مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 0
امروز: 5924
هفته جاری: 61751
ماه جاری: 298099
تاکنون: 13195470
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان مطرح کرد تعيين سهم شهرستان‌ها در ميزان سرمايه‌گذاري/ بانک‌ها پرداخت تسهيلات را تسهيل کنند
 • معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان با بيان اينکه در سند اشتغال سهم اشتغال استان و ميزان سرمايه گذاري در سه سال آينده در هر يک از شهرستان‌ها مشخص شده است گفت: بانک‌ها روند تصويب و پرداخت تسهيلات را تسهيل کنند.
 • ظاهر پورمجاهد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بيان اينکه مقام معظم رهبري سال جديد را «رونق توليد» نامگذاري کردند و فرمودند از فرصت‌ها استفاده شود اظهار کرد: تدوين سند راهبردي استان به تفکيک شهرستان‌ها در حال تهيه است.

  وي با بيان اينکه بخشي از اين برنامه به حوزه اشتغال و توليد بازمي‌گردد افزود: در شهرستان‌ها پروژه‌هايي تعريف شده و در بخش‌هاي زيرساختي به توليد و اشتغال ياري خواهد رساند.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان با اشاره به اينکه سند اشتغال تهيه شده و به زودي رونمايي مي‌شود تصريح کرد: در سند راهبردي سهم اشتغال استان و ميزان سرمايه‌گذاري در سه سال آينده در هر يک از شهرستان‌ها مشخص است.

  وي با بيان اينکه بخشي از اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري نيز در شهرستان‌هاي استان ذکر شده است ادامه داد: اين اولويت‌ها را مي‌توان اطلاع‌رساني کرد تا سرمايه‌گذار داخلي و خارجي براي شرکت در آن ترغيب شود.

  پورمجاهد با اشاره به اينکه ميزان سهميه دستگاه‌هاي استان بر اساس نرخ بيکاري و ورودي جمعيت بيکار برآورد شده است خاطرنشان کرد: بايد تلاش کنيم تا منابع مالي و سرمايه‌گذاري لازم براي تحقق اين برنامه‌ها را جذب کنيم.

  وي با بيان اينکه تحقق برنامه‌هاي تعريف شده در استان نياز به وفاق حداکثري دارد گفت: رونق توليد يکي از اصول سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي است که امسال به صورت ويژه ديده شده است.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان با اشاره به اينکه طرح‌هاي ناتمام که شرايط لازم را دارند احيا مي‌شوند اظهار کرد: ممکن است بخشي از طرح‌هاي راکد وقتي به صورت کارشناسي بررسي شوند، توجيه نداشته باشند يا مديران واحدهاي صنعتي توان ادامه کار را نداشته باشند که به اين افراد راهکارهايي مانند تنوع خط توليد يا ورود سرمايه‌گذار جديد ارائه مي‌شود تا در گردونه توليد قرار گيرند.

  وي با بيان اينکه جذب سرمايه‌گذاري‌هاي جديد و طرح‌هاي جديد نيز در استان دنبال مي‌شود افزود: همه بايد کمک به توليد و رونق توليد را اولويت بدانيم و در اينجا مي‌طلبد که سيستم بانکي با نرمش بيشتري وارد شود و تسهيل‌گري بيشتري را انجام دهد.

  پورمجاهد با اشاره به اينکه بانک‌ها روند تصويب و پرداخت تسهيلات را تسهيل کنند تصريح کرد: ما نيز بايد کمک کنيم معوقات پرداخت شود ضمن اينکه بايد منابع موجود را به نحو مطلوب ساماندهي و مورد استفاده قرار دهيم.

  وي با تأکيد بر اينکه بانک‌ها بيشتر از گذشته به روند توليد و چرخش منابع خودشان کمک کنند ادامه داد: دستگاه‌هايي چون امور مالياتي و تأمين اجتماعي مساعدت بيشتري کنند تا بدهي واحدها را تعيين تکليف شود و واحدها به دليل بدهي راکت نمانند.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان با بيان اينکه بايد گردش در دستگاه‌هاي استان با سهولت بيشتري رخ دهد خاطرنشان کرد: دستگاه‌هاي متولي پاسخ استعلامات را با سرعت بهتر و با گردش کاري کاراتر انجام دهند.

  وي با اشاره به اينکه تلاش مي‌کنيم جلسات خود را در واحدهاي توليدي برگزار کنيم گفت: اين امر باعث مي‌شود مديران و کارشناسان در محل توليد حاضر و با مشاهده شرايط موجود به تصميم گيري بپردازند و جلسات در مراکز ستادي کمتر برگزار شود.

  پورمجاهد با بيان اينکه عقبه جلسات استاني، چندين جلسه کارشناسي برگزار شود اظهار کرد: هدف از اين کميته‌ها اين است که طرح‌ها و برنامه‌ها به خوبي در جلسات کارشناسي مورد بررسي قرار گيرد و سپس در جلسات استاني براي آنان تصميم‌گيري شود تا اجرايي‌تر باشند.

  وي با اشاره به اينکه به دنبال تشکيل اين کميته‌هاي کارشناسي هستيم افزود: از رسانه‌ها، کارشناسان، دانشجويان و به ويژه اساتيد دانشگاهي نقطه نظرات و ايده‌هاي خود را با مسؤولان استان در ميان بگذارند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/01/24   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1052
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.