رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 7
امروز: 11050
هفته جاری: 99412
ماه جاری: 218208
تاکنون: 14566386
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: حمايت از توليد مهمترين وظيفه ما است
 • استاندار همدان گفت: در جنگ اقتصادي کنوني هيچ وظيفه اي مهمتر از پشتيباني از توليد نداريم و هيچ عذري از مديران دستگاه هاي اجرايي براي کوتاهي در حق توليدکنندگان را نمي پذيرم.
 • سيد سعيد شاهرخي شامگاه سه شنبه در نشستي با روساي اتحاديه هاي صنفي شهر همدان اظهار داشت: دولت نقش پشتيباني از فعالان اقتصادي و توليدکنندگان دارد و از تمام توان و ظرفيت در اين راستا استفاده مي کنيم. 

  وي تاکيد کرد: در شرايط نامناسب اقتصادي دستگاه هاي اجرايي، خدماتي و بانک ها نگاه تسهيلگر به اصناف و صنايع داشته باشند تا از اين اوضاع به سلامت گذر کنيم. 

  شاهرخي افزود: حمايت جدي و 100درصدي از اصناف و توليدکننده بايد داشته باشيم تا کمترين فشار به مردم وارد شود.

  وي به مديران تذکر داد درب اتاقشان به روي توليدکننده ها و اصناف هميشه باز باشد و گره از کار مراجعان به سرعت بازکنند. 

  استاندار همدان به نقش برجسته و بارز و بازاريان در تاريخ انقلاب اسلامي اشاره کرد و گفت: در شرايط جنگ اقتصادي کنوني هم توليدکنندگان و بازاريان در صف مقدم مبارزه و مقاوت هستند که اين ايثار سزاوار ستايش است.

  شاهرخي با اشاره به سوغات فاخر و پر طرفدار همدان گفت: صنايع دستي و شيريني هاي همدان بايد برند سازي شده و بسته بندي مناسبي داشته باشد.

  اصناف نيازمند تسهيلات کم بهره 

  رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان نيز در اين جلسه گفت: مهمترين خواسته واحدهاي توليدي و توزيعي تسهيلات است که تاکنون در برنامه ريزي ها اختصاص تسهيلات کم بهره به واحدهاي صنفي پيش بيني نشده است. 

  حميدرضا متين با بيان اينکه بيشتر اصناف در زمينه پرداخت ارزش افزوده، ماليات و حق بيمه شاغلان در واحدهاي صنفي با مشکلات عديده اي روبرو هستند خاطرنشان کرد: اداره ماليات و تامين اجتماعي در اين راستا دوره هاي آموزشي براي رسته هاي مختلف طراحي و اجرا کنند.

  30درصد اصناف فاقد پروانه کسب

  رئيس اتاق اصناف همدان نيز در اين جلسه به وجود 36هزار واحد توليدي، سه هزار خدماتي، 11هزار توزيعي، چهار هزار و 300واحد خدمات فني در سطح شهر همدان اشاره کرد که نقش پررنگي در توليد و توزيع مايحتاج مردم دارند. 

  حسين محرابي خاطر نشان کرد: 22هزار واحد از صنوف ياد شده داراي پروانه کسب و 30درصد از مجموع واحدهاي صنفي شهر فاقد پروانه هستند.

  روساي اتحاديه درودگران، چرم، کيف و کفش و محصولات فرهنگي و اتحاديه صنف قنادان مشکلات واحدهاي صنفي زير مجموعه خود را با استاندار در ميان گذاشته و خواستار مرتفع شدن آنها شدند. 

  50اتحاديه صنفي در شهر همدان و 198اتحاديه در سطح استان فعاليت دارند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/16   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 128
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.