22 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 22
امروز: 4154
هفته جاری: 12898
ماه جاری: 261373
تاکنون: 16215545
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان در همايش مشترک هيات نظارت برانتخابات: دغدغه مجريان و ناظران صيانت ازرأي مردم است
 • استاندار همدان گفت: رسالت مجريان و ناظران انتخابات ، حفظ امنيت و آرامش مردم براي انتخاب بهتر و سالم‌تراست.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري و کميته اطلاع رساني ستاد انتخابات استان سيد سعيد شاهرخي در همايش مشترک هيات هاي نظارت استان،شهرستان هاو بخش ها بر انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت:  از شکل‌گيري انقلاب اسلامي تا کنون، مردم نقش کليدي و محوري در همه امور جمهوري اسلامي ايران ايفا کرده‌اند.

   

  شاهرخي ضمن تاکيد بر اين نکته که ايران آزادترين کشوري‌ است که انتخابات در آن از تاثيرگذارترين مولفه‌ها در اداره امور کشور است، گفت:  در اوايل انقلاب که در مسير حرکت قرار داشتيم با وجود سلايق و علايق مختلف در بين مردم، انتخابات امر تعيين کننده بود. از اين جهت که فرصتي برابر براي همه مردم به شمار مي‌‌آمد تا بتوانند با رأي خود اعلام نظر کنند. اين امر تا کنون ادامه داشته و در آينده نيز به لطف همين مردم ادامه پيدا خواهد کرد.

   

  وي افزود: اين اعلام نظر آزادانه و مستقيم مردم يعني دموکراسي؛ يعني مردم خودانتخاب کننده هستند و برامور ،نظارت مستقيم دارند. به هر نهادي که توجه کنيد آن نهاد، مسئول آن با رأي مستقيم مردم انتخاب مي‌شود: قوه مقننه، قوه مجريه، خبرگان رهبري و... .

   

  استاندار گفت: چون مردم انتخاب کننده و تعيين کننده هستند رسالت ما رسالت بسيار سنگيني خواهد بود. اين ما هستيم که يه عنوان مجريان و ناظران انتخابات، با اتکا به حکم قانون، زمينه رأي دادن، نظر دادن و از همه مهم‌تر انتخاب کردن مردم را فراهم مي‌کنيم.

   

  شاهرخي در ادامه به اهميت نقش مجريان و ناظران انتخابات پرداخت و افزود: بايد با درايت و مسئوليت پذيري کاري کنيم که اعتماد عمومي يا به عبارتي ديگر اطمينان خاطر آحاد مردم را جلب کنيم تا با خيال راحت در انتخابات شرکت کنند.

   

  وي در ادامه گفت: بدون شک وقتي که مردم مطمئن باشند که اسم کسي که از صندوق‌هاي اخذ رأي بيرون مي‌آيد، همان شخصي است که خودشان انتخاب کرده‌اند، دو نتيجه در بر خواهد داشت: نخست اينکه ميزان مشارکت بيشتر و بيشتر خواهد شد و دوم اينکه، اعتماد عمومي به مجريان و ناظران شکل خواهد گرفت.

   

  استاندار همدان در ادامه ضمن تاکيد بر اينکه آنچه براي ما و مردم اهميت دارد همان سخن کليدي است که رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند، رأي حق‌الناس است، گفت: رهبرمعظم  انقلاب با اين جمله کليدي تکليف را بر همه روشن کردند. بنابراين تمام تلاش و کوشش ما بايد در اين راستا باشد که از راي يا حق‌الناس صيانت و مراقبت کنيم.

   

  وي در ادامه گفت: به نظر بنده، بازنده‌ترين افراد و نادان‌ترينِ افراد کساني هستند که آخرت خود را به خاطر دنياي ديگري مي‌سوزانند و خراب مي‌کنند. بي ‌شک هرگونه بي‌توجهي به حق‌الناس و صيانت از آراي مردم، خيانت به خود و ظلم به ديگران است.

   

  شاهرخي در ادامه وظيفه مسئولين دست‌اندر کار نظارت و اجراي انتخابات را خطير شمرده و افزود: تمام توجه ناظران و مجريان، بايد، سالم و بي‌طرفانه برگزار کردن انتخابات پيش‌رو  باشد. چون يکي از زمينه‌هاي جلب اعتماد عمومي همين بي‌طرفي در امر اجرا و نظارت است.

   

  وي در ادامه تاکيد کرد: بي‌طرفي و سلامت اجرا و نظارت انتخابات باعث مي‌شود تا هم بازيگران زيادي در عرصه انتخابات حضور يابند و هم مردم مشتاقانه در امر انتخابات مشارکت داشته باشند. در مراحل مختلف اين مسير قانون را فصل‌الخطاب قرار خواهيم داد، چون کسي نمي‌تواند کم‌تر يا بيشتر از قانون عمل کند.

   

  شاهرخي افزود: در مقابل از مردم تقاضا مي‌کنيم که به عرصه بيايند و مثل هميشه با حضور حداکثري و انتخاب نماينده مورد وثوق، سرنوشت خود را رقم بزنند. در ايران مردم در همه امور تعيين کننده هستند. حضور و مشارکت آن‌ها در انتخابات باعث مي‌شود تا افرادي که مورد نظر مردم است در راس امور قرار گيرند، اين اقدام از جانب مردم فرصت را از کساني که شايستگي کافي براي حضور در راس امور برخوردار نيستند، خواهد گرفت.

   

  وي در ادامه گفت: بنده نيز به مردم شريف همدان با تکيه بر قانون، همدلي، صميميت، تخصص و تعهد بين مسئولان اجرايي و نظارتي استان، اطمينان خواهم داد که نگهبان و حافظ رأي آن‌ها هستيم.

   

  شاهرخي همچنين در ادامه به ضرورت و تداوم اتحاد بين مجريان و ناظران در امر انتخابات پرداخت و گفت: همه مجريان بايد وجود هيئت‌هاي نظارت در امر انتخابات را فرصت و رحمت بدانند و از اين اتحاد و برادري براي صيانت از حق‌الناس کمال استفاده را ببرند. چرا که در سايه اتحاد و برادري مي‌توان امورات را به نحو احسن انجام داد.

   

  استاندار همدان با تذکر به مجريان و ديگر کساني که در امر نظارت بر انتخابات حضور خواهند داشت، گفت: کساني که خودنگهدار نيستند با کناره‌گيري خود به ديگر همکارانشان کمک خواهند کرد. کناره گيري افرادي که خودنگهدار نيستند مي‌تواند به مجريان و ناظران در تسهيل امور کمک شاياني کند.

   

  شاهرخي اعلام کرد :استان در آمادگي کامل براي اجراي هرچه بهتر و باشکوه‌تر انتخابات است. تمام دستگاه‌هاي اجرايي آمادگي کامل دارند تا اين امر خطير را به نحو احسن انجام دهند.

   

  وي افزود: فرمانداران  استان مجرب، باتجربه و کارداني هستند که با داشتن شناخت و تجربه کافي آمادگي کامل براي برگزاري انتخابات سالم و قانوني دارند.

   

  وي در جمله پاياني با تاکيد بر اين نکته که، با تخلفات انتخاباتي به شدت برخورد خواهيم کرد، گفت: از همين تريبون اعلام مي‌کنم، اگرکسي  بخواهد با احساسات مردم بازي و يا سو استفاده کند در هيئت اجرايي به تخلفات او رسيدگي خواهد شد و اگر مستندات دال بر تخلف باشد، رد صلاحيت متخلف حتمي خواهدبود. شک نکنيد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/09/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1409
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.