8 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 4468
هفته جاری: 26658
ماه جاری: 48712
تاکنون: 17145372
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار: 20 معدن راکد همدان به چرخه توليد بازگشت
 • استاندار همدان با تاکيد بر خواسته رييس جمهوري درباره توسعه و بهره‌برداري معادن گفت: 20 معدن استان که راکد بود فعال شده و به چرخه توليد و اشتغال بازگشته است.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان؛ سيدسعيد شاهرخي  در جلسه اعضاي شوراي معادن اظهار داشت: سال گذشته 11 معدن غيرفعال و در 6 ماه نخست امسال هم 9 معدن مشغول استخراج و اکتشاف شده و به جمع واحدهاي فعال استان اضافه شدند.  

  شاهرخي گفت: بي‌ترديد بازگشت معادن راکد در افزايش اشتغال و توليد اين منطقه بسيار اثر گذار است و روند بازآفريني و تقويت معادن غيرفعال با جديت ادامه دارد.  

  استاندار همدان خاطرنشان کرد: از 280 معدن استان 158 معدن در حال کار و تلاش هستند و 122 معدن به دلايل گوناگون در حال حاضر غيرفعال هستند که پالايش و ارزيابي آن‌ها براي فعال‌سازي در اولويت قرار گرفته است.  

  وي به کوشش و تکاپوي مسوولان براي رونق توليد و اشتغال افزود: در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد به صورت تخصصي با حضور روساي اداره‌ها و بانکها به مشکلات صنايع و واحدهاي توليدي رسيدگي و گره گشايي مي‌شوند.

  شاهرخي روساي دستگاه‌هاي اجرايي را به حمايت بي‌چون و چرا از واحدهاي توليدي توصيه کرد و از آن‌ها خواست با ديدگاه فرابخشي براي برداشتن موانع پيش روي معادن اقدام کنند.  

  استاندار همدان به منابع طبيعي، محيط زيست، راه و شهرسازي و ميراث فرهنگي تاکيد کرد: دستور رييس جمهوري براي فعال‌سازي معادن راکد در راس امور قرار داده و در پنج ماه باقي مانده از فصل عمراني آهنگ راه‌اندازي معادن را شتاب بدهند.  

  او با بيان اينکه هم اينک جنگ اقتصادي را تجربه مي‌کنيم يادآوري کرد: در شرايطي که بخش توليد با مشکلات گوناگون مواجه است ما بايد سپر و مانع آسيب ديدن توليدکنندگان باشيم و براي دفاع از حقوق آن‌ها بکوشيم. 

  از 67 نوع ماده معدني کشور 30 نوع در معادن همدان استخراج و فرآوري مي‌شود.


  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/08/15   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 114
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.