پايگاه امر به معروف و نهي از منکر شهرستان درگزين
پايگاه امر به معروف و نهي از منکر
سايت فرمانداري درگزين
معاونت امور عمراني
ستاد انتخابات استان
معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي
دفتر امنيتي،انتظامي، امور اتباع و مهاجرين خارجي
اداره کل سرمايه گذاري
قرارگاه اقتصاد مقاومتي استان
دفتر اموربانوان و خانواده
امور روستايي و شوراها
امور ايثارگران
دفتر بازرسي و امورحقوقي
اداره کل پدافندغيرعامل
دفتر امور شهري و شوراها
مديريت فناوري اطلاعات وشبکه دولت
اداره کل اداري و مالي
دفتر برنامه ريزي و نوسازي اداري
اداره کل مديريت بحران
دفترهماهنگي اموراقتصادي
دفتر سياسي و انتخابات
پايگاه فرهنگي استانداري
دفتر فني استانداري همدان

 
مهمانان حاضر در سایت: 80
امروز: 7627
هفته جاری: 84966
ماه جاری: 329329
تاکنون: 13718281
 
فجر انقلاب، دمیدن خورشید استقلال و آزادی و اسلام است. امام خمینی (ره)

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  الهي تبار: براساس قانون و فتواي مقام معظم رهبري، ورود نيروهاي مسلح و نهادهاي نظامي در عرصه ي انتخابات ممنوع و شرعاً حرام است.
 • جلسه معاون محترم سياسي، امنيتي و اجتماعي و رئيس ستاد انتخابات در روز چهارشنبه 95/12/4 برگزار گرديد.
 • آقاي الهي تبار معاون محترم سياسي، امنيتي و اجتماعي  در ابتداي اين جلسه گفت: زماني که دولت تدبير و اميد آغاز به کارکرد با شرايط سخت اقتصادي، اعتقاد عمومي پايين به دولت و سياست­ خارجي بدي مواجه بود و از يک سو فضاي نا اميدي لايه­هاي مختلف جامعه حاکم بود از سوي ديگر تحريم­ها و قطعنامه­ها بر کشور سايه افکنده بود؛ به همين خاطر مردم در انتخابات گذشته به آقاي روحاني که داراي ديدگاه­ها و نظرات متفاوت با ساير داوطلبان بود راي دادند.

  وي در ادامه گفت: عقيده ما اين است که قانون اساسي کشور ما آنقدر ظرفيت دارد که مردم مي­توانند تعيين کننده سرنوشت خود باشند هر چند که بعضاً حرکت هايي در کشور صورت مي­گيرد که رأي مردم با سمت خاصي هدايت کند و اين خطرناک و مغاير با موازين امام خميني(ره) ، مقام معظم رهبري و اهداف و سياست هاي عاليه انقلاب است.

  الهي تبار با بيان اينکه در اين دولت اقدامات و کارهاي بزرگي در ابعاد مختلف فرهنگي و هنري، دانشگاهي، اقتصادي، آموزش و پرورش، بانوان، تشکل­هاي سياسي انجام شده است، اظهار نمودند که امروز فضاي نقد و گفتگو در کشور ايجاد شده ، به طوري که فضاي جنب و جوش در کشور ايجاد شده است.

  وي در ادامه افزود: افتخار دولت در زمينه­ ي محيط زيست اين است که علي رغم تخريب­ هاي زيادي که از جانب منفعت گرا ها صورت گرفته است جلوي اين افراد منفعت گرا را گرفته است.

  الهي تبار درخصوص برجام نيز گفت: تحريم­هاي گسترده نفتي و بانکي باعث آسيب­هاي زيادي به کشور شد که با برجام اين تحريم ها لغو گرديد.

  وي در ادامه اظهار کرد: امنيت ايران در منطقه بي نظير است و با توجه به بوجود آمدن جريان داعش در منطقه، کشورهاي اروپايي و منطقه نگران هستند که اگر يک روز داعش از بين برود نيروهاي به جا مانده از داعش امنيت آنها را از بين مي­برد، در حالي که ايران نگران در اين مورد ندارد.

  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار گفت: نگرش دولتي در مورد امنيت اين است که با ايجاد امنيت پايدار، فضاي کسب و کار توسعه يابد.

  وي ادامه داد: کشوري که در زير تيغ فصل هفتم شوراي امنيت سازمان ملل باشد و کشورهاي ديگر آن را تهديد کننده­ي امنيت جهان بدانند و بنا بر تجربه­ي تاريخي در ليبي، عراق و افغانستان که با جنگ مواجه شدند و  هيچ سرمايه گذاري خارجي حتي سرمايه گذار داخلي حاضر به آوردن سرمايه خود  آن نباشد، چطور مي­توان انتظار ايجاد شرايط پايدار اقتصادي در آن داشت.

  الهي تبار افزود: در اين دولت، سرمايه گذاري قابل توجه اي از جانب کشورهاي خارجي در کشور شده است و طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته بايستي ساليانه حدود 60 تا 70 ميليارد دلار سرمايه گذاري ارزي و در حدود 900 هزار ميليارد سرمايه گذاري ريالي در کشور انجام شود، که  رشد 8 درصدي صورت گرفته در کشور نشان از تحقق اين مهم است.

  الهي تبار گفت: قبل از برجام و با توجه به وجود تحريم­هاي فلج کننده نفتي، نام کشور ما از کشورهاي تعيين کننده در اوپک خارج شده بودکه بعد از برجام و با توجه به کاهش قيمت جهاني نفت، سهميه­ي نفتي تمام کشورها کاهش چشمگيري پيدا کرد در حالي که با مذاکرات سهميه ايران افزايش پيدا کرد.

  رئيس ستاد انتخابات افزود: با ايجاد فضاي مناسب، مشارکت حداکثري مردم بوجود مي­آيد مشارکت حداکثري مردم در پاي صندوق هاي رأي پيام بزرگي به سلطه گران و کشورهاي متخاصم است.

  رئيس ستاد انتخابات گفت: مهمترين اصل براي نظام و دولت در انتخابات مشارکت حداکثري مردم در اين عرصه است و با مشارکت حداکثري مردم غالباً عقلانيت بر کشور حاکم مي­شود.

  وي با بيان اينکه دولت و مجريان انتخابات به دنبال قانون گرايي است گفت: هيچ يک از مجريان انتخابات در اجراي قانون نبايستي تحت ديدگاه سياسي خود قرار بگيرند و فرمايشات امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري که مي­گويند ميزان رأي ملت است و رأي مردم حق الناس است باور مجريان انتخابات است.

  الهي تبار با بيان اينکه دستور شروع انتخابات در روز 25 اسفند ماه است گفت: بخشداران در انتخاب اعضاي هيات­هاي اجرايي دقت و توجه لازم را داشته باشند و کساني را به عنوان معتمد معرفي نمايند که قانون مدار باشند و ديدگاه­هاي سياسي را دخيل در اين امر قرار ندهند.

  وي در ادامه گفت: مهمترين وظيفه­ي هيات اجرايي در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا رسيدگي به صلاحيت داوطلبان است و به هيچ وجه پذيرفتي نيست که هيات­هاي اجرايي داوطلبي را بدون مدرک و مستند قانوني رد صلاحيت نمايد. و طبق مصوبه مجمع تشخيص مصلحت نظام کليه مراجع رسيدگي کننده به صلاحيت داوطلبان انتخابات به غير از انتخابات مجلس خبرگان رهبري موظفند بنا به دلائل معتبر که توسط مسئول قانوني به مراجع رسيدگي کننده فرستاده شد به  صلاحيت داوطلبان رسيدگي نمايد و چنانچه صلاحيت داوطلبي تائيد نگردد، موظفند به طور مستند و قانوني دلايل آن را به داوطلب اعلام کنند.

  وي ادامه داد: شفافيت امر انتخابات، صيانت از آراء مردم، پاسخگو بودن همه­ي عوامل برگزارکننده انتخابات، عدم مداخله کساني که حق مداخله در امر انتخابات را ندارند؛ از جلمه موارد مهم در سياست­هاي ابلاغي مقام معظم رهبري در امر انتخابات است.

  رئيس ستاد انتخابات گفت: طبق بند 16 سياست­هاي ابلاغي مقام معظم رهبري نيروهاي مسلح و نهادها نظامي حق ورود به عرصه ي انتخابات را ندارند و براساس قانون از ورود در عرصه­ي انتخابات منع هستند و بنابر  فتواي مقام معظم رهبري اين عمل شرعاً حرام است. وسازمان قضائي نيروهاي مسلح بايد در صورت بروز اينچنين مواردي برخورد نمايد.

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1395/12/08   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 94
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.