار شده است، گفت: تمام طرح هاي بازآفريني بايد با مطالعه کارشناسي و مشارکت مردم و شهرداري ها انجام شود.

  معاون وزير راه‌ و شهرسازي با تاکيد بر اينکه بافت بازآفريني شهري نيازمند ارائه خدمات است اما تاکنون در حد مطلوب محقق نشده است، گفت: مشاور بايد براي بافت مطالعه اقتصادي و اجتماعي ارائه کند تا مردم خارج از توجيهي که ما داريم براي بازآفريني بافت همکاري کنند.

  پژمان اظهار داشت: 2هزار 700محله در 543شهر کشور در محدوده بازآفريني قرار دارند و بازآفريني اين محدوده نزديک به 250هزار ميلياردتومان هزينه دارد .

  وي تاکسد کرد: دولت در حد توان مشخصي مي‌تواند براي بازآفريني اين محلات هزينه کند و بقيه کساني هم که در اين بازآفريني نقش دارند مانند شهرداري‌ها و دستگاه‌هاي خدمات‌رسان بايد سهم خود را در بازآفريني بپردازند.

  اجراي طرح بازآفريني شهري در 4570هکتار از بافت فرسوده استان همدان

  استاندار همدان نيز بابيان اينکه مسکن، نقش اساسي در زندگي مردم دارد و به همين علت دولت تاکيد بر اجراي طرح بازآفريني شهري دارد از اجراي طرح بازآفريني شهري در مساحت 4570هکتاري بافت هاي فرسوده  در استان همدان سخن گفت.

  سيد سعيد شاهرخي بابيان اينکه بايد زمين مازاد دستگاههاي دولتي شناسايي و براي اجراي طرح واگذار شود، گفت: انجام طرح بازآفريني شهري با مشارکت مردم کمک بزرگي به اجراي آن است.

  وي با بيان اينکه بازسازي بافت هاي فرسوده مي تواند به زيباسازي و نشاط شهرها کمک کند و در توسعه پايدار شهرها تاثيردارد، تاکيد کرد: اداره کل راه و شهرسازي با همکاري شهرداري ها نسبت به اجراي طرح اهتمام ويژه داشته باشند و فرمانداران در همه شهرستان ها اجراي طرح را پيگيري کنند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/09   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1595
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.