مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 0
امروز: 5924
هفته جاری: 61751
ماه جاری: 298099
تاکنون: 13195470
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  اقدامات اورژانسي براي نجات گردنه اسدآباد آغاز شد
 • اقدامات اورژانسي براي نجات گردنه اسدآباد به دستور معاون امور عمراني استانداري همدان و با کمک تيم فني استان آغاز شد تا از گسترش تخريب و رانش زمين در اين شريان اصلي جلوگيري شود.
 • به گزارش ايرنا، محمود رضا عراقي عصر روز پنجشنبه در بازديد از گردنه اسدآباد اظهار داشت: برخي اقدامات مانند اصلاح شيب ها، سبک کردن بار ترافيکي جاده و زهکشي منطقه براي خروج روان آبها به صورت موقت تا تصميم گيري نهايي و تخصيص اعتبار مناسب ملي براي بازسازي گردنه انجام مي شود.
  وي تاکيد کرد: با همکاري راهداري و پليس به صورت شبانه روزي از اين مسير مهم مراقبت ويژه صورت مي گيرد تا جان مسافران و ساکنان مناطق پايين دست گردنه به خطر نيفتد.
  عراقي اضافه کرد: در يک طرح مطالعاتي با کمک اساتيد دانشگاه دلايل لغزش زمين در اين منطقه شناسايي شده و هيچ نکته مبهمي وجود ندارد و براساس پيشنهادهاي کارشناسي شده عمليات بازسازي و ترميم نياز به اعتبار کلان ملي دارد که پيگير آن هستيم.
  وي گفت: بارندگي هاي اخير موجب لغزش زمين در سه نقطه استان شد اما خسارت هاي وارده به جاده آرزمان و نورآباد به اندازه گردنه اسدآباد شديد نبود.
  معاون امور عمراني استانداري همدان با بيان اينکه اسدآباد را تنها نمي گذاريم گفت: تيم تخصصي استان با کارشناسان مربوطه وارد عمليات شده اند تا بهترين تصميم براي پايداري و دور کردن خطر از گردنه اتخاذ شود.
  گردنه اسدآباد به طول 15 کيلومتر از مسيرهاي سخت گذر و برف گير کشور و محور مواصلاتي 6 استان غربي و جنوب غربي است که در شبانه روز 20 هزار خودروي سبک و سنگين از اين جاده پرپيچ و خم عبور مي کنند.
  اين شريان اصلي کشور در بارش هاي سيل آساي اخير دچار رانش و تخريب در چندين نقطه شد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/01/24   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 131
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.