رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 11210
هفته جاری: 99572
ماه جاری: 218368
تاکنون: 14566534
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: منبت ملاير را ثبت جهاني مي کنيم
 • استاندار همدان گفت: پرونده ثبت جهاني منبت ملاير در دست پيگيري است و به طور قطع به زودي جهاني شدن اين صنعت را جشن مي گيريم.
 • سيد سعيد شاهرخي شامگاه دوشنبه در آئين آغاز به کار سومين جشنواره "ملاير، شهر ملي منبت" افزود: ملاير در ثبت اين صنعت و برگزاري جشنواره هاي ملي منبت سنگ تمام گذاشت که قابل تقدير است.

  وي با بيان اينکه ملاير يکي از نقاط منحصر به فرد کشور و استان همدان است و داراي ويژگي هاي بارز و برجسته اي است ادامه داد: اين شهرستان 340اثر تاريخي و طبيعي دارد که بيش از 240اثر آن ثبت ملي شده که موجب افتخار ايران زمين است.

  استاندار همدان بيان کرد: امروز به واسطه مردمان پرتلاش و هنر سرپنجه هاي هنرمندان اين خطه شاهد برگزاري سومين جشنواره ملي منبت ملاير هستيم.

  شاهرخي با اشاره به ديگر ويژگي هاي اقتصادي، فرهنگي، گردشگري و اجتماعي اين شهرستان گفت: بر اساس داشته هاي خوب موجود در سراسر استان، سند راهبردي سه ساله را تدوين کرديم که جهت گيري ها در حوزه هاي مختلف در سه سال پيش رو برنامه ريزي شد.

  وي ايجاد اشتغال، بهبود معيشت مردم و رونق توليد را از اولويت هاي اين سند برشمرد و افزود: 150هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري تا سال 1400بايد در استان انجام و طي سه سال 60هزار شغل ايجاد شود.

  استاندار همدان سهم ملاير در اين سرمايه گذاري را 30هزار ميليارد ريال و ميزان اشتغال را 10هزار مورد عنوان کرد و ادامه داد: سالانه 20 هزار شغل در استان همدان ايجاد مي شود.

  شاهرخي همچنين وجود راه هاي مواصلاتي، شبکه ريلي، موقعيت جغرافيايي و ظرفيت عظيم گردشگري را از ديگر شاخص هاي ملاير در راستاي تحقق اين سند برشمرد و گفت: در حوزه کشاورزي ملاير جايگاه ويژه اي دارد و انگور اين شهر به عنوان پنجاه و سومين ميراث مهم کشاورزي جهان ثبت شد.

  وي يادآور شد: در اين راستا طي سه سال آينده بايد در 600هکتار از باغ هاي ملاير طرح فراز اجرا شود که ميزان توليد اين محصول را تا سه برابر افزايش مي دهد.

  استاندار همدان ايجاد 210هکتار گلخانه در استان طي سه سال آينده را از ديگر برنامه هاي تدوين شده در اين سند راهبردي عنوان و بيان کرد: سهم ملاير در ايجاد کشت گلخانه اي 25هکتار تا سال 1400است که باعث ايجاد اشتغال، بهبود معيشت و رونق توليد مي شود.

  شاهرخي با اشاره به وجود 30نوع مواد معدني در استان و ظرفيت ويژه صنعت و معدن گفت: فرآوري سنگ يکي از اقدامات ما در سند راهبردي توسعه است که در اين زمينه طرح هاي خوبي در دست اجرا داريم. و

  وي بيان کرد: در اين رابطه فرآوري سنگ در ملاير با ميزان سرمايه گذاري 15هزار ميليارد ريال در دست اجرا است که توسعه و تقويت واحدهاي توليدي و صنعتي ديگري همچون ذوب آهن و فولاد نيز در دست اقدام است.

  استاندار همدان همچنين به جايگاه رفيع ملاير در حوزه صنايع دستي اشاره کرد و افزود: 15نوع صنايع دستي در ملاير داريم که هر يک ويژگي هاي بي بديلي است.

  شاهرخي وجود حدود پنج هزار کارگاه فعال منبت و فعاليت حدود 9هزار استادکار و منبت کار و اشتغال بيش از 25هزار هنرمند در اين صنعت را بي بديل دانست و گفت: در نشستي که به تازگي با حضور نمايندگان ملاير و مديرکل ميراث فرهنگي همدان با علي اصغر مونسان رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور داشتيم، به توافق رسيديم که تا پايان شهريور به تعهداتمان براي رفع ايرادهاي ثبت جهاني اين صنعت عمل کنيم.

  وي ابراز اميدواري کرد: در مرحله نخستي که نماينده سازمان جهاني صنايع دستي براي بازديد به ملاير مي آيد، شاهد جهاني شدن صنعت منبت باشيم که در قطعي شدن آن شک نداريم.

  استاندار همدان با اشاره به ظرفيت هاي گردشگري ملاير، پيگيري پرونده ثبت جهاني ارگ باستاني نوشيجان را در دستور کار عنوان کرد و افزود: پرونده ارگ نوشيجان در نوبت ثبت جهاني است که اميدواريم پس از ثبت جهاني منبت شاهد جهاني شدن اين اثر مهم تاريخي باشيم.

  به گزارش ايرنا، سومين جشنواره ملاير، شهر ملي منبت شامگاه دوشنبه با حضور استاندار همدان، نمايندگان مردم ملاير در مجلس، فرماندار ويژه ملاير، امام جمعه ملاير و جمع کثيري از مسئولان استاني و شهرستاني، هنرمندان صنعت مبل و منبت و شهروندان ملايري در باغ تاريخي سيفيه آغاز به کار کرد.

  اين جشنواره به مدت 10روز ادامه دارد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/22   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 88
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.