21 مرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 4
امروز: 5760
هفته جاری: 41723
ماه جاری: 264116
تاکنون: 16448532
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  ستاري: فرهنگ اقتصاد دانش‌بنيان در کشور بخصوص همدان نهادينه شود
 • معاون علمي و فناوري رييس جمهوري، گفت: با تلاش مسوولان بايد فرهنگ اقتصاد دانش‌بنيان در کشور و به ويژه در بين جوانان نهادينه شود.
 •  

  به گزارش روابط عمومي استانداري همدان، دکتر سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهور، طي سفر يک روزه خود به همدان، و با حضور در نشست اعضاي ستاد اقتصاد مقاومتي همدان، گفت:  اقتصاد دانش بنيان يک نرم افزار است که بر روي سخت‌افزار جاي مي‌گيرد؛ امروز دنيا به سمت فناوري و محصولات دانش بنيان حرکت مي‌کند.

  وي با اشاره به نقش خطير پايگاه نوژه همدان اظهار داشت: اين پايگاه هوايي با شهدايي که تقديم انقلاب کرده‌ است، مي‌تواند يکي از محورهاي اصلي فعاليت‌هاي فرهنگي همدان باشد.

  ستاري عنوان کرد: اقتصاد بر پايه نفت خسارت‌هاي بسياري به کارآفريني و خلاقيت جوانان ايران وارد کرد.

  وي با اشاره به اينکه توجه اقتصاد دانش بنيان به ذهن جوانان به عنوان يک سرمايه است، افزود: جامعه‌اي دانش بنيان است که افراد را به خاطر خود فرد، توانايي‌ها و خلاقيت‌هاي آن‌ها بخواهد.

  رييس بنياد ملي نخبگان ادامه داد: دانشگاه‌ها در هر کشور و هر استان به عنوان محور توسعه محسوب مي‌شوند که براي توسعه بيشتر بايد از آن‌ها حمايت کرد.

  وي با اشاره به اينکه بايد اثرات تعداد دانشجويان دانشگاه‌هاي يک استان را در بين مردم لمس کرد، اظهار داشت: در فرهنگ سازي اقتصاد دانش بنيان و علم و فناوري نيز بايد به گونه‌اي عمل کرد که اثرات دانش را در اقتصاد مشاهده کنيم.

  ستاري بيان کرد: ظرفيت‌هاي خوبي در زمينه علم و فناوري در استان همدان وجود دارد و تلاش مي‌شود با تمام توان از طرح‌ها و برنامه‌هاي اين استان در ‌زمينه‌هاي گوناگون حمايت و پشتيباني شود.

  تصاویر در سایز اصلی
    
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/05/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 201
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.