رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 4
امروز: 11037
هفته جاری: 99399
ماه جاری: 218195
تاکنون: 14566375
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: اراده قوي نظام و مردم قدرت آمريکا را شکست+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان گفت: اراده و اتحاد نظام و مردم قدرت آمريکا را در جنگ اقتصادي شکست و دنيا به باور اين ناکامي استکبار جهاني رسيد.
 • سيدسعيد شاهرخي روز پنجشنبه در حاشيه برگزاري جلسه اعضاي شوراي برنامه ريزي و توسعه همدان خطاب به مديران دستگاه هاي اجرايي اظهار داشت: محاسبه اوليه استکبار جهاني فشار حداکثري و فروپاشي نظام اقتصادي کشورمان بود که هرگز نتيجه نداد.

  وي اضافه کرد: پاسخ کوبنده مردم در وفاداري به نظام در 13آبان و 22بهمن سال گذشته آمريکا را ناکام گذاشت و رمز اين موفقيت نيز مقاومت در برابر زورگويي و شيطنت استکبار به رهبري آمريکا بود.

  شاهرخي بيان کرد: هم اکنون نيز تدابير نظام، همراهي و هماهنگي قواي سه گانه و نيز ارده قوي و پايبندي مردم به اصل آرمان هاي انقلاب اسلامي و حضور همه جانبه در عرصه هاي مختلف، آمريکا را مايوس کرده است.

  وي نقطه نگران کننده آمريکا نسبت به کشورمان را اقتدار، توان موشکي و نظامي دانست و گفت: امروزه شاهد قدرت نمايي فرزندان دلاور سپاه و ارتش هستيم به ويژه اينکه 2اقدام اخير سپاه بر آمريکا و هم پيمانان اين کشور اثرگذار بود.

  وي، عقب نشيني کشور امارات، ارسال پيام ها و آزادسازي کشتي ايران از بنادر عربستان را نشان از قدرت کشورمان برشمرد و گفت: با قدرت و جسارت به قلدري آمريکا به خوبي پاسخ داده شد.

  استاندار همدان خاطرنشان کرد: دنيا به اين واقعيت پي برد که طرح آمريکا شکست خورده است و در مقابل تحريم ها، حمايت از مردم و توليدکنندگان با جديت اقدام مي کنيم.

  دستگاه هاي اجرايي نگران پرداخت حقوق نباشند

  استاندار همدان گفت: دستگاه هاي اجرايي نگران پرداخت اعتبارهاي هزينه اي و حقوق و مزايا نباشند چرا که تمهيدات لازم انديشيده شده است.

  شاهرخي اظهار داشت: در پنج ماهه نخست امسال با وجود تنگناها، اعتبار خوبي را جذب و به استان تزريق کرده ايم و هيچ نگراني وجود ندارد.

  وي بيان کرد: تا پايان امسال نيز هرگونه کسري در پرداخت اعتبار را تامين مي کنيم و دستگاه ها نگران اين مورد نباشند.

  برقراري پرواز عتبات عاليات

  استاندار همدان با اشاره به عملکرد مطلوب در پرواز حجاج طي امسال گفت: پيگير برقراري پرواز عتبات عاليات در کنار کيش، مشهد مقدس و حتي دبي هستيم.

  شاهرخي افزود: دنبال فراهم شدن شرايط لازم براي برقراري پرواز به عتبات عاليات هستيم و اين اقدام درکمتر از يک ساعت مسافران را به فرودگاه نجف و بغداد انتقال مي دهد.

  وي با اشاره به اقدام ارزشمند مسئولان اجرايي و نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي در برقراري پرواز حجاج گفت: چهار هزار و 753تن با 38پرواز از فرودگاه همدان عازم عربستان شدند.

  استاندار همدان خاطرنشان کرد: در پروازها نه تنها تاخير نداشتيم بلکه 110دقيقه نيز تعجيل داشته ايم که نشان از دقت، سرعت و کارکرد خوب فرودگاه همدان دارد.

  استاندار همدان با تاکيد بر شتاب گيري واگذاري طرح ها به بخش خصوصي گفت: يکصد طرح امسال به بخش خصوصي واگذار مي شود.

  وي از دستگاه هاي اجرايي خواست تا هرچه سريعتر نسبت به مبادله موافقت نامه ها اقدام کنند.

  شاهرخي خاطرنشان کرد: اين طرح ها را از سال قبل دنبال مي کنيم و انتظار شتاب گيري در واگذاري آن به بخش خصوصي داريم.

  وي يادآور شد: هزاران طرح با ميلياردها تومان مربوط به سالهاي گذشته با قدمت حتي بيش از 10سال داريم که روي زمين مانده و امکان تکميل نيست.

   استاندار همدان افزود: بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه، همدان 23درصد از سهم ريالي واگذاري طرح ها به بخش خصوصي کشور را به دست آورده و توانسته است در اين زمينه رتبه نخست کشور را کسب کند.

  الزام دستگاه به واگذاري اموال مازاد

  استاندار همدان در اين نشست دستگاه هاي اجرايي را ملزم به معرفي و واگذاري اموال مازاد براي فروش آنها کرد و افزود: هزينه فروش اين اموال مازاد در راستاي توسعه استان هزينه مي شود.

  شاهرخي بيان کرد: دليلي ندارد که دستگاه اجرايي ساختمان يا زمين و ماشين آلات بدون استفاده داشته باشد.

  وي خاطرنشان کرد: کميته اي در اين زمينه تشکيل شده که نسبت به شناسايي اموال مازاد دستگاه هاي اجرايي اقدام مي کنند و بهتر است دستگاه ها اين دسته از اموال خود را معرفي کنند.

  استاندار همدان با قدرداني از سپاه و بسيج سازندگي در مشارکت در اجراي طرح ها گفت:  سپاه و بسيج سازندگي با اقدام جهادي ، کنار مديران در اجراي طرح ها با کمترين هزينه، بهترين کيفيت و بالاترين رضايتمندي اقدام کرده اند.

  کاشت يک هزار هکتار جنگل

  شاهرخي با اشاره به کاشت يک هزار هکتار جنگل در سال جاري در سطح استان گفت: اين اقدام با توافق با منابع طبيعي و جهاد کشاورزي انجام مي شود.

  وي خاطرنشان کرد: اين هدف از اين اقدام گسترش و حفظ جنگل کاري در سطح استان است.

  شاهرخي بيان کرد: در هر شهرستان يکصد هکتار جنگل ايجاد خواهد شد و اين طرح درختکاري در کشت پاييزه خواهد بود.

  وي يادآور شد: تعهد ما در تامين هزينه چاله کني است و مابقي آن را بايد منابع طبيعي و جهاد کشاورزي مديريت کنند.

  تبديل همدان به کارگاه سازندگي

  استاندار همدان يادآور شد: اين استان هم اکنون به يک کارگاه بزرگ سازندگي  تبديل شده است.

  شاهرخي افزود: بايد نگاه ما به اعتبارات ملي باشد و بر اين اساس علاوه بر فعاليت نمايندگان مجلس، روزهاي دوشنبه با آنان در ديدار با وزرا و مديران کشوري پيگير اين اعتبارات هستم.

  وي بيان کرد: اين استان به لحاظ سازندگي پويا است و نمايندگان مجلس نيز در رديف هاي ملي بودجه اقدام بسيار شايسته به نفع استان داشته اند.

  شاهرخي اضافه کرد: در همدان بيش از 40طرح مهم و تحول آفرين داريم که بايد روي آنها متمرکز شده و نشست مشترک شوراي برنامه ريزي استان و شهرستان همدان براي تعيين تکليف اين طرح ها برگزار شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/12   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 116
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.