20 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 19
امروز: 814
هفته جاری: 76701
ماه جاری: 241990
تاکنون: 16202550
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  وزير آموزش‌وپرورش: قلب سند تحول بنيادين آموزش و پرورش ‌دانشگاه فرهنگيان است.
 • وزير آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگيان را دانشگاهي مهم و داراي جايگاه رفيع برشمرد و گفت: دانشگاه فرهنگيان قلب سند تحول و محلي براي اصلاح و به‌روزآوري اطلاعات و دانش معلمان است.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، محسن حاجي ميرزايي در طي سفر دو روزه خود به همدان و با حضور در جمع مسئولان استان،  بابيان اينکه بر اساس آنچه در مأموريت‌هاي آموزش و پروش آمده ما مسئول تربيت انسان‌ها و نسل نو هستيم گفت: بر اساس سند تحول بنيادين آموزش‌وپرورش بايد از علم‌آموزي به سمت تربيت دانش آموزان حرکت کنيم.

  وي با اشاره به اينکه بايد بعد اقتصادي و کارآفريني دانش آموزان هم  رشد کند، ابراز کرد: علم، فناوري و جنبه‌هاي زيباشناسي از ابعاد مهمي است که بايد در عرصه تعليم و تربيت موردتوجه قرار گيرد.

  وزير آموزش‌وپرورش با تأکيد بر اينکه يادگيري فقط مختص کلاس درس نيست، بيان کرد: تنها کلاس نيست که اين مسئوليت را بر عهده دارد بلکه راهرو مدرسه، سالن ورزشي همه و همه در بحث تربيتي دانش آموزان مؤثر است.

  وي به افتتاح استخر دانش‌آموزي در همدان اشاره کرد و گفت: استخر هم يک محيط يادگيري در کنار کلاس درس براي دانش آموزان به شمار مي‌آيد هرچند جنبه‌هاي زيستي و بدني از جنبه‌هاي مغفول در آموزش‌وپرورش است.

  حاجي ميرزايي ابراز کرد: همه دنيا در حال تلاش براي پيشرفت هستند، اگر تاريخ زندگي انسان‌ها را بررسي کنيد به تکاپوي آنها براي بهتر زيستن و تحول مي‌رسيم.

  وي عنوان کرد: دغدغه جدي مربوط به نقطه تحول و تغيير انسان است چراکه گذشت زمان آشکار کرده که  تحول مستلزم، تحول در يادگيري است يعني هيچ تحول پايداري در هيچ جامعه‌اي اتفاق نمي‌افتد مگر در عرصه يادگيري.

  وزير آموزش‌وپرورش با تأکيد بر اينکه اگر مي‌خواهيم آينده جامعه‌اي را پيش‌بيني کنيم بايد ببينيم در مدارس آن جامعه به دانش آموزان چه چيزي آموزش مي‌دهند، گفت: ما عادت به توجه به پديده‌هاي کوتاه‌مدت داريم.

  وي پايداري در تحول را درگرو توجه به يادگيري دانست و بيان کرد: اگر مقام معظم رهبري تأکيد بر تحول در آموزش‌وپرورش دارند براي اين است که بايد براي رسيدن به هر تحول پايداري بايد به دنبال مدرسه‌ها برويم.

  حاجي ميرزايي تصريح کرد: هيچ سرمايه‌گذاري به‌اندازه سرمايه‌گذاري در آموزش‌وپرورش پربازده نيست‌. چراکه هر بنايي روزي فرسوده مي‌شود  اما مدرسه بنايي است که در آن بنايي ابدي نهاده مي‌شود.

  وي افزود: ما فرصتي ايجاد کرده‌ايم تا به تمام مردم اين امکان را بدهيم که با هر حدي از بضاعت آجري براي ساخت مدرسه بر روي آجر بگذارد.

  وزير آموزش‌وپرورش درباره طرح مدارس طيبه نيز گفت: قرار است مدرسه طيبه در همدان ساخته شود، هرچه مدارس بزرگ‌تر باشد تعامل دانش آموزان نيز بيشتر است.

  وي اعلام کرد: از امسال سامانه مکان‌يابي راه‌اندازي کرديم تا درجايي که مي‌خواهد مدرسه ساخته شود به‌تمامي ابعاد ازجمله تحرک جمعيتي نيز توجه شود.

  حاجي ميرزايي همچنين دانشگاه فرهنگيان را دانشگاهي مهم و داراي جايگاه رفيع برشمرد و گفت: دانشگاه فرهنگيان اصلاح رويه‌ها است يعني در اين دانشگاه هرکسي که وارد مي‌شود بايد دائماً و هرسال در تعامل و ارتباط باشد و روش‌هاي خود را اصلاح کند.

  وي با تشريح سازوکار اين دانشگاه، ابراز کرد: دانشگاه فرهنگيان محلي براي اصلاح و به‌روزآوري  اطلاعات و دانش معلمان است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/03/25   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 3132
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.