رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 63
امروز: 10495
هفته جاری: 98857
ماه جاری: 217654
تاکنون: 14566125
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  تابلوي آثار تاريخي ملاير رونمايي شد
 • تابلوي منقش به آثار مهم تاريخي ملاير شامگاه دوشنبه با حضور استاندار همدان، نمايندگان مجلس، فرماندار ويژه ملاير و جمعي از مسئولان و هنرمندان در جشنواره تابستاني مبل و منبت ملاير رونمايي شد.
 • پويا کدري يکي از هنرمندان همداني اين اثر زيبا که شامل آثار تاريخي همچون ارگ باستاني نوشيجان، عمارت لطفعليان، يخچال ميرفتاح، پارک سيفيه، درياچه کوثر، بازار ملاير و مقبره سيف الدوله را خلق کرده است.
  وي در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين تابلوي نقاشي که با روان نويس کشيده است با عنوان تابلوي کورکي است و کشيدن اين اثر که همه آن کار دست است 24ساعت به طول انجاميد.
  کدري ادامه داد: تمام سعي و تلاش خود را به کار گرفتم تا بتوانم آثار مهم تاريخي ملاير را در اين اثر هنري معرفي کنم.
  اين هنرمند همداني تابلوي منقش به آثار تاريخي ملاير که مبل و منبت نيز يکي از اين آثار نقش بسته در تابلو است را به موزه لطفعليان اين شهر اهدا کرد.
  در اين آئين همچنين يکي از هنرمندان استادکار ملايري اثري خلق شده با منبت ريز را به سيدسعيد شاهرخي استاندار همدان اهدا کرد.
  در جشنواره تابستاني مبل و منبت ملاير که شامگاه دوشنبه همزمان با سومين سالگرد ملي شدن اين صنعت در باغ تاريخي سيفيه برگزار شد، جمع کثيري از مسئولان استاني و شهرستاني و هنرمندان و صنعتگران مبل و منبت حضور داشتند.
  الميرا سماواتي مجري رسانه ملي کار اجراي اين جشنواره را بر عهده داشت و هنرنمايي زوج هنرمند کشوري ماني رهنما و صبا راد، همچنين سيروس حسيني و گروه نوازندگان موسيقي سنتي ملاير باشکوه بودن اين جشنواره را دو چندان کرد، البته بارش نعمت بيکران خداوند در اين جشنواره خالي از لطف نبود.
  هنرمندان زن و مرد منبت کار و حتي نوجوانان در کنار جشنواره مشغول خلق اثري زيبا از منبت ملاير بودند.
  سومين جشنواره تابستاني مبل و منبت ملاير از 21مرداد آغاز شد و تا 10روز ادامه دارد.
  در حال حاضر بيش از پنج هزار کارگاه و بيش 9هزار استادکار در اين صنعت فعال هستند و براي بيش از 25هزار هنرمند شغل ايجاد کرده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/22   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 103
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.