8 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 4427
هفته جاری: 26616
ماه جاری: 48670
تاکنون: 17145357
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: آمار متوفيان کرونا در استان 3.5 برابر افزايش داشته است
 • استاندار همدان گفت: بر اساس داده‌هاي آماري علوم پزشکي اين استان ميانگين متوفيان کرونا از روزانه چهار نفر در پيک اول کرونا به 15 نفر در پيک سوم شيوع اين بيماري رسيده است.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، سيدسعيد شاهرخي در ستاد استاني مقابله با ويروس کرونا اظهار داشت: به دنبال شيوع ويروس کرونا از اسفند سال گذشته سه پيک را پشت سر گذاشتيم که پيک نخست آن اسفند 98 و فروردين 99، مرحله دوم خرداد و پيک سوم از حدود يکماه پيش آغاز شده است.

  وي اضافه کرد: در مرحله سوم پيک کرونا به ويژه در اين روزها به شکل بي سابقه و خطرناک شاهد گسترش بيماري هستيم به گونه اي که شمار بيماران بستري در بيمارستان هاي اين استان به حدود يک هزار و 100 کرونايي رسيده است.

  استاندار همدان بيان کرد: طبق دادهاي آماري تعداد تست مثبت کرونا از 20 نفر در روز در پيک نخست شيوع ويروس کرونا به 140 تا 150 نفر در روز رسيده است که اين شرايط زنگ خطر جدي است.

  شاهرخي اضافه کرد: در حال حاضر به شکل بي سابقه شاهد گسترش شديد و سرعت گرفتن انتشار بيماري نسبت به موج اول کرونا هستيم با اين وجود بايد با اقدام هاي پيشگيرانه سرعت انتشار اين ويروس را کاهش دهيم.

  وي گفت: با وجود شدت گرفتن شيوع بيماري و افزايش تعداد بيماران بستري اما تعداد نيروهاي فعال در بخش درمان کادر ثابت بوده بلکه تعدادي از آنها به علت ابتلا به اين بيماري در بستر بيماري و قرنطينه هستند.

  استاندار همدان افزود: با وجود مشکلاتي نظير کمبود کادر درمان، دارو و مکان اما هر ميزان هم به تعداد کادر درمان اضافه شود نمي توان جلوي سيل بيماري را گرفت همچنين با افزايش ورودي بيمارستان ها شمار متوفيان نيز افزايش مي يابد.

  شاهرخي ادامه داد: در اين برهه از زمان امر پيشگيري يک ضرورت اجتماعي است در غير اينصورت بي اعتنايي به پروتکل‌هاي بهداشتي موجب آسيب پذيري در برابر اين ويروس و ابتلا به اين بيماري مي‌شود.

  وي خطاب به فرمانداران و اعضاي ستادهاي شهرستاني مقابله با کرونا عنوان کرد: آنها مجري مصوبات ستاد ملي و استاني و در خط مقدم پيشگيري هستند بنابراين بايد با هماهنگي، وفاق و همدلي نسبت به قطع کردن زنجيره کرونا تلاش کنند.

  استاندار همدان گفت: هفت شهرستان همدان در وضعيت بحراني کرونا قرار دارند و محدوديت هاي سابق پيش بيني شده براي اين مناطق به قوت خود باقي است علاوه بر اين از روز بيستم آبان فعاليت کسبه از ساعت 18 به بعد ممنوع است.

  شاهرخي با بيان اينکه تنها برخي از صنوف که خدمات دارويي و غذايي ارائه مي دهند مجاز به فعاليت از ساعت 18 به بعد هستند افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت مصوبات ستاد کرونا را به همه صنوف و اتحاديه‌ها اطلاع رساني کند تا کسبه اي مدعي نشود که از اين خبر و اطلاعيه مطلع نبوده است.

  وي با بيان اينکه خطر ابتلا به کرونا جدي است اظهار داشت: جان افراد در معرض تهديد و آسيب است بنابراين نبايد اجازه داد با به خطر افتادن جان مردم شاهد روانه شدن انبوهي از بيماران به سمت بيمارستانها باشيم.

  استاندار همدان اضافه کرد: اطلاع رساني مصوبات و اعمال محدوديت ها بسيار با اهميت است و بايد تفرجگاه هايي مثل بلوار ارم، گنجنامه، سراب هاي نهاوند و امثالهم طرح هاي ترافيکي اعمال کرد تا دورهمي و تجمع در خيابان ها نباشد.

  شاهرخي بيان کرد: ايجاد محدوديت براي فعاليت کسبه نبايد زمينه اي براي فعاليت بساط گستران شود بنابراين بايد فرمانداران به ويژه فرماندار همدان تدبيري براي فعاليت دستفروشان بيانديشند.

  وي از دانشگاه علوم پزشکي خواست مخلان سلامت را به دستگاه قضايي معرفي کند و گفت: هر اجتماع حداقل 10 تا 20 نفر را روانه بيمارستان مي کند بنابراين نبايد اجازه اجتماع افراد در يک مکان داده شود.

  استاندار همدان تاکيد کرد: هيچکس اجازه ندارد مصوبه ستاد ملي و استاني مقابله با کرونا را زير پا بگذارد بنابراين درخواست مي شود تيم هايي براي برخورد با عوامل برگزاري اجتماع، مراسم هاي عزا و عروسي تشکيل شود.

  شاهرخي خواستار استفاده از ظرفيت و توان ائمه جمعه، افراد ذي نفوذ براي پيشگيري از شکل گيري تجمع و دورهمي ها شد و افزود: براي توفيق در اين کار نيازمند همکاري و همراهي مردم هستيم و اين امر مستلزم اقناع سازي است.

  وي ادامه داد: رسانه ها و خبرنگاران با نوآوري و بهره گيري از سبک‌هاي جديد و با هنرنمايي، توجه مردم را به رعايت پروتکل هاي بهداشتي براي پيشگيري از شيوع بيماري جلب کرده و حتي مي توانند اتاق فکري براي انجام کارهاي نو در حوزه رسانه تشکيل دهند.

  استاندار همدان اضافه کرد: در اين راستا رسانه ها مي توانند از پزشکان، بيماران کرونايي و شخصيت ها و  چهره‌هاي مشهور مصاحبه کرده تا با اين شيوه مردم را به رعايت شيوه‌نامه هاي بهداشتي دعوت و ترغيب کنند.

  شاهرخي بيان کرد: هيچ واحد آموزشي در زماني که فعاليت ها به صورت غيرحضوري است حق فعاليت و آموزش حضوري را ندارد همچنين دستگاه ها مجاز به برگزاري جلسه نبوده و در صورت ضرورت نبايد تعداد مدعوين با در نظر گرفتن فضاي جلسه از 15 نفر تجاوز کند.

  وي گفت: يکي از مکان‌هاي خطر آفرين آرامستان ها هستند بنابراين فرمانداران بايد در برنامه ريزي ها به تناسب فيزيکي آرامستان، نسبت به مسدود کردن مسير رفت و آمد به اين محل ها اقدام کرده به گونه اي که تعداد محدودي از بستگان بتوانند در تشييع جنازه شرکت کنند.

  استاندار همدان گفت: مکان و فضاي داخلي شعب برخي بانک هاي همدان با ميزان مراجعه کنندگان همخواني ندارد بنابراين بايد اين قبيل بانک ها پس از طي تشريفات قانوني تا اطلاع بعدي تعطيل شوند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/08/21   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 161
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.