22 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 4776
هفته جاری: 13520
ماه جاری: 261995
تاکنون: 16215993
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون هماهنگي امور عمراني استاندار :حفظ منابع طبيعي در جامعه بايد به يک فرهنگ عمومي تبديل شود
 • معاون هماهنگي امور عمراني استانداري همدان گفت: توسعه فضاي سبز و جنگل‌کاري بستر گردشگري است و مي‌تواند نقش موثري در جذب اين حوزه در استان ايجاد کند
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان محمودرضا عراقي در نشست اعضاي کارگروه توسعه يک هزار هکتاري جنگلکاري در همدان افزود: حفظ و حراست از منابع طبيعي بايد اولويت اول استان باشد.

  وي با اشاره به اهميت طرح هاي منابع طبيعي و آبخيزداري در حفظ آب و خاک، توسعه يک هزار هکتاري جنگل‌کاري در استان را يک طرح مثبت و ويژه ارزيابي کرد و گفت: همه دستگاه هاي اجرائي با همه توان و ظرفيت هاي موجود در اجراي اين طرح مهم با منابع طبيعي همسو و همراه هستند.

  معاون هماهنگي امور عمراني استانداري همدان اظهار داشت: کارکنان منابع طبيعي با عشق و علاقه براي اجراي اين طرح شبانه روزي تلاش و فعاليت مي کنند و همه دستگاه هاي اجرائي نيز در اين راستا بايد مشارکت کنند.

  عراقي ادامه داد: بايد حفظ منابع طبيعي در جامعه به يک فرهنگ عمومي تبديل شود و مردم کاشت درخت و توسعه فضاي سبز را يک امري جدي و مهم بدانند.

  وي گفت: منابع طبيعي بستر حيات و توسعه پايدار است و حفاظت و نگهداري از منابع طبيعي، جنگل‌ها و مراتع بايد اولويت همه مسئولان باشد زيرا اين منابع ارزشمند هستند.

  عراقي ادامه داد: ما در طبيعت زندگي مي کنيم و تبادل فيزيولوژيک با طبيعت داريم و در زندگي و روحيه انسان نقش طبيعت زيبا و سرسبز بسيار اثر گذار است.

  يک هزار هکتار جنگل کاري تا پايان سالجاري در همدان برنامه ريزي شده است که سهم هر شهرستان يکصد هکتار است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/09/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1047
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.