5 بهمن 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 7
امروز: 2214
هفته جاری: 2214
ماه جاری: 32818
تاکنون: 15113561
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري؛ تنديس بوعلي سينا رونمايي شد
 • به مناسبت زاد روز بوعلي سينا نيم تنه اين عالم بزرگ در آئيني با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري، استاندار همدان و جمعي از مسئولان رونمايي شد.
 • آئين روز پزشک و زادروز حکيم هزاره ها بوعلي سينا پنجشنبه شب با استقبال گسترده شهروندان و مسافران در آرامگاه اين عالم در شهر همدان برگزار شد. در اين آئين نيم تنه حکيم بوعلي سينا اثر استاد «هادي عرب نرمي» کارشناس مجسمه سازي و کارشناس ارشد نقاشي از پرديس هنرهاي زيباي دانشگاه تهران، رونمايي شد. نمونه اوليه اين تنديس برگرفته از تصويرسازي ابوالحسن خان صديقي از شيخ الرئيس بود که در قالب فايبر گلاس به ارتفاع 120 سانتيمتر ساخته شد و قرار است اين نيم تنه بر روي پايه هايي با ارتاع 2 متر نصب شود. همچنين در اين آئين از انيميشن ماجراهاي پور سينا به کارگرداني اميد سيفي و وصيت نامه و زندگي نامه بوعلي سينا رونمايي شد.
  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/06/01   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 218
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.