رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 6
امروز: 10545
هفته جاری: 98907
ماه جاری: 217704
تاکنون: 14566155
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  همدان رتبه اول کاهش سوانح رانندگي را در کشور کسب کرد+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان گفت: کسب رتبه نخست کشور در زمينه کاهش سوانح رانندگي توسط اين استان و دريافت لوح تقدير از وزارت کشور مويد تلاش مجموعه اعضاي شوراي ترافيک براي حفظ جان و مال شهروندان است.
 • سيد سعيد شاهرخي روز چهارشنبه در اولين نشست راهبردي وضعيت سوانح استان همدان افزود: جان باختن سالانه 17هزار تن و مجروح شدن 300هزار نفر در کشور نشان از اهميت برنامه ريزي براي کاهش سوانح رانندگي است.

  وي اضافه کرد: از سال هاي گذشته فعاليت هاي خوبي در اين راستا صورت گرفته که شامل فعاليت هاي عمراني و زير ساختي در جاده ها و نقاط حادثه خيز، حضور محسوس و نامحسوس پليس، کارهاي آموزشي و پيشگيري در زمينه امداد و نجات و سلامت کاربران ترافيک است.

  استاندار همدان بيان کرد: برنامه هاي ويژه اي پليس در حوزه درون و برون شهري در دست اقدام دارد که اين برنامه ها و اولويت ها موجب کاهش متوفيان سوانح رانندگي از 800تن به 400تن در پنج سال گذشته شده است.

  شاهرخي با بيان اينکه اولويت دولت و حاکميت کاهش آمار متوفيان سوانح جاده اي است افزود: دومين فاکتور و عامل مرگ و مير در کشور سوانح رانندگي است هر چند اين آمار رو به بهبود است اما حتي مرگ يک شهروند در سانحه رانندگي هم زياد است.

  استاندار همدان گفت: اعضاي شوراي هماهنگي ترافيک همدان بايد بيش از گذشته و با جديت برنامه ها و اولويت ها را تا حصول نتيجه مطلوب دنبال کنند چرا که حفظ جان و مال مردم  از اهميت بالايي برخوردار است. 

  شاهرخي خواستار اجراي اقدامات پيشگيرانه از جمله برنامه ريزي براي حذف نقاط حادثه خيز شد و گفت: وضعيت راه هاي همدان به جز سامن- بروجرد، ملاير- توره مطلوب بوده و براي ايمن سازي جاده ويان و غار عليصدر نيز بايد همت کرد.

  وي تاکيد کرد: برخي تصادف ها ناشي از بالا بودن ايمني در جاده هاي اين استان است چرا که زمينه تردد با سرعت بالا فراهم شده و رانندگان اقدام به تردد با سرعت غيرمجاز مي کنند.

  استاندار همدان با بيان اينکه هدف پليس از رصد محورهاي ارتباطي مچ گيري نيست بيان کرد: پيشگيري از بروز سوانح رانندگي با ايجاد زير ساخت ها و کارهاي فرهنگي و آموزش در اولويت باشد. 

  شاهرخي افزايش ميزان تردد از 150ميليون به 180ميليون را نشان از مورد توجه قرار گرفتن همدان دانست و يادآوري کرد: با وجود افزايش ميزان تردد ها اما شاهد کاهش آمار متوفيان هستيم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/09   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 165
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.