4 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 3178
هفته جاری: 61215
ماه جاری: 28635
تاکنون: 16676174
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان مطرح کرد: سياست دولت شکست کرونا و فعال بودن مشاغل اقتصادي و بازگشايي مدارس
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان در نشست اعضاي ستاد استاني مقابله با کرونا گفت: سياست ستاد ملي مقابله با ويروس کرونا شکست اين ويروس در کنار فعال بودن همه مشاغل اقتصادي و بازگشايي مدارس است.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس شاهرخي استاندار همدان، با اشاره به اهميت چرخيدن اقتصاد و معيشت مردم، افزود: بايد در کنار چرخيدن اقتصاد و معيشت زندگي مردم سلامت مردم را نيز حفظ کرد و اين مطالبه در صورت رعايت پروتکل هاي بهداشتي امکان پذير است.

  وي گفت: روند گسترش ويروس کرونا با همکاري مردم و تلاش کادر درمان قابل مهار است و در اين صورت ويروس سير نزولي مي يابد.

  استاندار همدان تاکيد کرد: چنانچه مردم نسبت به رعايت مولفه هاي بهداشتي مورد تاکيد نظير زدن ماسک، رعايت فاصله فيزيکي و پرهيز ار تجمع و برگزاري مراسم عروسي و عزا بي اعتنا باشند احتمال تجربه طغيان و پيک کرونا در همدان دور از انتظار نيست.

  شاهرخي خواستار پيگيري معاونت سياسي و امنيتي استانداري و دانشگاه علوم پزشکي نسبت به تامين وسايل مورد نياز براي ضدعفوني و گندزدايي و در اختيار آموزش و پرورش قرار دادن اين تجهيزات و مواد شيميايي شد.

  وي همچنين بر ضرورت بازرسي مستمر پايانه‌هاي درون و برون شهري استان همدان تاکيد کرد و گفت: در صورت مواجهه با شرايط نامناسب اين موضوع به منظور اصلاح با مسوول مربوطه مکاتبه شود.

  استاندار همدان گفت: گزارش هايي مبني بر رعايت نکردن دستورالعمل هاي بهداشتي در برخي مناطق گردشگري از جمله محوطه گنجنامه دريافت شده که بايد نظارت در اين مناطق را تشديد کرده و از تبليغات محيطي براي ترغيب شهروندان به استفاده از ماسک و رعايت پروتکلهاي بهداشتي استفاده کرد.

  وي با بيان اينکه هزينه تبليغات به طور حتم کمتر از بستري شدن فرد در بيمارستان است، از همکاري مردم و هدايت هاي ائمه جمعه و سازمان تبليغات اسلامي براي برگزاري همراه با نظم و انضباط مراسم‌هاي مذهبي دهه اول محرم قدرداني کرد.

  استاندار همدان از بازگشايي و راه اندازي مدارس و دانشگاه ها با همکاري اولياي دانش آموزان قدرداني کرد و افزود: سالتحصيلي جديد در اين استان با 22 هزار فرهنگي و 291 هزار دانش آموز آغاز شده است.

  شاهرخي گفت: آموزش دانش آموزان به سه شيوه حضوري، مجازي و از طريق صدا و سيما صورت مي گيرد و خانواده دانش آموزان از فرصت‌هاي مهيا شده از طريق وزارت آموزش و پرورش مي توانند براي علم آموزي فرزندان بهره بگيرند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/06/25   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 682
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.