رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 45
امروز: 10247
هفته جاری: 98609
ماه جاری: 217406
تاکنون: 14565977
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: پيگير ثبت جهاني منبت ملاير هستيم
 • استاندار همدان با بيان اينکه در رابطه با مبل و منبت يکي از شهرهاي استان برداشت اشتباهي از صحبت هاي من شده است گفت: ظرفيت مبل و منبت ملاير بي بديل است و به همين دليل به دنبال ثبت جهاني اين هنر صنعت هستيم.
 • سيدسعيد شاهرخي پنجشنبه شب در حاشيه بازديد از چند طرح صنعتي ملاير در جمع خبرنگاران بيان کرد: منبت ملاير همتا ندارد و اراده، عزم، چيره دستي و توانمندي که در گستردگي اين هنر وجود دارد، در هيچ جاي دنيا نديده ايم.

  وي با بيان اينکه عنوان شهر ملي منبت براي ملاير کافي نيست، افزود: بايد از اين مرحله فراتر رويم و با توجه به شاخص ها و توافقي که بين ما و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور ايجاد شد، با حضور نماينده سازمان جهاني صنايع دستي در ملاير، بتوانيم جشن جهاني شدن منبت را بگيريم.

  استاندار همدان ابراز اميدواري کرد: به زودي دومين برند جهاني را پس از ثبت جهاني انگور در سازمان جهاني خواروبار و کشاورزي ملل متحد (فائو) براي ملاير بگيريم و اين افتخار بزرگي براي استان و اين شهرستان است.

  شاهرخي خاطرنشان کرد: خيلي در اين زمينه تنگ نظر نيستيم که ديگران عنوان روستا يا شهر ملي منبت را بگيرند، منبت ملاير ديگر جهاني شده است.

  وي گفت: قول قطعي را در اين زمينه گرفته ايم و مصمم هستيم که شهريور امسال پس از حضور نماينده سازمان جهاني صنايع دستي و محقق شدن تعهدات ما و سازمان ميراث فرهنگي، منبت ملاير به صورت رسمي جهاني شود و جشن آن را برگزار کنيم.

  استاندار همدان ادامه داد: با توجه به جديت فرماندار ويژه ملاير، نمايندگان مجلس و هماهنگي که بين ارگان ها و فعالان اين صنعت ايجاد شده است، به طور قطع اين اتفاق رقم مي خورد که آخرين هماهنگي را با رئيس سازمان ميراث فرهنگي کشور داريم.

  شاهرخي همچنين با اشاره به برگزاري جشنواره مبل و منبت ملاير از 21مرداد تاکيد کرد: بايد شايستگي هاي ملاير را با برگزاري رويدادهاي مهم به نمايش بگذاريم.

  وي از خبرنگاران درخواست کرد: کمک کنيد کسي حاشيه اي براي منبت ملاير درست نکند، چراکه اين حاشيه ها به نفع شهر ملي منبت نيست، در حاليکه اين سياست را در کل استان نيز اعمال کرده ايم.

  به گزارش ايرنا، سال 96ملاير با دارا بودن بيش از چهار هزار کارگاه و فعاليت بيش از هشت هزار هنرمند به طور مستقيم و بيش از 25 هزار تن به صورت غير مستقيم به عنوان شهر ملي منبت ثبت شد و در حال حاضر پرونده ثبت جهاني منبت آن در دست پيگيري است.

  بيش از 60درصد از مبلمان منبت کشور در اين شهرستان توليد مي شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/12   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 170
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.