8 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 0
امروز: 4319
هفته جاری: 26508
ماه جاری: 48562
تاکنون: 17145308
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: نظارت بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي تشديد شود
 • سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان گفت: به منظور افزايش توجه به دستورالعمل‌هاي بهداشتي و کاهش آمار مبتلايان به کرونا بايد نظارت بر روند اجراي پروتکل‌ها تشديد شود.
 • سيد سعيد شاهرخي روز شنبه در ستاد استاني مقابله با کرونا اظهار داشت: سپاه همدان، دانشگاه علوم پزشکي و سازمان صنعت، معدن و تجارت همکاري لازم را براي تشديد نظارت ها داشته باشند.

  استاندار اضافه کرد: تيم هاي بازرسي ابتدا اقدام به راهنمايي و ارشاد واحدهايي که نسبت به رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي بي اعتنا هستند کرده و در صورت لجاجت و اصرار فرد به تخلف بهداشتي، علاوه بر تعطيلي واحد فرد متخلف به مرجع قضايي معرفي شود.

  استاندار همدان با بيان اينکه روند نظارت بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي بايد در شهرهاي داراي وضعيت قرمز کرونايي تشديد شود اظهار داشت: در برخي از محله‌هاي شهر همدان اثري از استفاده ماسک و رعايت فاصله فيزيکي و شيوه نامه هاي بهداشتي نيست در حاليکه بايد فرمانداري همه دستگاه‌هاي مسوول را پاي کار آورد و اجازه رشد يکباره آمار متوفيان در شهرستان را ندهند.

  شاهرخي اضافه کرد: در اين راستا مي‌توان از حرکت‌هاي نمادين از جمله استفاده گشت زني با خودروهاي داراي بلندگو و ترغيب و تشويق مردم به رعايت اصول بهداشتي در کنار بيان هشدارهاي لازم، استفاده کرد.

  استاندار همدان گفت : دانشگاه علوم پزشکي براي پيشگيري از شيوع کرونا در خواست ايجاد محدوديت هايي را دارد که بايد اين درخواست ها در جلسه فوق العاده کميته امنيتي و اجتماعي مطرح و به دنبال تاييد وزارت کشور در همدان اعمال شود.

  شاهرخي تاکيد کرد: سعي کميته امنيتي و اجتماعي و علوم پزشکي بر مطابق بودن تصميمات با مصوبات و سياست هاي ستاد ملي کرونا باشد چرا که هنر ما توجه به معيشت در کنار سلامت است در غير اينصورت، تعطيل کردن و نشستن افراد در خانه را مي توان شکست دادن ما توسط کرونا دانست.

  شاهرخي از مديران دستگاه اجرايي استان همدان خواست در اين شرايط کرونايي رعايت حال کارمندان داراي علايم بيماري به ويژه زنان باردار و زنان داراي فرزند زير ? سال را بکنند. 

  وي درباره درخواست هاي ارائه شده براي تزريق واکسن آنفلوآنزا نيز اظهار داشت: علوم پزشکي واکسن را بر اساس ضوابط ستاد ملي کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي تزريق کند و به درخواست غير متعارف در هر مقام و جايگاهي و خارج از روال قانوني پاسخي ندهد.

  استاندار همدان گفت: کادر بهداشت و درمان هفت ماه کار طاقت فرسا را متحمل شدند بنابراين به زودي در آييني از تلاش و خدمات اين عزيزان قدرداني صورت مي گيرد.

  شاهرخي همچنين از مديران آموزش و پرورش به واسطه تلاشهاي صورت گرفته براي بازگشايي مدارس قدرداني کرد و گفت: خواستار تداوم بازگشايي مدارس بوده البته مي توان در صورت قرار گرفتن در شرايط خاص کرونايي از ظرفيت آموزش مجازي و صدا و سيما نيز براي تدريس استفاده کرد.

  وي افزود: سازمان تبليغات اسلامي با هدايت امام جمعه برنامه هاي محرم را با مديريت همراه با عقلانيت، رعايت پروتکل هاي بهداشتي و حفظ شعائر اسلامي برگزار کرد و در ادامه نيز انتظار مي رود براي مراسم اربعين همين گونه عمل کند.

  استاندار همدان تاکيد کرد: راهپيمايي اربعين امسال ممنوع بوده همچنين اسکان زائر، راه اندازي ايستگاه صلواتي و تجمع نيز براي اربعين حسيني در اين استان صورت نمي‌گيرد.

  شاهرخي با بيان اينکه محدوديت ها در شرايط قرمز کرونايي به منظور حفظ سلامت مردم تشديد مي شود تاکيد کرد: احتمال مي رود مراسم متمرکز در شهرهايي که وضعيت قرمز کرونايي دارند با رعايت پروتکل ها پيش بيني شود که اين موضوع نياز به بررسي است.

  وي با تبريک هفته دفاع مقدس گفت: امروز سالگرد تحقق فرمايش حضرت امام راحل (ره) در شکسته شدن حصر آبادان است دستوري که در معادلات نظامي و شرايط آن روز محقق شدن آن امکان پذير نبود ولي اين دستور در قالب عمليات ثامن الائمه به نتيجه رسيد و به يادگار در تاريخ جنگ ثبت شد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/07/20   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 248
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.