4 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 3174
هفته جاری: 61211
ماه جاری: 28631
تاکنون: 16676172
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: الوند شناسنامه‌ همدان است و بايد از آن محافظت کرد / طرح 80ميليون محيط‌بان، گامي بلند در جهت اجتماعي کردن حفاظت از محيط زيست
 • استاندار همدان گفت: حفاظت از محيط زيست بايد همراه با رونق اشتغال، ارتقا و بهبود وضع معيشت مردم باشد.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، سيد سعيد شاهرخي در ديدار با رييس يگان حفاظت محيط زيست گفت: حفظ محيط زيست براي مسوولان بسيار با اهميت است اما ارتقاي معيشت و اشتغال نيز يک موضوع محوري و کليدي است.

  وي ادامه داد: حفظ محيط زيست بايد توام با ايجاد و رونق اشتغال باشد و حفظ اين دو در کنار هم هنر بزرگي است.

  استاندار همدان بيان کرد: محيط زيست هر جا که احساس مي کند توسعه صنعت و اشتغال به اين مجموعه آسيب مي زند بايد به عنوان راهنما عمل کرده تا در کنار حفظ محيط زيست شاهد توسعه اقتصادي باشيم.
   
  شاهرخي با بيان اينکه گاهي مواقع شاهد سخت گيري از سوي اداره هاي محيط زيست هستيم افزود: البته اداره کل حفاظت محيط زيست همدان همراه و همسو با توسعه اقتصادي گام برداشته و سختگيري نمي کند.

  وي افزود: نبايد به خاطر يک کار مقطعي به محيط زيست آسيب زد چرا که در همه مراحل معيار مسوولان قانون است.

  استاندار همدان گفت: مردم بدانند حفظ محيط زيست در کنار توجه به استانداردهاي زيست محيطي دامنه الوند بسيار با اهميت بوده چرا که اقليم و هواي همدان، کوه، دشت و سراب ها و منابع طبيعي اين استان عامل پابرجايي همدان و قدمت سه هزار و 500 ساله آن است.

  شاهرخي گفت: بايد در برنامه ريزي ها به پاک تر شدن هواي استان توجه کرد و از دامنه شمالي همدان با رعايت مولفه هاي زيست محيطي به بهترين نحو استفاده کرد.

  وي گفت: امنيت محيط زيست يکي از اساسي ترين و مهمترين مولفه هاي بشر است ، بنابراين نقش محيط زيست و اهميت و حفاظت از آن نقش بي بديل است و نمي شود نقش ديگري براي جبران محيط زيست تعريف کرد.

  استاندار همدان بيان کرد: مسوولان متعهد به نگهداري محيط زيست براي نسل هاي آينده هستند چرا که در صورت بروز ويراني و خرابي در محيط زيست جبران آن بسيار دشوار است.

  شاهرخي افزود: طرح 80 ميليون محيط بان نشات گرفته از اهميت کار و نگاه بلند مدير ارشد سازمان حفاظت محيط زيست است.

  وي اضافه کرد: اجراي اين طرح گامي براي اجتماعي کردن حفاظت محيط زيست است و هم اينک راهي جز استفاده از توان مردم و سمن ها براي حفاظت از محيط زيست نداريم.

  استاندار همدان ادامه داد: سمن ها را بايد تقويت کرده و براي افزايش تعداد آنها، حمايت مالي، قضايي و حقوقي اقدام کرد چرا که مردم چشم بينا و دست توانمند حفاظت از محيط زيست هستند.

  شاهرخي افزود: جوانان درک صحيح از شرايط محيط زيست دارند بنابراين بايد با حمايت از اين قشر براي عملياتي شدن طرح 80 ميليون محيط بان و اجتماعي کردن حفظ محيط زيست تلاش کرد.

  تصاویر در سایز اصلی
    
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/06/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2093
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.