7 اسفند 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 27
امروز: 2316
هفته جاری: 30771
ماه جاری: 45475
تاکنون: 15298981
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  هواي همدان گرم مي شود
 • دماي هواي برخي از نقاط استان همدان در روزهاي يازدهم و دوازدهم مردادماه جاري (جمعه و شنبه) بين 2تا سه درجه سانتيگراد افزايش مي يابد.
 • کارشناس اداره کل هواشناسي همدان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: در چند روز گذشته دماي هواي همدان نسبت به تير ماه کمي خُنک شده است، به طوري که در يک هفته گذشته، همدان همواره در رده اول تا سوم خُنک ترين شهرهاي مرکز استان در سطح کشور جاي گرفته است.

  محمدحسن باقري‌ شکيب با تاکيد بر اينکه شب هاي همدان خُنک است، افزود: در چند روز آينده با افزايش 2تا سه درجه سانتيگراد دماي هوا، هواي همدان کمي گرم مي شود.

  وي اظهار داشت: بر اساس نقشه هاي پيش يابي هواشناسي، آسمان استان در 24ساعت آينده صاف تا قسمتي ابري همراه با غبار محلي و وزش ملايم باد در ساعت هاي بعد از ظهر پيش بيني مي شود.

  باقري‌ شکيب افزود: در روزهاي جمعه و شنبه اينده در ساعت هاي بعد از ظهر بر سرعت وزش باد افزوده مي شود.

  وي اضافه کرد: در 24ساعت گذشته اسدآباد با 36درجه سانتيگراد بالاي صفر به عنوان گرم‌ترين و بهار با 10درجه سانتيگراد بالاي صفر به عنوان خنک‌ترين شهرهاي استان ثبت شده‌اند.

  کارشناس اداره کل هواشناسي همدان ادامه داد: در 24ساعت گذشته کمينه دماي هواي همدان، 12درجه سانتيگراد و بيشينه دماي اين شهر 34درجه سانتيگراد گزارش شده است.

  آب و هواي استان همدان در نتيجه وجود کوه‌هاي مرتفع، رودخانه‌ها و پستي و بلندي‌هاي زياد به شدت متغير است و زمستان‌هاي سرد، پر برف و باران و تابستان‌هاي معتدل دارد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/09   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 223
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.