22 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 3
امروز: 1030
هفته جاری: 9774
ماه جاری: 258249
تاکنون: 16213627
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان:320 ميليارد تومان اعتبار به راه هن همدان تخصيص يافت
 • استاندار همدان گفت: براساس اعلام دکتر نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه کشور، 320 ميليارد تومان اعتبار به راه آهن همدان - سنندج تخصيص يافت.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي در ستاد اقتصاد مقاومتي با بيان اينکه کل اعتبار استان همدان در سال جاري 330ميليارد تومان است اظهار داشت: اين در حالي است که فقط در يک رديف بودجه اعتباري معادل اعتبار يکساله استان براي راه آهن بودجه اختصاص يافت.

  وي با بيان اينکه در فصل بودجه و تنظيم لايحه بودجه تعامل و ارتباط مديران استان با بدنه سازمان برنامه و بودجه در تهران و وزارتخانه ها بايد افزايش يابد، اضافه کرد:  مديران نسبت به جذب اعتبارات ملي بايد نلاش کنند.

  استاندار همدان اضافه کرد: راه نجات کشور و مقابله با تحريم ها و ايستادگي در مقابل دشمن در شرايط فعلي توجه به رويکرد و سياست اقتصاد مقاومتي است که دولت با همکاري ارکان مختلف نظام اين موضوع را در دستور کار قرار داده است.

  وي تحقق اقتصاد مقاومتي را در گرو کار جهادي دانست و گفت: اشتغالزايي، رونق کسب و کار و توليد از اولويت‌هاي مهم دولت تدبير و اميد است.

  شاهرخي ادامه داد: در همين راستا برنامه راهبردي سه ساله در استان همدان تدوين شد که طبق سند راهبردي و عملياتي توسعه استان همدان حدود 15 هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري براي اين استان در سه سال هدفگذاري شده است.

  وي  با اشاره به اين ميزان سرمايه گذاري در سند توسعه استان گفت: بر اساس اين سند سالانه 19 هزار و 500 فرصت شغلي در اين استان بايد ايجاد شود و  سياست دولت تدبير و اميد بر اين است تا با تمام توان تلاش کنيم در حوزه اشتغال، توليد، سرمايه گذاري و معيشت مردم کار ويژه اي اتفاق بيفتد.

  استاندار همدان همچنين با تاکيد بر صرفه جويي در مصرف آب کشاورزي خاطرنشان کرد: 85 درصد اراضي مستعد اين استان مجهز به سيستم آبياري نوين است که فرسوده شده و نيازمند نوسازي است.

  وي با اشاره به اجراي کشت هاي گلخانه اي اظهار داشت: در حال حاضر 202 هکتار گلخانه در قالب مجتمع‌هاي گلخانه‌اي آماده واگذاري به کشاورزان اين استان است.

  شاهرخي بيان کرد: براساس سند راهبردي استان تا پايان برنمامه بايد 210 هکتار گلخانه نيز به مجموع گلخانه هاي استان اضافه شود.

  وي با اشاره به اجراي طرح تسويه فاضلاب همدان نيز گفت: اين طرح يکي از طرح هاي موفق ملي بوده که شرکت آب و فاضلاب استان همدان در اجراي آن موفق عمل کرده است.

   

  تصاویر در سایز اصلی
     
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/08/23   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2700
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.