8 آبان 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 0
هفته جاری: 40627
ماه جاری: 57013
تاکنون: 16808485
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: به ساخت‌و‌سازهاي بدون اصول معماري مجوز داده نمي‌شود
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان، در نشست اعضاي کميسيون ماده پنج استان گفت: به ساخت‌و‌سازهاي بدون اصول معماري مجوز داده نمي‌شود و ساخت‌وسازها نبايد موجب تضييع حقوق شهروندان، همسايگان و آيندگان شود.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، سيد سعيد شاهرخي، در نشست اعضاي کميسيون ماده پنج هدف شوراي عالي معماري و شهرسازي استان را رفاه شهروندان و بهبود محيط زندگي در تمامي سطوح شهر دانست و افزود: محيط شهري بايد منطبق بر استانداردهاي شهرسازي باشد.

  وي با تاکيد بر رعايت ضوابط و مقررات شهرسازي، گفت: نگاه ما بيشتر، به بلندمرتبه سازي و تسريع امور مردم براي ساخت‌وساز است.

  استاندار همدان افزود: کميته فني بايد با بررسي‌هاي کارشناسانه در ارائه مجوزهاي ساخت و ساز حساسيت لازم را لحاظ کنند.

  شاهرخي ادامه داد: اقداماتي براي سرعت بخشيدن به مراحل صدور پروانه ساخت، نظارت‌ها و سازوکار سازمان نظام مهندسي در دستور کار قرار گرفته که جزئيات آن اطلاع‌رساني خواهد شد.

  وي اضافه کرد: آپارتمان‌سازي و برج‌سازي با يکديگر تفاوت اساسي دارند، بنابراين مردم و کميته فني و سازنده‌ها بايد به اين نکته توجه ويژه داشته باشند.

  شاهرخي با اشاره به اينکه طراحي ساختمان‌هاي بلندمرتبه با جمعيت متراکم، ‌بايد رضايت تمام ساکنان و همسايگان را فراهم کند، ادامه داد: با ساخت‌وسازي که آسايش و آرامش شهروندان يا ساکنان آن ساختمان را سلب کند، موافقت نخواهيم کرد.

  وي از آپارتمان سازها و برج‌سازها خواست در طراحي‌هاي خود توجه ويژه‌اي به سرويس‌دهي‌ها، نقل و انتقالات شهري و ديگر جنبه‌هاي انساني داشته باشند و نبايد فقط به سوددهي ساخت‌وسازها اکتفا شود.

  استاندار همدان يادآور شد: اعضاي کميسيون ماده پنج در تصميم هاي خود، آينده شهر و استان را نيز در نظر بگيرند.

  هفتمين جلسه کميسيون ماده پنج شهر همدان در سال 1399، با حضور اعضاي اصلي اين کميسون به رياست سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان، در سالن‌شهداي استانداري برگزار شد.

  طرح مجموعه شهري همدان سال 87 مصوب و سال 91 مطالعات آن آغاز شد و پس از ارائه به شوراي عالي شهرسازي، مهرماه سال گذشته، همدان کلانشهر شد.

  شهر همدان بيش از 577 هزار نفر جمعيت و پنج هزار و 700 هکتار وسعت دارد. سرانه جمعيتي اين شهر در هر هکتار 93 نفر و سرانه اين شاخص در کشور 54 نفر در هکتار است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/07/01   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2388
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.