25 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 79
امروز: 3736
هفته جاری: 40288
ماه جاری: 288763
تاکنون: 16235135
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان در شوراي آموزش و پرورش استان :از بخش خصوصي در حوزه آموزش حمايت مي کنيم
 • استاندار همدان گفت :در بحث توسعه حوزه آموزش به کسترش توامان کمي و کيفي اين حوزه از مشارکت بخش خصوصي حمايت مي کنيم

 • استاندار همدان گفت: از زحمات سنگين و خاموش پروژه مهر در راستاي آماده سازي محيط‌هاي آموزشي و ساماندهي نيروي انساني تشکر ميکنم.

  سيد سعيد شاهرخي در شوراي آموزش و پرورش استان  با اشاره به اينکه، از نظر سازماندهي نيروي انساني جز بهترين استانها هستيم، افزود: در بحث توسعه مدارس غير دولتي بايد همانند ساير شاخص‌ها که در تراز اول کشور هستيم به درصد مدنظر برسيم.

  شاهرخي خاطر نشان کرد: از بخش خصوصي در بحث آموزشي و گسترش توامان کمي و کيفي حمايت مي‌کنيم و بايد با تساهل و تسامح راه را براي اين عزيزان هموار کنيم.

   وي گفت: با توجه به تاثير اين مدارس در توسعه آموزش و فرهنگ، نگاه ويژه و حمايتي داريم.

  شاهرخي تاکيد کرد: موسسين مدارس غير دولتي نبايد ديد تجاري به واحد هاي آموزسي داشته باشند .

  وي گفت: رعايت قوانين و مقررات در نظام آموزشي کشور از ملزومات است و بايد بر اين امر نظارت جدي داشته باشيم.

  شاهرخي در ادامه افزود: کارگروهي به رياست معاونت عمراني استاندار و با ترکيب مدير کل آموزش و پرورش ،نوسازي و تجهيز مدارس، راه و شهرسازي و شهردار تسکيل شود تا تکليف زمين‌هايي که کاربري آموزشي دارند و افرادي که اهليت تاسيس مدارس را دارند مشخص شود تا در راستاي توزيع عادلانه فضاي آموزشي اقدام لازم را انجام دهند.

  وي تصريح کرد: تمام مصوبات شورا و شهرداري مبني برگرفتن عوارض از مدارس غير دولتي بايد حذف شود و اين مدارس از پرداخت عوارض معاف مي‌با‌شند‌.

  استاندار در پايان گفت: در حوزه اقتصادي و در شوراي بانکها به موسسين مدارس تسهيلات پرداخت شود که در نهايت نتيجه آن ارتقاي سطح آموزشي و فرهنگي جامعه خواهد بود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/07/16   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 839
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.