رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 11209
هفته جاری: 99571
ماه جاری: 218367
تاکنون: 14566533
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون استاندار همدان: خانواده‌ها نسبت به برنامه‌هاي اوقات فراغت فرزندان حساس باشند
 • معاون سياسي و امنيتي استاندار همدان گفت: اصحاب رسانه استان همدان خانواده ها را نسبت به برنامه هاي اوقات فراغت فرزندان حساس کنند.
 • به گزارش  مهر، مصطفي آزادبخت ظهر سه شنبه در شوراي آموزش و پرورش استان همدان با بيان اينکه اين شورا مي تواند الگوي عيني براي تقويت آموزش و پرورش باشد، گفت: سرمايه گذاري در آموزش و پرورش بستر توسعه پايدار کشور را فراهم مي کند.

  وي با بيان اينکه شوراي آموزش و پرورش الگوي مناسبي براي تقويت دستگاه تعليم و تربيت است، اضافه کرد: جايگاه استان  همداندر برنامه هاي آموزش و پرورش بايد با برنامه ريزي و تلاش هاي بيشتر ارتقا يابد.

  آزادبخت دانش آموزان را سرمايه هاي بي بديل جامعه خواند و عنوان کرد: ساوقات فراغت در توانمندسازي و اعتمادسازي دانش آموزان موثر است و هزينه در اين عرصه سرمايه گذاري استراتژيک است.

  وي با بيان اين که اوقات فراغت مي تواند در اعتمادسازي و توانمندسازي دانش آموزان بسيار موثر باشد، افزود: همکاري دستگاه هاي مختلف باعث غني تر شدن برنامه هاي اوقات فراغت مي شود.

  معاون سياسي و امنيتي استاندار همدان اضافه کرد: شهرداري در مباحث فرهنگي خوب کار کرده و آموزش و پرورش بايد با کمک شهرداري نسبت به ساخت محيط هاي ورزشي براي استفاده مشترک دانش آموزان در ساعات آموزشي و فرزندان اهالي محلات در اوقات فراغت اقدام کند.

  وي تاکيد کرد: اصحاب رسانه استان همدان خانواده ها را نسبت به برنامه هاي اوقات فراغت فرزندان حساس کنند.

  مديرکل اموزش و پرورش استان همدان نيز با اشاره به اهميت مدرسه محوري در دستگاه تعليم و تربيت، اظهار داشت:  در ميان سه مثلث نيرومند آموزشي، تربيتي و تخصصي و مشاوره اي که در مدرسه وجود دارد، نقش معلم به عنوان رکن تحول و عنصر فکور مدرسه بسيار حائز اهميت است.

  محمد پورداوود افزود: آموزش و پرورش به سمت و سويي حرکت مي کند که اندک اندک اختيار از ادارات کل به مناطق و سپس مدارس تفويض شود و مدرسه صالح به عنوان کانون محله جايگاه اصلي تحول در آموزش و پرورش به حساب مي آيد.

  مديرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به برنامه هاي اوقات فراغت، خاطرنشان کرد: در اين برنامه ها که امسال بيش از 100هزار دانش آموز را پوشش داده است رويکرد مهارت محوري دنبال مي شود و انواع مهارت ها بر اساس 6محور سند تحول بنيادين آموزش داده مي شود.

  پورداود در بخش ديگري از سخنان خود سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان را از جمله برنامه هاي مهم دستگاه تعليم و تربيت ذکرکرد و افزود: تاکنون بيش از 14هزار و 700نوآموز مورد سنجش قرار گرفته اند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/09   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1672
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.