22 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 134
هفته جاری: 8878
ماه جاری: 257353
تاکنون: 16212930
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  مدير کل دفتر سياسي وزارت کشور در جمع دبيران احزاب استان همدان مطرح کرد؛ کارويژه اصلي احزاب تلاش براي تحقق توسعه سياسي است/ همه احزاب و گروه ها براي تعالي و توسعه کشور تلاش مي کنند
 • حميد ملانوري مدير کل دفتر سياسي وزارت کشور در جمع دبيران احزاب استان همدان گفت: همه احزاب و گروه ها يک هدف بيشتر ندارند: «تعالي وتوسعه کشور»، اما روش و راهشان متفاوت است
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان ، حميدملانوري مديرکل دفتر سياسي وزارت کشور که در جريان بيستمين سفر استاني معاونت سياسي به ميزباني استان همدان در جمع دبيران احزاب استان سخن مي گفت، با اشاره به شماري از مهم ترين وظايف و فعاليت هاي وزارت کشور در حوزه سياسي، اظهار داشت: کميسيون ماده 10فعاليت احزاب و گروه هاي سياسي، يک کميسيون فرا قوه اي است که با عضويت نمايندگان هر سه قوه و نمايندگاني از احزاب و با مسئوليت معاون سياسي وزارت کشور به عنوان نماينده قوه مجريه اداره مي شود. وي افزود: صدور پروانه احزاب، نظارت بر مجامع آن ها، بررسي صلاحيت مسئولين اصلي شعب احزاب و نيز موضوعات مربوط به اخذ مجوز تجمعات و راهپيمايي ها، از جمله وظايف مهم کميسيون ماده 10 قانون احزاب است.
  ملانوري در خصوص اهميت حضور و مشارکت اقشار مختلف مردم در انتخابات پيش رو اظهار داشت: بهمن 97 جشن چهل سالگي انقلاب بود و از دستاوردها و افتخارات کشور در زمينه هاي مختلف نظامي، سياسي، اقتصادي، ارتباطات و ... سخن بسيار گفته شد؛ اما بايد بدانيم که اين اصناف و اقشار مختلف بودند که کشور را اداره کردند. به جز مردم و مسئولين که برخاسته از مردم هستند کسي اين کشور را اداره نکرد. دشمن هم بسيار تلاش کرد تا با تحميل جنگ و تحريم ها به انقلاب و نظام ضربه بزند.
  وي تأکيد کرد: در بحث مشارکت مردمي، احزاب سياسي سهم بزرگي دارند. احزاب با برگزاري نشست ها و اجتماعات در طول اين چهل سال با ايجاد رقابت، تنور انتخابات را گرم نگهداشتند. اين انقلاب حاصل تلاش همه گرايش ها و اقشار اعم از طلاب، دانشجويان، مهندسان و... است. ملانوري افزود: مقام معظم رهبري فرمودند که در اين دوره که دشمن از جنگ نظامي کاملاً مأيوس شده است دو جنگ ديگر را بر ما تحميل کرده است، يکي جنگ اقتصادي و ديگري جنگ رواني و تبليغاتي. در مواجهه با جنگ رواني که تأثيرگذاري بيش تري نسبت به جنگ اقتصادي دارد و آثار مخرب آن به سادگي ديده نمي شود بايد بسيار هوشمندانه عمل کرد.
  مديرکل دفتر سياسي وزارت کشور با اشاره به اين که وجود برخي مسائل و مشکلات مردم را نمي توان رد کرد، اظهار داشت: اما وظيفه ما در اين برهه از زمان چيست؟ اين مسأله بسيار مهم است. وظيفه نخبگان سياسي و اجتماعي است که به مردم روحيه بدهند. بالابردن انگيزه و برنامه ريزي در اين زمينه جزء وظايف احزاب است و لازم است احزاب نقش نمايندگي خود از سوي مردم رابه خوبي انجام دهند.
  ملانوري تأکيد کرد: همه احزاب و گروه ها يک هدف بيش تر ندارند: «تعالي و توسعه کشور»، اما روش و راهشان متفاوت است. اعتقاد ما در حوزه مديريت اجرايي و سياسي کشور اين است که طيف وسيع و متکثري از نخبگان در گروه هاي سياسي حضور دارند و مي تواند در تصميم سازي ها و تصميم گيري هاي کشور نقش بزرگي ايفا کنند.
   وي افزود: در اين راستا، بالابردن سطح دانش و بينش مردم، ارائه برنامه خوب و عملي، تلاش براي افزايش عقلانيت سياسي، بالابردن انگيزه در مردم و ايجاد زمينه رقابت هاي سالم سياسي، جزء مهم ترين و اصلي ترين وظايف احزاب است؛ چون احزاب که بزرگ ترين سهم را براي افزايش اعتماد در بين مردم دارند بايد از انفعال پرهيز کنند.
  ملانوري در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به اين که تلاش براي تحقق توسعه سياسي، توسعه اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي را به همراه دارد و نخبگان را در رأس خواهد نشاند، کارويژه اصلي احزاب است؛ اظهار داشت: تقاضاي ما و البته انتظار جامعه از احزاب و فعالان سياسي اين است که نه فقط در موسم انتخابات، بلکه در تمام برهه ها به طور جدي و فعال وارد عرصه هاي مختلف شوند و مبتني بر برنامه محوري فعاليت کنند

   

  تصاویر در سایز اصلی
    
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/08/13   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1647
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.