4 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 16
امروز: 3480
هفته جاری: 61517
ماه جاری: 28937
تاکنون: 16676363
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان مطرح کرد: همدان از استان‌هاي پيشرو در تقسيمات کشوري / 2هزار و 331 نقطه همدان کدگذاري شد
 • استاندار همدان در جلسه طرح ملي کدگذاي عناصر و واحدهاي تقسيمات کشوري با رحماني فضلي وزير کشور که به صورت ويدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: طبق دقيق‌ترين آمار اعلام شده از سوي وزارت کشور به دنبال اجراي طرح ملي کدگذاري عناصر تقسيمات کشوري، 2 هزار و 331 نقطه اين استان کُدگذاري شد.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، سيد سعيد شاهرخي در آيين ويدئو کنفرانسي وزير کشور با استانداران و رونمايي از مرحله نخست کدگذاري عناصر و واحدهاي تقسيماتي همزمان با هفته دولت بيان کرد: طرح ملي کد گذاري عناصر تقسيمات کشوري از سال 95 آغاز شد و پس از چهار سال تلاش به نتيجه رسيد.

  وي افزود: امروز رونمايي از مرحله نخست کدگذاري عناصر و واحدهاي تقسيماتي، شاهد پايان يک رويداد مهم بوديم که مي تواند آغاز مرحله ديگري از فعاليت‌هاي توسعه اي کشور در نقاط مختلف باشد.

  استاندار همدان گفت: در همدان نيز با تلاش حوزه سياسي استانداري و دفتر تقسيمات کشوري توانستيم 2 هزار و 331 کد را به ثبت برسانيم يعني نقاط روستايي، مزارع و ديگر نقاطي که استحقاق دريافت کُد داشتند در اين سامانه امروز رونمايي و ثبت شد.

  شاهرخي ادامه داد: واحدهاي تقسيمات کشوري، نقش مهم در توسعه مناطق دارد بنابراين حوزه سياسي استان توجه ويژه به تقسيمات کشوري داشته و يکي از استان هاي پيش رو در اين حوزه است.

  وي افزود: سال گذشته توانستيم شهرستان درگزين را به تصويب دولت رسانده و مردم لايق و شايسته درگزين را صاحب فرمانداري با دو بخش کنيم همچنين با مصوبه دولت کرفس در شهرستان درگزين، اسلام‌آباد آق گل در ملاير و  پاليز در اسدآباد تبديل به شهر شده و شهرداران آنها نيز منصوب شدند.

  استاندار همدان تاکيد کرد: مجموعه استانداري هرجا استحقاق ارتقا داشته باشد را در حوزه تقسيمات کشوري دنبال مي کند چرا که آورده زيادي براي مردم و نقش مهمي در توسعه مناطق دارد.

  شاهرخي افزود: ارتقاي مناطق خدمات رساني به مردم و دسترسي مردم به مراکز خدمات و ادارات را تسهيل کرده، در نتيجه موجب ارتقاي سطح زندگي مردم و جلب رضايت آنان مي‌شود.

  وي گفت: در حوزه تقسيمات کشوري به ويژگي‌هاي جغرافيايي، منابع طبيعي، امکانات منطقه، اشتراکات فرهنگي و جمعيت منطقه توجه کرده و با توجه به اين مولفه‌ها براي ارتقا مناطق تلاش مي‌شود.

  استاندار همدان بيان کرد: اين استان داراي يک ميليون و 737 هزار نفر جمعيت بوده که يک ميليون و 51 هزار نفر معادل  59.8 درصد در مناطق شهري و 40.2 درصد در روستاها زندگي مي کنند.

  شاهرخي با بيان اينکه 117 هزار نفر از جمعيت همدان را بهره‌برداران بخش کشاورزي و دامپروري تشکيل مي‌دهند افزود: اين استان داراي 10 شهرستان، 26 بخش، 31 شهر ، 73 دهستان و يک هزار و 37 روستا است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/06/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2093
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.