رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 6
امروز: 11237
هفته جاری: 99599
ماه جاری: 218395
تاکنون: 14566560
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  هيات انديشه ورز همدان؛ راهبردي براي افزايش مشارکت سياسي
 • مديرکل دفتر سياسي و انتخابات استانداري همدان گفت: هيات انديشه ورز جوان اين استان موانع و راهکارهاي افزايش مشارکت هاي سياسي را بررسي و راهکارهاي رفع اين مشکلات را به دستگاه هاي مسئول ارائه مي دهند.
 • ابوالقاسم الماسي روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا بيان کرد: هيات انديشه ورز جوان همدان از يکسال پيش با حضور تعدادي از جوانان فعال در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي شکل گرفت.

  وي افزود: اين هيات در راستاي ارتقاي جايگاه جوانان، جلب توجه ها نسبت به اين قشر، زمينه سازي براي ارتقاي فکري، علمي، فرهنگي و اجتماعي جوانان فعاليت دارند و هدف آنها فراهم و مساعد کردن زمينه حضور، مشارکت، نقش آفريني و تاثير گذاري جوانان در حوزه هاي مختلف است.

  مديرکل دفتر سياسي و انتخابات استانداري همدان اضافه کرد: بنابراين جوانان فعال در هيات انديشه ورز با ايده پردازي عنوان مي کنند که در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي چه کار بايد کرد تا جوانان مشارکت، حضور و تاثير گذاري بيشتري داشته باشند.

  الماسي بيان کرد: اين جوانان تاکنون ايده هايي در حوزه نشاط اجتماعي، کاهش آسيب هاي اجتماعي، فرهنگي ، مبلمان شهري، افزايش مطالعه به دستگاه هاي اجرايي ارائه کرده اند که اين ايده ها توسط دستگاه هاي اجرايي تبديل به عمل مي شوند.

  وي گفت: اين ايده ها حاصل ساعت ها بحث، تبادل نظر و مطالعه بوده تا بتوان آنها را از طريق دستگاه اجرايي که وظيفه مند و داراي اعتبار و اختيار هستند اجرايي کرد.

  مديرکل دفتر سياسي و انتخابات استانداري همدان مثال زد: براي افزايش مطالعه ايده اي توسط جوانان به شهرداري و اداره کل کتابخانه ها ارائه و مقرر شد که سيستمي در مکان هاي پر تردد شهر نصب شود تا افراد عبوري از طريق تلفن همراه کتاب ها را به صورت الکترونيکي و رايگان دريافت و مطالعه کنند.

  الماسي  ادامه داد: اين جوانان همچنين در حوزه طلاق، مشارکت هاي اجتماعي بحث و بررسي و مطالعه کرده همچنين موانع مشارکت هاي سياسي در حال بررسي است تا پيشنهادهايي براي افزايش مشارکت ارائه شود.

  وي اظهار داشت: اعضاي هيات انديشه ورز جوان استان همدان در زمينه انتخاب مشاوران جوانان براي اداره ها، نشاط اجتماعي و آسيب هاي اجتماعي، ايده هايي خوبي به دستگاه هاي اجرايي ارائه کردند.

  مديرکل دفتر سياسي و انتخابات استانداري همدان گفت: اعضاي هيات انديشه ورز جوان استان همدان از جوانان فعال در حوزه فرهنگي و اجتماعي هستند که در بخش هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، سياسي، دانشجويي و دانشگاهي کار کردند و همه دانش آموخته مقاطع مختلف تحصيلي هستند.

  الماسي افزود: تعدادي از جوانان ساختارمند و منسجم در قالب هيات انديشه ورز سازماندهي و براي آنها شيوه نامه تدوين و طراحي شده است و در هر شهرستان پنج کارگروه ذيل هيات انديشه ورز شکل گرفته است.

  وي اضافه کرد: شبکه اي از جوانان فعال، تحصيلکرده، علاقه مند، باانگيزه و توانمند در قالب هيات انديشه ورز درگير کار شدند که شمار آنها در استان به حدود 500تا 600تن مي رسد که 150تن از آنها عضو اصلي هستند.

  مديرکل دفتر سياسي و انتخابات استانداري همدان ادامه داد: ايجاد اين شبکه کار بزرگي و ارزشمندي است ضمن اينکه آنها به يک تشکلي نيز متصل هستند که آنها نيز مي توانند ايده پردازي کنند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/17   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 110
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.