22 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 0
هفته جاری: 8543
ماه جاری: 257018
تاکنون: 16212698
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  پيام شادباش و خوش آمد استاندار همدان به جشنواره بيست و ششم تئاتر کودک و نوجوان
 • پيام شادباش و خوش آمد استاندار همدان به جشنواره بيست و ششم تئاتر کودک و نوجوان
 • بيست و ششمين جشنواره بين‌المللي تئاتر کودک و نوجوان را در حالي برگزار مي‌کنيم که اين رويداد فرهنگي خجسته با نام همدان و هگمتانه هماهنگ و عجين شده است.

  و عجيب نيست که جشنواره جهاني هنر متعالي نمايش، آن هم در گونه" کودک و نوجوان" در شهري برپا مي‌شود، که جزو معدود بر جاي ماندگان از تمدن‌هاي چند هزار ساله است و هم نفس با عصر طلايي يونان و حتي بيش از آن، اين منطقه مولد سياست ، فرهنگ و هنر بوده است .

  اين ميزباني هنر براي پايتخت تاريخ و تمدن، افتخاري است که روز به روز بر شکوه و جلال برگزاري آن و اهميت يافتنش در سپهر فرهنگ کشور افزوده مي‌شود.

  در اين يک هفته برگزاري اين آيين هنري، شهر و استان ما رنگ و بوي کودکانه مي‌گيرد و از در و ديوار عطر و بوي مسئوليت شناسي نسبت به نسل آينده، از مسئولان تا آحاد جامعه را به تفکر و تدبير وامي‌دارد.

  اين جشنواره مبارک در حالي با شعار "کودک، طبيعت و تئاتر " برپا مي‌شود که جهان ما به پيوند اين سه عنصر انسان، فرهنگ و طبيعت و پاسداشت و حرمت‌گذاري به ساير مخلوقات خداوند، از کوه ، دشت و دريا تا انواع حيوانات و آفريده‌ها بيش از گذشته نيازمند است.

  اميدواريم با همت و دانشي که خالقان اثرهاي نمايشي در صحنه‌هاي تئاتر کودک و نوجوان از خود بروز مي‌دهند و با استفاده از ابزار قدرتمندي که در اختيار نمايش و صحنه است، کودکانمان در زمينه آموزش، تفريح و سرگرمي، خلاقيت، افزايش اعتماد به نفس و تربيتي در تراز فرهنگ و تمدن پر افتخارمان توشه بر گيرند.

  به مجريان و خالقان هنرمند، دانا و توانايي که نتيجه يک سال تلاش، پيگيري، تفکر و خلاقيت خويش را در جهت توسعه فرهنگ و هنر، آن هم براي نسل پرشور کودک و نوجوان در شهر باستاني همدان ارائه مي‌کنند، دست مريزاد مي‌گويم و اميدوارم دسترنج هنريشان همچون سال‌هاي گذشته مورد استقبال قرار گيرد.

   

        سيد سعيد شاهرخي

        استــاندار همــدان

        و رئيس شوراي سياستگذاري جشنواره

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/08/16   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 777
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.